RAPORT

Pogarda

Tusk w tarapatach. Falenta złożył pozew, zawiadomienie ws. przestępstwa i akt oskarżenia

Najnowsze

Popularne

Marek Falenta nie zamierza puścić w niepamięć oskarżeń, jakie wysuwał wobec niego Donald Tusk. Biznesmen złożył do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew, zawiadomienie ws. przestępstwa i prywatny akt oskarżenia wobec przewodniczącego Platformy Obywatelskiej – dowiedział się portal tvp.info. Falenta żąda od Tuska przeprosin i zadośćuczynienia finansowego na rzecz Ukrainy.

Falenta zawiadamia prokuraturę [TYLKO U NAS]

Portal tvp.info dotarl do dokumentu, w którym Marek Falenta wskazuje na upublicznienie jego imienia i nazwiska oraz wizerunku wbrew przepisom....

zobacz więcej

Jeżeli sąd uznałby, iż Tusk przekroczył swe uprawnienia, sprawując funkcję premiera rządu, grozić mu może nawet trzy lata więzienia.


Tusk naruszył dobra osobiste?


Pozew o ochronę dóbr osobistych Marek Falenta opiera na zdarzeniach, które wynikły po ukazaniu się artykułu Grzegorza Rzeczkowskiego „Nagrania polskich polityków sprzedane rosyjskim służbom? Możemy mieć do czynienia z potężną aferą szpiegowską” w „Newsweeku”. Według biznesmena to za sprawą tej publikacji Donald Tusk „przypomniał on sobie o wydarzeniach sprzed lat i wrócił do tematu kontrowersyjnych i najprawdopodobniej bezprawnych działań podejmowanych w stosunku do spółki Marka Falenty, czego konsekwencją stało się naruszenie dóbr osobistych Marka Falenty”.


Czytaj także: Marek Falenta pozywa RASP, Rzeczkowskiego, Węglarczyka i Sekielskiego


„Chodzi o prawdziwe tło polityczne rosyjskiego zaangażowania w sprawę pana Falenty, opiekę nad panem Falentą i ewidentny, udowodniony, udokumentowany w zeznaniach, w sądzie, w prokuraturze, udział rosyjskich służb specjalnych w tej operacji” – Falenta cytuje w pozwie wypowiedź szefa PO z konferencji. „(…) Mówię tu o działalności pana Falenty, który był równocześnie pod opieką rosyjskich służb specjalnych. Ja mam tylko oczywisty postulat, ponieważ do dzisiaj nie wyjaśniono, jakby to było możliwe, aby funkcjonariusze CBA, aferzysta węglowy i rosyjskie służby pracowały ręka w rękę w celu obalenia polskiego rządu” – podano w piśmie pozywającym Tuska.

Falenta przerywa milczenie. Mówi tvp.info o spotkaniu z Rosjanami, motywacji Tuska i łapówce za ustawę

Ujawnione na prośbę Donalda Tuska zeznania Marcina W. wstrząsnęły opinią publiczną. Były wspólnik Falenty pod rygorem odpowiedzialności karnej do 8...

zobacz więcej

Prawnicy Falenty nie mają wątpliwości: „(…) Donald Tusk sformułował nieprawdziwe i niepoparte żadnymi dowodami twierdzenia w stosunku do powoda, czym pomówił go o współpracę ze służbami rosyjskimi, sprzedaż obcemu wywiadowi nagrań polskich polityków oraz o zdradę narodową, szpiegostwo, a nawet próbę dokonania zamachu stanu. Co podkreśla naganność działania, uczynił to manipulując treścią artykułu” (tekstu Rzeczkowskiego – red.).


Tusk popełnił przestępstwo?


Falenta zarzuca Tuskowi w kolejnym pozwie przekroczenie uprawnień. Jak podano, „Zgodnie z art. 231 §1 k.k. funkcjonariusz publiczny, który przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech”.


Czytaj także: Wakacje z Marcinem W.? Napieralski mówi o komisji śledczej


Jak były premier doprowadził według Falenty do złamania prawa?

Przypominamy najważniejsze fragmenty nagrań afery podsłuchowej [NAGRANIA]

Donald Tusk wrócił do sprawy afery podsłuchowej, uwiarygadniając zeznania wspólnika Marka Falenty Marcina W. Na nagraniach z warszawskich...

zobacz więcej

„W niniejszym przypadku istnieje podejrzenie popełnienia przez Donalda Tuska przestępstwa przekroczenia uprawnień w związku z kontrolą wszczęto i prowadzoną w spółce Składy Węgla.” – napisano w pozwie. „(…) Okoliczności sprawy wskazują, że decyzja o ingerencji w prowadzoną działalność gospodarczą miała charakter polityczny i wynikała z chęci zapewnienia ochrony interesów istotnych dla Donalda Tuska grup wyborców” – dodano w wyjaśnieniu.


Jak twierdzi Falenta i jego prawnicy, działania Tuska „to jaskrawa ingerencja w swobodę prowadzenia działalności gospodarczej”.


Czytaj także: Falenta stanowczo: To był świetny projekt, zniszczony przez Marcina W. i Tuska


Jak stwierdzono w piśmie do SO w Warszawie, „Bez wątpienia jednak przeprowadzenia postępowania przygotowawczego w sprawie jest konieczne. Chociażby z uwagi na sam fakt użycia przez byłego Prezesa Rady Ministrów takich sformułowań jak »uderzenie« w podmiot prywatny czy »zablokowanie« działalności podmiotu prywatnego z uwagi na interes pewnej grupy wyborców. Patrząc na wypowiedź Donalda Tuska można mieć istotną wątpliwość, czy rzeczone działania podejmowane było w ramach państwa prawa”.

Manipulacja „Newsweeka” zdemaskowana. Dziennikarz ujawnił nowe informacje

Marek Falenta był badany na wariografie na okoliczność przekazania nagrań obcym służbom. Wynik negatywny – komentuje dziennikarz TVP Cezary Gmyz,...

zobacz więcej

Tusk z prywatnym aktem oskarżenia


Falenta wytacza liderowi PO prywatny akt oskarżenia, zarzucając Tuskowi zniesławienie.


„W niniejszym przypadku doszło do zniesławienia pokrzywdzonego poprzez sformułowanie: nieprawdziwej wypowiedzi opisującej, zgodnie z którą Marek Falenta miał współpracować ze służbami Federacji Rosyjskiej w celu obalenia polskiego rządu i sprzedać tym służbom nagrania rozmów polskich polityków; nieprawdziwej wypowiedzi opisującej, zgodnie z którą Marek Falenta został skazany za nieprawidłowości w ramach działalności spółki Składy Węgla w zakresie importu węgla z terenu Federacji Rosyjskiej”.


Czytaj także: Dlaczego Tusk nie złożył zawiadomienia o składaniu fałszywych zeznań przez Marcina W.?


Donald Tusk powinien zostać skazany za przestępstwo pomówienia, a wymierzona mu grzywna musi być dotkliwa. Tutaj należy wskazać, co jest wiedzą właściwie powszechną, że Donald Tusk to człowiek o wysokiej pozycji ekonomicznej, co wynika chociażby z faktu pobierania przez niego uposażenia europejskiego z tytułu sprawowanej w przeszłości prezydencji (przewodniczenie Radzie Europejskiej). W ocenie Pokrzywdzonego zasadne będzie wymierzenie Oskarżonemu kary grzywny w 100 stawkach dziennych po 200 zł każda” – napisano w piśmie procesowym. 


Przeczytaj również:
Torby z Biedronki na drzwiach biur PO w całym kraju

Internauci żartują z Donalda Tuska po upublicznieniu zeznań Marcina W.
Falenta odpowiada na zarzuty Tuska: Jego decyzja była pisana rosyjskim alfabetem

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej