RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nie żyje Jerzy Połomski. Kancelaria prezydenta i premier żegnają artystę

Najnowsze

Popularne

„Odszedł Jerzy Połomski – wykonawca wielu przebojów, niezwykła osobowość polskiej estrady. Sentymentalny, melancholijny – jedyny” – napisano na Twitterze Kancelaria Prezydenta RP. Hołd artyście złożył również premier Mateusz Morawiecki.

Nie żyje legenda. Zmarł Jerzy Połomski

Nie żyje Jerzy Połomski. Wybitny piosenkarz i aktor zmarł w wieku 89 lat – poinformowała menadżerka artysty. Przez ponad 60 lat na scenie...

zobacz więcej

W poniedziałek w Skolimowie zmarł w wieku 89 lat piosenkarz Jerzy Połomski. Do najbardziej znanych piosenek, wykonywanych przez cenionego artystę należą między innymi „Cała sala śpiewa” i „Bo z dziewczynami”. 


„Dotarła do mnie smutna wiadomość o śmierci Jerzego Połomskiego - wielkiego artysty i przede wszystkim legendy polskiej estrady” – napisał w poniedziałek wieczorem na Facebooku premier.


Jak podkreślił szef rządu, liczne przeboje Połomskiego towarzyszyły całym pokoleniom Polaków, bo występował on na polskich ale też zagranicznych scenach przez ponad 60 lat. „Wyróżniony między innymi Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski bez wątpienia był ważną osobowością naszej kultury. Niech spoczywa w pokoju” – napisał Morawiecki.


W 2018 roku u piosenkarza pojawiły się problemy ze słuchem. Po ponad 60 latach koncertowania postanowił zawiesić działalność artystyczną. Latem 2021 roku Połomski trafił do Domu Artysty Weterana w podwarszawskim Skolimowie. Sam artysta zaplanował swój pogrzeb na Cmentarzu Powązkowskim.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej