RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

70-lecie Telewizji Polskiej. Wielka urodzinowa gala w Operze Narodowej [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

W niedzielę w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie odbyła się wielka urodzinowa „Gala Jubileuszowa – 70 lat Telewizji Polskiej”. Wzięli w niej udział znakomici artyści i twórcy kultowych programów TVP. Podczas gali zaprezentowano również materiały archiwalne oraz kultowe sceny z legendarnych programów, filmów i seriali, a także współczesne dokonania Telewizji Polskiej. Powtórkę transmisji z uroczystości można oglądać na antenie TVP2 od godziny 20.

Jesienna ramówka TVP. Co zobaczymy w telewizji?

Obchody 70. rocznicy powstania Telewizji Polskiej, nowe programy muzyczne, seriale i wydarzenia sportowe – to najważniejsze nowości w jesiennej...

zobacz więcej

Podczas widowiska publiczność w Teatrze Wielkim i widzowie przed telewizorami mogli odbyć sentymentalną podróż, zanurzając się we wspomnienia, anegdoty, przypominając sobie fragmenty programów i występów gwiazd, które dzięki telewizji publicznej towarzyszą od siedmiu dekad.

 

Przedstawiono współczesne dokonania TVP. Sentymentalny charakter koncertu podkreśliła nowoczesna oprawa z użyciem najnowocześniejszej technologii holograficznej i wirtualnej rzeczywistości. Nie zabrakło ciekawych materiałów archiwalnych, kultowych scen z seriali i programów, popularnych motywów muzycznych i ulubionych przebojów często w zaskakujących aranżacjach.

Czytaj także: „Gala Jubileuszowa – 70 lat Telewizji Polskiej”


„Galę Jubileuszową – 70 lat Telewizji Polskiej” poprowadzili Anna Popek i Tomasz Kammel. Na scenie Teatru Wielkiego wystąpili m.in.: Jacek Lenartowicz, Krzysztof Iwaneczko, Andrzej Rosiewicz, Halina Frąckowiak, Włodzimierz Pawlik, Marek Bałata, Krystyna Prońko, Sławomir i Kajra, Natasza Urbańska, Viki Gabor, Cleo, Edyta Górniak, Tomasz Szczepanik, Marcin Sójka, Michał Wiśniewski, Alicja Szemplińska, Piotr Kupicha, Krystian Ochman, Ryszard Rynkowski, Andrzej Młynarczyk, Anna Jurksztowicz, Krzysztof Cugowski, Rafał Brzozowski. Reżyserem widowiska był Konrad Smuga.


„Gala Jubileuszowa – 70 lat Telewizji Polskiej” transmitowana była w TVP1. Powtórka jubileuszowej gali 13 listopada o godz. 20:00 w TVP2.

teraz odtwarzane
Wielka urodzinowa gala Telewizji Polskiej

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej