RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Legendarny trener kończy karierę

Luis Felipe Scolari w 2002 zdobył z Brazylią mistrzostwo świata (fot. Getty Images)
Luis Felipe Scolari w 2002 zdobył z Brazylią mistrzostwo świata (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Luiz Felipe Scolari, który w 2002 roku wywalczył z piłkarzami Brazylii mistrzostwo świata, poinformował o zakończeniu trenerskiej kariery. 74-letni szkoleniowiec Athletico Paranaense będzie teraz dyrektorem sportowym w klubie.

Ronaldo odejdzie z Manchesteru United. „Nie mam szacunku do trenera”

Cristiano Ronaldo nie gryzł się w język w wywiadzie udzielonym Piersowi Morganowi w talkSPORT. Portugalczyk skrytykował Manchester United i trenera...

zobacz więcej

W niedzielę zakończył się sezon w brazylijskiej lidze. W ostatniej kolejce Athletico pokonało Botafogo 3:0 i ukończyło zmagania na szóstym miejscu w tabeli. „Mój asystent Paulo Turra będzie nowym głównym trenerem” - poinformował Scolari.

Scolari w przeszłości prowadził m.in. reprezentację Brazylii, z którą w 2002 roku wywalczył mistrzostwo świata. Z kolei z Portugalią sięgnął w 2004 roku po wicemistrzostwo Europy. Podczas mundialu 2014 znów prowadził własną drużynę narodową - w odbywającej się w jego ojczyźnie imprezie zajął czwarte miejsce.

Pracował też m.in. w klubach z Kuwejtu, Arabii Saudyjskiej, Japonii, Uzbekistanu czy Chin, a także w Chelsea Londyn i Palmeiras Sao Paulo.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej