RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Dramat reprezentanta Polski. Nie poleci do Kataru!

Bartłomiej Drągowski złamał nogę w starciu z Hellas Werona (fot. Getty Images)
Bartłomiej Drągowski złamał nogę w starciu z Hellas Werona (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Bardzo źle wyglądającej kontuzji doznał Bartłomiej Drągowski. Reprezentant Polski, występujący na co dzień w barwach Spezii, po zderzeniu z Kevinem Lasagną najprawdopodobniej złamał nogę. Wszystko wskazuje na to, że nie ma szans, by poleciał z kadrą do Kataru.

Drągowski znalazł się w gronie 26 zawodników powołanych przez Czesława Michniewicza na mundial w Katarze. Miał być, obok Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Skorupskiego, jednym z trzech bramkarzy w kadrze. "Miał", bo w zaistniałej sytuacji trudno wyobrazić sobie, by przez kilka najbliższych miesięcy wyszedł na boisko piłkarskie.

Do zdarzenia doszło pod koniec pierwszej połowy. W Drągowskiego, który wybiegł poza pole karne, by powstrzymać atak rywali, wpadł napastnik zespołu Hellas Werona, Kevin Lasagna.

Noga reprezentanta Polski wygięła się, najprawdopodobniej doszło do złamania w okolicach kostki.
Bramkarz opuścił boisko na noszach, kilka minut później ze stadionu zabrała go karetka...
To wielki dramat 25-letniego zawodnika, który ma za sobą udany sezon, a który przymierzany był do kilku klubów Premier League. Drągowski miał na mundialu pełnić rolę drugiego lub trzeciego bramkarza reprezentacji Polski. W zaistniałej sytuacji jego wyjazd jest wykluczony.

Czesław Michniewicz będzie zmuszony powołać w trybie nagłym Kamila Grabarę, jedynego dostępnego zawodnika z szerokiej kadry na tej pozycji.

Bartkowi pozostaje życzyć jak najszybszego powrotu do zdrowia...

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej