RAPORT

Pogarda

Spotkanie polskich misjonarzy w Kamerunie. Wśród uczestników konsul honorowy RP

Spotkanie polskich misjonarzy w Kamerunie (fot. o. Alojzy Chrószcz/Twoje Info)
Spotkanie polskich misjonarzy w Kamerunie (fot. o. Alojzy Chrószcz/Twoje Info)

Najnowsze

Popularne

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w mieście Atok w środkowym Kamerunie w dniach 9-11 listopada odbyło się coroczne spotkanie polskich misjonarzy i misjonarek posługujących w Kamerunie – przekazał portalowi tvp.info oblat o. Alojzy Chrószcz. Spotkanie, mające już długoletnią tradycję, nawiązywało do Święta Niepodległości 11 listopada.

Przyroda w Kamerunie. Zobacz zdjęcia polskiego misjonarza [GALERIA]

Pozdrawiam serdecznie po wyjeździe z Figuil; ruszyłem do Yaoundé, podziwiając piękną przyrodę a szczególnie kwiaty – napisał o. Alojzy Chrószcz,...

zobacz więcej

W ramach programu zorganizowano m.in. konferencje i wspólne modlitwy. Uczestnicy spotkania mogli podzielić się swoimi doświadczeniami misyjnymi. Została także odprawiona msza święta, której przewodniczył bp Jan Ozga – ordynariusz rzymskokatolickiej diecezji Doumé Abong-Mbang.

 

Tradycyjnie w spotkaniu wzięła udział konsul honorowy RP w Kamerunie Mirosława Etoga.

 

Jak przekazano portalowi tvp.info, do Atoku przybyło 40 misjonarzy – bp Jan Ozga, 10 ojców zakonnych, 13 sióstr zakonnych, 5 wolontariuszy świeckich, 2 misjonarzy świeckich, 6 księży misjonarzy „Fidei Donum” i jeden brat szkolny.

 

Czytaj także: Polski misjonarz pomaga Kameruńczykom

 

Wśród uczestników był też ks. Sławomir Kostrzewa z diecezji poznańskiej, rekolekcjonista, kulturoznawca. Podzielił się on swoją wiedzą i doświadczeniem. Duchowny odwiedzi też polskie parafie misyjne, seminarium duchowne w mieście Bertoua, w stolicy Regionu Wschodniego oraz szkoły katolickie, gdzie wygłosi konferencje.

 


Kamerun jest tym krajem afrykańskim, w którym pracuje najwięcej polskich misjonarzy – przekazał o. Chrószcz.

 

Polski oblat wrócił już z Atoku do swojej placówki misyjnej w Figuil.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej