RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Słynna piłka z filmu „Cast Away: Poza światem” sprzedana. Cena robi wrażenie

Piłka do siatkówki z charakterystycznym krwawym śladem była towarzyszką niedoli rozbitka (fot. M.prasowe)
Piłka do siatkówki z charakterystycznym krwawym śladem była towarzyszką niedoli rozbitka (fot. M.prasowe)

Najnowsze

Popularne

Wilson jest jednym z dwójki głównych bohaterów filmowego hitu z 2000 r. „Cast Away: Poza światem”. Ta biała, skórzana piłka do siatkówki, z charakterystycznym krwawym śladem odbitej dłoni i zaznaczonymi w nim oczami, nosem i ustami, była bowiem towarzyszką niedoli rozbitka, w którego wcielił się Tom Hanks.

Rekordowa kumulacja w loterii. 119 mln dol. to tylko podatek

Miliard dolarów mógł zgarnąć szczęśliwiec w dzisiejszym losowaniu amerykańskiej loterii Power Ball. W wielu miastach ludzie ustawiali się w...

zobacz więcej

Po filmie w sklepach sportowych pojawiło się wiele takich Wilsonów – za kilkadziesiąt zł i z opisem: „piłka inspirowana filmem Cast Away”. Godnych miana filmowego bohatera jest kilka piłek. Jak wyjawił agencji prasowej Bloomberg dyrektor generalny serwisu aukcyjnego Propstore, w filmie wykorzystano „od 10 do 12” piłek o różnym stopniu destrukcji, dopasowanym do przebiegu akcji. 

 

W ubiegły weekend na londyńskiej aukcji Propstore jeden z tych Wilsonów został wylicytowany za 75 tys. funtów, czyli nieco ponad 401 tys. zł. W opisie rekwizytu zawarto informację, że jest on „celowo zniszczony z ciemnobrązowo-czerwoną twarzą”. Rok temu inny, znacznie bardziej zniszczony Wilson został sprzedany na podobnej aukcji pamiątek za 308 tys. dol., czyli blisko 1,5 mln zł. 

 

Wilson „narodził się”, gdy główny bohater Chuck Noland, zranił się w rękę podczas próby rozpalania ognia. W furii złapał zakrwawioną dłonią piłkę (wydobytą wcześniej z kontenera rozbitego samolotu) i cisnął nią. Później dostrzegł w tym krwawym śladzie jakby ludzką twarz... Tym, którzy filmu jeszcze nie widzieli, a zamierzają, zdradzimy tylko, że między Chuckiem a Wilsonem wywiązała się później jedna z najciekawszych relacji w historii kina.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej