RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Roztrzaskana gitara Cobaina sprzedana na aukcji. Kupiec sporo zapłacił

Roztrzaskana gitara Kurta Cobaina została sprzedana na aukcji za 486 tysięcy dolarów (fot. Courtesy of Julien's Auctions)
Roztrzaskana gitara Kurta Cobaina została sprzedana na aukcji za 486 tysięcy dolarów (fot. Courtesy of Julien's Auctions)

Roztrzaskana gitara Kurta Cobaina, legendarnego wokalisty i gitarzysty zespołu Nirvana, została sprzedana na aukcji w Nowym Jorku za 486 tys. dolarów – poinformował w niedzielę jej organizator, dom aukcyjny Julien's.

Aukcja pamiątek muzycznych. Główną atrakcją jest roztrzaskana przez Cobaina gitara

W piątek i sobotę, 11–12 listopada, odbędzie się aukcja o nazwie „Icons & Idols: Rock 'N' Roll”. Organizująca ją firma Julien's Auctions...

zobacz więcej

Licytacja gitary Fender Mustang z 1973 r., którą Cabain mocno sponiewierał podczas koncertów w 1989 r., była główną atrakcją trzydniowej aukcji o nazwie „Icons & Idols: Rock 'N' Roll”. Pojawiły się na niej pamiątki, w tym instrumenty, dokumenty, elementy garderoby, związane z wieloma innymi gwiazdami rocka. 

 

I tak np.wysadzany diamentami złoty zegarek Elvisa Presleya z 1972 r. sprzedano za 256 tys. dolarów, a fortepian Boba Dylana – za 217 tys. dolarów. 

 

Para okrągłych drucianych okularów, które kiedyś należały do Johna Lennona, została wylicytowana za 162 tys. dolarów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej