RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Niemieccy eksperci przed MŚ: Polska wśród słabeuszy!

Niemcy nie wierzą, że Robert Lewandowski jest w stanie poprowadzić reprezentację Polski do sukcesu na MŚ (fot. Getty Images)
Niemcy nie wierzą, że Robert Lewandowski jest w stanie poprowadzić reprezentację Polski do sukcesu na MŚ (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Fachowy niemiecki serwis Transfermarkt nie daje Polsce najmniejszych szans na nadchodzących mistrzostwach świata w Katarze. Zdaniem naszych zachodnich sąsiadów Biało-Czerwoni są najsłabszą drużyną z Europy.

Dramat reprezentanta Polski. Nie poleci do Kataru!

Bardzo źle wyglądającej kontuzji doznał Bartłomiej Drągowski. Reprezentant Polski, występujący na co dzień w barwach Spezii, po zderzeniu z Kevinem...

zobacz więcej

Na mundialu wystąpią 32 reprezentacje. Polska zmierzy się w grupie z Meksykiem (22 listopada), Arabią Saudyjską (26 listopada) i Argentyną (30 listopada). Biorąc po uwagę analizę Transfermarkt, zespół Czesława Michniewicza nie ma szans na wyjście z grupy.

Niemieccy analitycy podzielili wszystkie drużyny narodowe na pięć grup: faworytów, pretendentów, czarne konie, zespoły, które „potrzebują cudu” i te bez realnych szans. Polska jako jedyna ekipa z Europy znalazła się w tej ostatniej grupie.

Co ciekawe, Argentynę umieszczono w gronie ścisłych faworytów (obok Brazylii i Francji), natomiast Meksyk zakwalifikowano jako ekipę, która potrzebuje cudu. A to wciąż wyżej niż Polska…

Robert Lewandowski i spółka znaleźli się w gronie słabeuszy razem z Arabią Saudyjską, Kanadą, Kostaryką, Australią, Katarem, Ekwadorem, Iranem, Koreą Południową i Kamerunem. Wyżej oceniono chociażby Walię, z którą dwukrotnie wygraliśmy w tej edycji Ligi Narodów, a także Tunezję, Maroko czy Japonię…

Poziom zespołów na MŚ wg Trasfermarkt:
Faworyci: Argentyna, Brazylia, Francja
Pretendenci: Holandia, Hiszpania, Niemcy, Anglia, Portugalia
Czarne konie: Belgia, Chorwacja, Dania, Senegal, Urugwaj
Potrzebują cudu: Meksyk, Maroko, Japonia, Tunezja, Szwajcaria, Walią, USA, Serbia, Ghana
Bez realnych szans: Kanada, Polska, Kostaryka, Arabia Saudyjska, Australia, Kamerun, Korea Południowa, Ekwador, Iran, Katar.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej