RAPORT

Pogarda

Zdobywca Oscara usłyszał wyrok w sprawie o gwałt. „Sprawiedliwości stało się zadość”

Paul Haggis (fot. BRENDAN MCDERMID / Reuters / Forum)
Paul Haggis (fot. BRENDAN MCDERMID / Reuters / Forum)

Najnowsze

Popularne

Ława przysięgłych w Nowym Jorku uznała Paula Haggisa winnym zarzutu gwałtu. W ramach wyroku reżyser musi zapłacić ofierze odszkodowanie w wysokości 7,5 mln dolarów. „Sprawiedliwości stało się zadość” – napisała adwokat ofiary.

Alec Baldwin nie uniknie procesu w sprawie westernu „Rust”

Nie pomogły starania Aleca Baldwina o to, by nie odpowiadać przed sądem za tragedię na planie westernu „Rust”, kiedy to w efekcie przypadkowego...

zobacz więcej

Wyrok zapadł po 15-dniowym procesie z powództwa cywilnego. Powódka, publicystka Haleigh Breest, oskarżyła reżysera, że ten w 2013 r. zaprosił ją do swojego loftu w Soho i zgwałcił. Jest ona jedną z czterech kobiet, które w 2018 r. na fali ruchu Me Too oskarżyły twórcę o molestowanie seksualne. Haggis odrzuca oskarżenia.


Czytaj także: Mel Gibson będzie mógł zeznawać w procesie Harveya Weinsteina 


Sprawiedliwości stało się zadość. Jesteśmy bardzo dumni z Haleigh. Jest to wielkie zwycięstwo nie tylko dla niej, ale dla całego ruchu Me Too – napisała Ilann M. Maaze, adwokat poszkodowanej. 


Marcin Dorociński zagra u boku Toma Cruise'a w „Mission Impossible”

Marcin Dorociński wystąpi w dwóch filmach z serii „Mission Impossible”. „Nadszedł dzień, w którym po miesiącach spekulacji, mogę z radością i...

zobacz więcej

Przedstawicielka reżysera podkreśliła, że cały proces był niesprawiedliwy, ponieważ dopuszczono zeznania pozostałych kobiet, które oskarżały reżysera, ale nigdy nie podjęły przeciwko niemu kroków prawnych.


– Użyli tego, by zniekształcić prawdę, zaatakować Haggisa, przedstawić go jako potwora w myśl strategii „nie ma dymu bez ognia” – powiedziała.


Paul Haggis to dwukrotny zdobywca Oscara. Obie statuetki otrzymał za „Miasto gniewu” w kategorii Najlepszy film i Najlepszy scenariusz oryginalny. Oprócz tego ma na koncie takie tytuły jak „W dolinie Elah” czy „Dla niej wszystko”.


W czerwcu tego roku reżyser został aresztowany we Włoszech i oskarżony o napaść seksualną. Haggis był przetrzymany w areszcie przez dwa tygodnie. 


Czytaj także: Zdobywca Oscara aresztowany we Włoszech za napaść seksualną

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej