RAPORT

Pogarda

Samolot pasażerski trafiony pociskiem podczas lądowania

Pocisk uszkodził kadłub samolotu  (fot. Twitter/PaulaYacoubian)
Pocisk uszkodził kadłub samolotu (fot. Twitter/PaulaYacoubian)

Najnowsze

Popularne

Samolot pasażerski libańskich linii Middle East Airlines został trafiony przypadkowym pociskiem podczas lądowania w czwartek w Bejrucie – informuje Agencja Reutera. Według szefa linii Mohamada el-Huta każdego roku na stołecznym lotnisku siedem do ośmiu samolotów trafianych jest w wyniku uroczystych wystrzałów.

Wojsko izraelskie ostrzeliwuje cele w Libanie

Siły Obronne Izraela poinformowały w poniedziałek, że wojsko izraelskie atakuje cele w Libanie po tym, jak w nocy z niedzieli na poniedziałek w...

zobacz więcej

Nikt z pasażerów nie został ranny. 


Uroczyste wystrzały z broni palnej są popularnym w Libanie sposobem upamiętniania okazji takich jak śluby, pogrzeby i ukończenie szkoły. 


Członkini libańskiego parlamentu Paula Jakubian była na pokładzie Airbusa A320 i udostępniła zdjęcia na Twitterze, na których widać dziurę w kadłubie samolotu. 


Samoloty stojące na lotnisku w Bejrucie bywają trafiane kulami z uroczystych wystrzałów, ale czwartkowy incydent był pierwszym, który wydarzył się podczas lotu samolotu – powiedział el-Hut. 


Kara nie odstrasza 


Mimo tego, że grozi za nie kara do trzech lat pozbawienia wolności, są nadal na porządku dziennym. Według bejruckiego centrum badawczego Information International w latach 2010-21 zabłąkane kule powodowały średnio siedem zgonów i 15 obrażeń rocznie – informuje libański dziennik L'Orient Today. 


Ponad trzy dekady po zakończeniu wojny domowej trwającej między 1975 a 1990 rokiem posiadanie broni palnej jest wciąż powszechne w Libanie. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej