RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. Listopadowy kasowy rekord wszech czasów

To znakomita wiadomość dla twórców filmu, którzy w trakcie jego realizacji zmagali się z wieloma kłopotami (fot.  MARVEL / Planet / Forum)
To znakomita wiadomość dla twórców filmu, którzy w trakcie jego realizacji zmagali się z wieloma kłopotami (fot. MARVEL / Planet / Forum)

Najnowsze

Popularne

Zgodnie z przewidywaniami liderem weekendowego box-office'u w Ameryce Północnej został film „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. 180 mln dolarów, jakie w weekend otwarcia zarobił film Ryana Cooglera, to najlepszy wynik wszech czasów, jeśli chodzi o listopadowe premiery. Poprzednim liderem tej klasyfikacji były „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”; film w listopadzie 2013 r. w premierowy weekend zarobił 158 mln dolarów.

Słynna piłka z filmu „Cast Away: Poza światem” sprzedana. Cena robi wrażenie

Wilson jest jednym z dwójki głównych bohaterów filmowego hitu z 2000 r. „Cast Away: Poza światem”. Ta biała, skórzana piłka do siatkówki, z...

zobacz więcej

Jak informuje portal „Variety”, film „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” równie dobrze radzi sobie na pozostałych światowych rynkach, gdzie zarobił już 150 mln dolarów. W sumie ma więc na koncie 330 mln dolarów. To znakomita wiadomość dla twórców filmu, którzy w trakcie jego realizacji zmagali się z wieloma kłopotami i tragediami. Największą z nich była śmierć Chadwicka Bosemana, który w pierwszej części filmu wcielał się w tytułową postać Czarnej Pantery. 

 

Zrealizowany za 250 mln dolarów film „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” będzie miał jednak trudność z poprawieniem wyniku kasowego pierwszej części serii. „Czarna Pantera” z 2018 r. zarobiła 1,4 mld dolarów. 

 

Druga część nie będzie pokazywana ani w Chinach, ani w Rosji, co zapewne znacząco wpłynie na ostateczny wynik kasowy. Mimo to jego twórcy mogą się cieszyć. Zarobione w Ameryce Północnej 180 mln dolarów w weekend otwarcia to drugi najlepszy debiut 2022 roku (187,4 miliony dolarów zarobił film „Doktor Strange w multiwersum obłędu”) i trzeci najlepszy wynik czasów pandemii. 


Michael J. Fox z powodu kłopotów z równowagą zmaga się z licznymi złamaniami

Gwiazdor „Powrotu do przyszłości”, który od ponad 30 lat walczy z chorobą Parkinsona, w swoim najnowszym wywiadzie przyznał, że ostatni rok jest...

zobacz więcej

Najlepiej w tym okresie poradził sobie film „Spider-Man: Bez drogi do domu”, który w pierwszy weekend zarobił 260 mln dolarów. Wszystkie te trzy filmy należą do Kinowego Uniwersum Marvela. 

 

Drugie miejsce w Ameryce Północnej przypadło w miniony weekend filmowi „Black Adam”, który zarobił kolejne 8,6 mln dolarów i w sumie ma już na koncie 151,5 mln. Na trzecim miejscu uplasowała się komedia romantyczna „Bilet do raju” z zyskiem 6,1 mln dolarów (w sumie 56,5 mln).


Pierwszą piątkę uzupełniają filmy „Wielki zielony krokodyl domowy” (3,2 mln) i „Uśmiechnij się” (2,3 mln).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej