RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Sylvester Stallone przyznał: w latach 80. on i Arnold Schwarzenegger się nie znosili

Stallone i Schwarzenegger zostali nie tylko przyjaciółmi, ale i wspólnikami (fot. Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic)
Stallone i Schwarzenegger zostali nie tylko przyjaciółmi, ale i wspólnikami (fot. Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic)

Najnowsze

Popularne

W latach 80. ubiegłego wieku próżno było szukać większych gwiazdorów kina akcji niż Sylvester Stallone („Rambo: Pierwsza krew”) i Arnold Schwarzenegger („Commando”). Obaj aktorzy zarabiali za swoje role miliony dolarów i konkurowali o miano największego twardziela na Ziemi. Budziło to między nimi niezdrową rywalizację, która przerodziła się we wzajemną niechęć, co w najnowszym wywiadzie potwierdził Stallone.

Słynna piłka z filmu „Cast Away: Poza światem” sprzedana. Cena robi wrażenie

Wilson jest jednym z dwójki głównych bohaterów filmowego hitu z 2000 r. „Cast Away: Poza światem”. Ta biała, skórzana piłka do siatkówki, z...

zobacz więcej

Analizując filmy, w których w minionych latach zagrali Sylvester Stallone i Arnold Schwarzenegger, łatwo można odnaleźć ślady ich dawnej rywalizacji. W produkcjach obydwu gwiazdorów znalazły się sceny, w których jeden naśmiewał się z drugiego. Dyskusje o tym, który z nich jest większą gwiazdą kina, rozpalały również wyobraźnię fanów obydwu aktorów. Efektem było dość powszechne przekonanie, że popularni Sly i Arnie za sobą nie przepadają. Jak się okazuje, rzeczywiście tak było. 

 

„Naprawdę się nie lubiliśmy”


„Naprawdę nie lubiliśmy się nawzajem, ponieważ byliśmy – może nie zabrzmi to skromnie – pionierami pewnego gatunku, który po dziś dzień nie znalazł naszych naśladowców. Rywalizowaliśmy więc, bo to leży w naszej naturze. Myślę, że pomogło to w naszych karierach. Ale rywalizowaliśmy też poza ekranem, co już nie było zdrowe. Jednak z czasem zostaliśmy bardzo dobrymi przyjaciółmi” – przyznał Stallone w wywiadzie dla magazynu „Forbes”. 

 

Stallone i Schwarzenegger zostali nie tylko przyjaciółmi, ale i wspólnikami. Razem z Brucem Willisem założyli sieć restauracji Planet Hollywood. Potem fani obydwu aktorów doczekali się ich wspólnych występów w filmach takich jak „Plan ucieczki” czy „Niezniszczalni”. 

 

Choć obydwu aktorom po słabym okresie filmowych karier udało się odbudować pozycję w branży, nigdy już nie byli tak sławni i popularni jak w latach 80. ubiegłego wieku. Teraz obaj próbują sił na małym ekranie. W niedzielę 13 listopada na platformie streamingowej Paramount+ zadebiutował serial „Tulsa King” z Sylvestrem Stallone'em w roli głównej. Z kolei Arnolda Schwarzeneggera niedługo będzie można zobaczyć w szpiegowskim serialu Netfliksa zatytułowanym „Utap”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej