RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Lista wstydu i hipokryzji PO. 428 nazwisk

Donald Tusk (fot. R.Poszwiński)
Donald Tusk (fot. R.Poszwiński)

Najnowsze

Popularne

Donald Tusk i jego partia lubią stroić się w piórka polityków uczciwych, a nawet moralizować na temat innych, ale bardzo nie lubią, gdy media konfrontują ich słowa z działaniami, gdy byli u władzy. Atakują, kiedy ktoś się na to odważy. Jedną z rzeczy, o których nie chcą dziś mówić, jest lista 428 polityków Platformy Obywatelskiej na stołkach w państwowych firmach, których nazwiska w 2012 r. opublikował „Puls Biznesu”.

W listopadzie 2012 roku „Puls Biznesu” opublikował listę osób związanych z PO, którzy zajmowali przeróżne stanowiska w samorządzie, spółkach Skarbu Państwa, czy miejskich przedsiębiorstwach. 


„Teraz, k***wa, my à la PO to 200 mln zł, które przez niecałe pięć lat od objęcia władzy, trafiło z państwowej kasy do prywatnych kieszeni działaczy PO, ich znajomych i rodzin z naszej listy. A przecież nasze zestawienie jest niepełne…” – pisał przed dekadą dziennik.


Przypominamy, na jakie stanowiska trafiały osoby związane z partią Donalda Tuska. 

„Lista wstydu” PO według „Pulsu Biznesu”


1. Franciszek Adamczyk

szef rady nadzorczej Bumaru, członek rady nadzorczej KGHM

były senator PO i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada


2. Justyna Adamek

główny specjalista w MJWPU

radna PO warszawskiej dzielnicy Praga Południe


3. Piotr Adamski

dyrektor MJWPU

szef ZP PO w Szydłowcu


4. Alina Ambroziak

dyrektor Bursy Regionalnej w Ostrołęce

kandydatka PO w wyborach samorządowych


5. Marcin Andrukowicz

członek zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna

członek PO


6. Robert Apiecionek

członek rady nadzorczej Jeleniogórskiej Przędzalni Czesankowej Anilux

członek ZP PO we Wrocławiu


7. Łukasz Augustyniak

starszy referent w MJWPU

członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych


8. Krzysztof Babisz

Lubelski Kurator Oświaty

wiceszef sejmiku lubelskiego z PO


9. Bartłomiej Babuśka

prezes FOB Fabios i Małopolskiego Centrum Biotechniki, członek RN sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa

członek ZP PO w Tarnowie, radny gminy Tarnów


10. Marek Babuśka

członek zarządu Wojskowego TBS Kwatera

syn Bartłomieja Babuśki, działacza PO


11.Tadeusz Baca

członek rady nadzorczej Remy

kandydat PO w wyborach samorządowych


12. Maciej Bałtowski

wiceszef rady nadzorczej PGE

były szef, dziś wiceszef koła akademickiego PO w Lublinie


13. Robert Banasiak

członek zarządu Telefonii Dialog i członek rady nadzorczej Avista Media (obie: grupa KGHM)

były bliski współpracownik Grzegorza Schetyny, wiceszefa PO


14. Zbigniew Banaszkiewicz

wiceprezes i p.o. prezesa ARiMR, członek rad nadzorczych pięciu spółek z pośrednim udziałem skarbu państwa szef ZP PO w Radomiu

członek zarządu regionu mazowieckiego PO


15. Marcin Barański

członek rady nadzorczej Pocztowy TUW

szef gabinetu politycznego byłego ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka z PO, były rzecznik łódzkiej PO


16. Adam Bartosik

prezes Stadniny Koni Walewice, pełnomocnik prezesa ANR

szef koła PO w Lesznie


17. Kazimierz Bąkowicz

prezes Elbisu z grupy PGE

kandydat PO w wyborach samorządowych


18. Wanda Bednaruk

kierownik jednostki ANR w Strzelcach Krajeńskich, biuro terenowe w Międzyrzeczu

kandydatka PO w wyborach samorządowych


19. Zbigniew Belowski

dyrektor i wicedyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”

były wiceszef rady powiatu radomskiego z PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu


20. Grzegorz Bień

świętokrzyski wicekurator oświaty

były dyrektor biura posłanki PO Marzeny Okły-Drewnowicz, szefowej świętokrzyskiej PO

21. Stanisław Biłda

prezes PKS Suwałki

wiceszef ZP PO w Suwałkach


22. Stanisław Bisztyga

wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

były radny województwa małopolskiego i senator PO


23. Michał Bitner

członek zarządu i doradca zarządu w Mazowieckim Regionalnym Funduszu Pożyczkowym

warszawski radny PO


24. .Marek Błaszkiewicz

prezes PKS Brodnica, PKS Włocławek i Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego

radny powiatu rypińskiego, wiceszef kujawsko-pomorskiego ZW PO


25. Roman Błocki

starszy inspektor w MJWPU

członek PO


26. Michał Bobowiec

wiceprezes Energii Pro (dziś Tauron Dystrybucja), członek rady nadzorczej Wirbetu

radny PO w sejmiku dolnośląskim, członek rady powiatu PO we Wrocławiu


27. Marek Bochenek

członek rady nadzorczej Uzdrowiska Rymanów

członek rady powiatu tarnowskiego z PO


28. Maciej Bogucki

zastępca dyrektora biura zarządu w Krajowej Spółce Cukrowej, członek rad nadzorczych spółek z grup Bumar-Waryński i PGNiG

były radny PO warszawskiej dzielnicy Praga Południe, członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada


29. Łukasz Bogudał

informatyk w MJWPU

członek PO


30. Przemysław Boleski

członek zarządu Stada Ogierów Starogard Gdański

kandydat PO w wyborach samorządowych


31. Piotr Borawski

specjalista ds. prawnych w Naftoporcie

gdański radny PO i członek ZP PO w Gdańsku, były narzeczony córki Ewy Kopacz, marszałek Sejmu z PO


32. Jerzy Borcz

zastępca dyrektora oddziału ANR w Rzeszowie

radny sejmiku podkarpackiego z PO, kandydat PO w wyborach parlamentarnych i europejskich


33. Maciej Borysewicz

koordynator w WORD w Łomży

szef rady miasta Łomży z PO, wcześniej szef PO w tym mieście


34. Romuald Bosakowski

zastępca dyrektora i dyrektor oddziału PKP Dworce Kolejowe, członek zarządu PKP, członek RN PKP LHS

członek zarządu koła PO Łódź-Śródmieście, członek łódzkiej komisji rewizyjnej PO


35. Józef Bryk

Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Kielcach

szef ZP PO w Staszowie, radny tego miasta


36. Dawid Brzozowski

od marca 2008 r. wiceprezes WFOŚiGW w Szczecinie

członek PO


37. Bogdan Buczyński

kierownik wydziału i główny specjalista w MJWPU

członek PO


38. Mirosław Bukiewicz

główny specjalista lubuskiego oddziału ANR

mąż Bożenny Bukiewicz, poseł PO, szefowej lubuskiego ZW PO


39. Edyta Buras-Gierada

pracownik Muzeum Wsi Kieleckiej

żona posła PO Artura Gierady


40. Piotr Cap

członek rady nadzorczej Gospodarstwa Rybackiego w Starzawie

kandydat PO w wyborach samorządowych

41. Piotr Chajderowski

prezes spółki Nowy Przewoźnik z grupy LOT

były współwłaściciel spółki, którą założył Sławomir Nowak, minister transportu z PO



42. Jarosław Charłampowicz

prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, członek rady nadzorczej Inwest-FS

poseł PO, sekretarz dolnośląskiego ZW PO, wieloletni asystent Grzegorza Schetyny, wiceszefa PO


43. Lechosław Chruścielewski

członek rad nadzorczych Stadniny Koni Strzegom i Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji

wiceszef ZP PO w Świdnicy


44. Jacek Chrzanowski

prezes WFOŚiGW w Szczecinie

członek PO, były wiceburmistrz Szczecinka


45. Krzysztof Chwiałkowski

prezes Megamed, wiceprezes EKS Skra Bełchatów

skarbnik ZP PO w Bełchatowie, kandydat PO w wyborach samorządowych


46. Robert Ciborowski

członek rad nadzorczych PGE Dystrybucja Białystok i PKS Białystok

publicznie popierał i był w komitetach honorowych kandydatów PO na prezydentów miast czy europosłów


47. Mariusz Cichocki

dyrektor rejonu sprzedaży energii w PGE Zamojska Korporacja Energetyczna, kierownik działu w PGE Obrót, oddział w Zamościu

członek ZP PO w Tomaszowie Lubelskim, kandydat PO w wyborach samorządowych


48. Anna Cichoń

starszy inspektor w MJWPU

członek PO


49. Krzysztof Cichoń

członek rad nadzorczych PGE Energia i PTU Etra

wiceszef ZP PO w Puławach, radny PO tego miasta


50. Paweł Cichosz

członek rad nadzorczych PGE Dystrybucja Zamość i PPH Ekto

były członek zarządu koła PO Lublin Śródmieście


51. Leszek Cieślik

prezes PKS Suwałki

były poseł PO


52. Cezary Cieślukowski

członek rady nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego Ares w Suwałkach

radny PO sejmiku podlaskiego, członek zarządu województwa podlaskiego


53. Piotr Cymbała

członek rad nadzorczych CSiR Energetyk (grupa PGE) i Grupy PHN

członek ZP PO w Tomaszowie Lubelskim, kandydat PO w wyborach samorządowych


54. Tomasz Cyran

członek rad nadzorczych Ruchu i ARP

kandydat PO w wyborach do Sejmu


55. Andrzej Czajka

prezes Zakładów Tworzyw Sztucznych Gamrat

członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych


56. Patryk Czarniecki

podinspektor w MJWPU

członek PO


57. Michał Czaykowski

członek rady nadzorczej Lottomerkury (grupa Totalizatora Sportowego)

warszawski radny PO, członek gabinetów politycznych byłego ministra sportu Adama Giersza i ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego


58. Andrzej Czechowski

kierownik BP ARiMR w Łomży

szef jednego z kół PO w Łomży, kandydat PO w wyborach samorządowych


59. Mirosław Czekaj

członek RN PKO BP

skarbnik Warszawy za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz, wiceszefowej PO


60. Paweł Czekalski

członek rad nadzorczych Agencji Rozwoju Mazowsza i PL.2012

radny PO sejmiku mazowieckiego

61. Jakub Czerwiński

członek zarządu Kopalni Soli Wieliczka Trasa Turystyczna, członek rady nadzorczej Krakowski Park Technologiczny

członek PO


62. Jan Czubała

członek rady nadzorczej ZSM PZL-ZSM

członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych


63. Henryk Ćwikliński

członek rady nadzorczej Zarządu Morskiego Portu Gdańsk

kandydat PO w wyborach do Senatu, członek rady powiatowej PO w Gdańsku


64. Mirosław Dąbkowski

dyrektor Meditrans

ostrołęcki radny PO


65. Zbigniew Derdziuk

prezes ZUS, członek rad nadzorczych: PKP PLK, PZU i Polskich Kolei Linowych

minister w pierwszym rządzie Donalda Tuska


66. Wacław Derlicki

członek rady nadzorczej Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego

szef ZP PO w Brodnicy, były burmistrz Brodnicy


67. Kajetan d’Obyrn

prezes Kopalni Soli Wieliczka, członek rady nadzorczej Zespołu Zarządców Nieruchomości WAM

były krakowski radny PO


68. Dariusz Dolczewski

kierownik działu digitalizacji w Narodowym Instytucie Audiowizualnym

były warszawski radny PO, były szef partyjnej młodzieżówki PO, członek gabinetu politycznego ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego


69. Bartosz Domaszewicz

pełnomocnik i kierownik w WFOŚiGW w Łodzi, pracownik spółki Centrum-Hotele

radny PO w Łodzi, szef partyjnej młodzieżówki PO


70. Zbigniew Dubiel

dyrektor projektu w PKP

warszawski radny PO, były burmistrz PO w warszawskiej dzielnicy Bielany


71. Michał Dudkiewicz

członek zarządu Textilimpeksu

członek PO


72. Marcin Dulian

wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, prezes Grupy Hoteli WAM

wieloletni dobry znajomy i współpracownik Bogdana Klicha, byłego ministra obrony narodowej z PO


73. Czesław Duszak

zastępca dyrektora szpitala w Ostrołęce

kandydat PO w wyborach samorządowych


74. Grażyna Duszak

kierownik delegatury NFZ w Ostrołęce

żona Czesława Duszaka, kandydata PO w wyborach samorządowych


75. Tomasz Dutkiewicz

prezes Stadniny Koni Iwno

ekspert PO ds. rolnictwa


76. Rafał Dworacki

starszy inspektor w MJWPU

skarbnik koła PO Warszawa Targówek


77. Marek Dymkowski

członek rady nadzorczej Dozamelu

były członek zarządu koła PO w Dzierżoniowie, kandydat PO w wyborach samorządowych


78. Tadeusz Dywan

kierownik BP ARiMR w Staszowie

wiceszef koła PO w Połańcu, członek rady PO w powiecie staszowskim


79. Ryszard Dziadak

szef oddziału WFOŚiGW w Ostrołęce

wiceszef ZP PO w Makowie Mazowieckim


80. Michał Dzięba

Członek rad nadzorczych: PGE GiEK, Naftoport i KGHM Metraco

bliski współpracownik i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu z PO Aleksandra Grada

81. Katarzyna Dziuba-Kubicka

główny specjalista w MJWPU

była pracownica klubu parlamentarnego PO


82. Paweł Dziwisz

członek zarządu PKP PLK, członek rady nadzorczej PKP i spółki córki PKP, dyrektor w PKP PLK

kandydat PO w wyborach do Sejmu


83. Jerzy Felczak

kierownik PT KRUS w Pińczowie

wiceszef PO w Pińczowie


84. Krzysztof Fidosz

kierownik i zastępca dyrektora oddziału ANR w Szczecinie

skarbnik ZP PO w Stargardzie Szczecińskim, kandydat PO w wyborach samorządowych


85. Tomasz Flis

prezes PGE Energia, dyrektor oddziału lubelskiego PGE Dystrybucja, szef RN PGE Dystrybucja Rzeszów i PGE ZEORK Dystrybucja

były wicewojewoda lubelski z ramienia UW, od kilku lat członek PO


86. Mariusz Frankowski

dyrektor MJWPU, członek rady nadzorczej Warszawskiej Kolei Dojazdowej

członek PO


87. Krzysztof Frąckiewicz

inspektor w MJWPU

członek PO


88. Michał Furlepa

kierownik PT KRUS w Hrubieszowie

wcześniej wiceszef ZP PO w Biłgoraju, radny PO powiatu biłgorajskiego


89. Dorota Gajewska-Grad

dyrektor biura komunikacji i rzecznik prasowy PGE Dystrybucja

synowa byłego ministra skarbu z PO Aleksandra Grada


90. Janusz Gancarz

członek rady nadzorczej ZEW Niedzica

znajomy byłego wiceministra skarbu Adama Leszkiewicza


91. Zdzisław Gawlik

wiceprezes PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1

były wiceminister skarbu w rządzie Donalda Tuska, kandydat PO w wyborach do Senatu


92. Alina Giedryś

członek zarządu PKP PLK, członek rad nadzorczych dwóch spółek z grupy PKP

była współpracowniczka prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej z PO


93. Arkadiusz Gierat

dyrektor generalny KGHM, wiceprezes KGHM TFI, członek rad nadzorczych: KGHM Letia, Polkomtel, KGHM Cuprum, DFM Zanam-Legmet

członek PO, zaufany wiceszefa PO Grzegorza Schetyny


94. Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska

pracownik PAIIZ, koordynator zespołu w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

radna PO warszawskiej dzielnicy Śródmieście, żona posła PO Marcina Kierwińskiego


95. Stanisław Gil

kierownik BP ARiMR w Hrubieszowie

wiceszef ZP PO w Hrubieszowie


96. Maciej Głaz

zastępca dyrektora podlaskiego oddziału ARiMR

radny miasta Łomża


97. Arkadiusz Godlewski

prezes Parku Śląskiego

kandydat PO w wyborach na prezydenta Katowic, szef rady miasta Katowice z PO


98. Ireneusz Godzisz

dyrektor oddziału Poczty Polskiej w Zamościu, członek rad nadzorczych PGE Dystrybucja Lubzel i PGE Dystrybucja

szef ZP PO w Zamościu i radny tego miasta, kandydat PO do Senatu


99. Edward Gondecki

wiceprezes WFOŚiGW w Opolu, członek rad nadzorczych dwóch spółek zależnych od WFOŚiGW, szef rady opolskiego oddziału NFZ

sekretarz ZW PO w Opolu


100. Jarosław Gorecki

prezes Grupy Zarządzającej Pomerania

gdański radny PO, członek ZP PO w Gdańsku



101. Jacek Goszczyński

wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Agro-Mana (grupa PHN), Towarowej Giełdy Energii, członek rad nadzorczych EW Turów i Ciechu

dobry znajomy i współpracownik byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO


102. Grzegorz Gotfryd

członek rady nadzorczej Carbotrans (grupa JSW)

były szef rady gminy w Szerzynach, członek ZP PO w Tarnowie


103. Katarzyna Góralczyk

członek rady nadzorczej Wojskowej Agencji Mieszkaniowej

zastępca szefa PO w krakowskiej dzielnicy Stare Miasto


104. Grzegorz Górniak

przedstawiciel handlowy Enei

wiceszef ZP PO w Ostrowcu Świętokrzyskim, członek rady regionu świętokrzyskiego PO


105. Andrzej Górski

dyrektor departamentu handlu i doradca zarządu w Enei

były asystent posła PO Konstantego Miodowicza, członek ZP PO w Kielcach


106. Krzysztof Grabczuk

członek rady nadzorczej Narodowego Centrum Sportu

radny sejmiku i wicemarszałek województwa lubelskiego z PO


107. Aleksander Grad

prezes PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1

były poseł PO i minister skarbu w pierwszym rządzie Donalda Tuska


108. Marcin Granosik

prezes Textilimpeksu, członek rady nadzorczej Centrum-Hotele

zastępca skarbnika Zgierza za wiceprezydentury Krzysztofa Kwiatkowskiego, posła PO i byłego ministra sprawiedliwości


109. Renata Granowska

wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy we Wrocławiu

wrocławska radna PO, członek ZP PO we Wrocławiu


110. Witold Grzybowski

wiceprezes Energo-Utechu, członek rad nadzorczych sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa

dobry znajomy i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO


111. Janusz Hałas

członek rad nadzorczych Agtelu (grupa PGE) i Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa

członek ZP PO w Tomaszowie Lubelskim, były wiceszef rady powiatu


112. Edward Hartwich

członek rad nadzorczych Pomorskiej SSE i Portu Lotniczego Bydgoszcz

członek kujawsko-pomorskiego ZW PO, wicemarszałek tego województwa z PO


113. Marian Hatko

zastępca dyrektora świętokrzyskiego oddziału ARiMR

członek PO, były sekretarz koła partyjnej młodzieżówki PO w Kielcach


114. Władysław Husejko, nie żyje

dyrektor biura WFOŚiGW w Koszalinie

były marszałek województwa zachodniopomorskiego z PO, były radny PO w Koszalinie


115. Marcin Idzik

wiceprezes Bumaru i członek rad nadzorczych dwóch spółek zależnych: Bumar Amunicja i Cenzin

były wiceminister obrony narodowej w rządach PO, były asystent Bogdana Klicha z PO, kiedy ten był europosłem


116. Jadwiga Irla

dyrektor kieleckiego oddziału PFRON

szefowa ZP PO w Pińczowie, kandydatka PO w wyborach do Sejmu


117. Iga Isańska-Rosół

pracownik MJWPU

żona Marcina Rosoła, szefa gabinetu politycznego byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego z PO


118. Stanisław Iwan

członek rady nadzorczej Uzdrowiska Świnoujście

były radny PO sejmiku zachodniopomorskiego


119. Marcin Jabłoński

członek rad nadzorczych: Zielonogórskiego Rynek Rolno-Towarowego i Przewozów Regionalnych

wojewoda lubuski, były marszałek województwa lubuskiego z PO


120. Witold Jabłoński

członek rady nadzorczej Postdaty (grupa Poczty Polskiej)

były wicemarszałek zachodniopomorski z PO

121. Krzysztof Jagiełło

prezes dwóch spółek z grupy Bumar: ZM Tarnów i OBR Sprzętu Mechanicznego

znajomy z Tarnowa Aleksandra Grada, byłego ministra skarbu z PO


122. Robert Jagła

dyrektor WORD w Wałbrzychu, prezes Rivendell i prokurent Grabineksu (spółek córek ARP)

szef ZP PO w Świdnicy, krewny żony Zbigniewa Chlebowskiego, byłego szef klubu poselskiego PO


123. Michał Jamiński

zastępca kierownika wydziału w MJWPU

radny PO warszawskiej dzielnicy Targówek


124. Andrzej Jamrozik

dyrektor oddziału ANR we Wrocławiu, członek rady nadzorczej Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego

radny powiatowy PO we Wrocławiu, szef koła PO w Kątach Wrocławskich


125. Michał Janicki

członek rady nadzorczej KGHM Letia

członek PO we Wrocławiu, do niedawna wiceprezydent tego miasta


126. Lilla Jaroń

wiceprezes Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki, członek rady nadzorczej WP Hala Ludowa

wiceminister edukacji w rządzie Donalda Tuska, była radna PO powiatu wrocławskiego


127. Stanisław Jarzyna

prezes Skarbowego Przedsiębiorstwa Rolnego Stary Jaworów

radny PO powiatu świdnickiego, wiceszef ZP PO w Świdnicy


128. Małgorzata Jaśkowiak

kierownik PT KRUS w Morągu

szefowa koła PO w Morągu, była radna wojewódzka PO


129. Małgorzata Jawor

członek rad nadzorczych dwóch spółek z grupy KGHM i trzech spółek samorządu województwa dolnośląskiego członek PO

kandydat PO w wyborach do Sejmu


130. Lech Jaworski

prezes Instytutu Filmowego Max-Film i prokurent dwóch jego spółek zależnych, członek zarządu Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego, członek rady nadzorczej Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

warszawski radny PO, członek zarządu PO w stolicy


131. Andrzej Jeznach

wiceprezes PGE Górnictwo i Energetyka, członek rad nadzorczych trzech spółek z grupy PGE

członek ZP PO w Bełchatowie, kandydat PO w wyborach samorządowych


132. Paweł Jeż

prezes KP Zagłębie Lubin (grupa KGHM)

kandydat PO w wyborach samorządowych


133. Katarzyna Jędruszczak

główny specjalista w MJWPU

członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych


134. Zbigniew Jurkowski

pracownik PKS Wschód

lubelski radny PO


135. Tomasz Kacprzak

zastępca dyrektora WORD w Łodzi

członek rady krajowej PO, szef rady miasta Łodzi, były szef partyjnej młodzieżówki PO


136. Jacek Kaczorowski

prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, członek rad nadzorczych dwóch spółek z grupy PGE

członek PO


137. Jarosław Kania

prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i członek rady nadzorczej jego spółki zależnej, członek rady nadzorczej katowickiej SSE

radny PO w Rudzie Śląskiej, członek śląskiej rady wojewódzkiej PO


138. Rafał Kaniewski

starszy specjalista w MJWPU

były radny PO warszawskiej dzielnicy Włochy


139. Marek Karczewski

członek rady nadzorczej Uzdrowiska Kamień Pomorski

członek PO, były radny PO w Poznaniu


140. Monika Karlińska

Członek rady nadzorczej Polska Energia - Pierwsza Kompania Handlowa (grupa Tauronu)

zasiadała w radzie nadzorczej Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego razem z Adamem Leszkiewiczem, byłym wiceministrem skarbu w rządzie PO

141. Joanna Karweta

pracownik Parku Śląskiego

gliwicka radna PO


142. Marek Kasicki

wiceprezes Agencji Rozwoju Pomorza i członek rad nadzorczych czterech jej spółek córek

członek PO


143. Emilia Kawka-Patek

prezes WFOŚiGW w Toruniu

członek ZP PO we Włocławku


144. Marcin Kędracki

prezes Gliwickiej Agencji Turystycznej, członek rady nadzorczej Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów

były wiceszef sejmiku śląskiego z PO, szef koła PO w Żywcu,


145. Magdalena Kielewicz-Kaczyńska

kierownik ostrołęckiego wydziału Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli

była wiceprezydent Ostrołęki z PO


146. Andrzej Kierwiński

członek rady nadzorczej spółki Argo (grupa PHN)

członek PO, ojciec posła PO Marcina Kierwińskiego


147. Marcin Kierwiński

wiceprezes Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, członek rady nadzorczej spółki Kaskada

poseł PO, sekretarz mazowieckiego ZW PO


148. Krzysztof Kilian

prezes PGE, wiceprezes Polkomtela, członek rad nadzorczych: PL2012, KGHM TFI, Atom Trefl Sopot

wieloletni przyjaciel premiera Donalda Tuska z PO, razem zakładali Kongres Liberalno-Demokratyczny


149. Maciej Kleczkowski

zastępca dyrektora WORD w Ostrołęce

ostrołęcki radny PO, wiceszef ZP PO w tym mieście, szwagier posła PO Andrzeja Kani


150. Mateusz Klemenski

prezes dwóch spółek ANR: PPH Akropol i GRH Żydowo

członek PO, były asystent Rafała Grupińskiego, szefa klubu PO w Sejmie


151. Marcin Klemenski

specjalista w poznańskim oddziale ANR

bratanek Mateusza Klemenskiego


152. Józef Klim

wiceprezes PKS Białystok

były poseł PO


153. Wiesława Kluk

członek rady nadzorczej Skarbowego Przedsiębiorstwa Rolnego Stary Jaworów

radna PO miasta Świebodzice


154. Wacław Klukowski

członek rady nadzorczej WFOŚiGW w Szczecinie

były radny PO sejmiku zachodniopomorskiego, kandydat PO w wyborach samorządowych


155. Krzysztof Kłak

członek rad nadzorczych: Poldim Dębica i Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

szef ZP PO w Przeworsku, członek rady krajowej PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu


156. Magdalena Kobos

członek rad nadzorczych PAIIZ i Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji

rzecznik prasowy ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego


157. Marek Koczwara

doradca prezesa ZCh Zachem, członek rady nadzorczej Zachem UCR, prezes trzech spółek zależnych firmy Meble Emilia: Racjonalizacji, Cybernetyki, Konstruktorska

dobry znajomy Donalda Tuska z czasów działalności w Kongresie Liberalno-Demokratycznym


158. Aleksandra Kodym

główny specjalista w MJWPU

członek PO


159. Radosław Kołaciński

prezes dwóch spółek z grupy Energa-Operator, członek rad nadzorczych Szpitali Wielkopolski i Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego

kaliski radny PO, członek ZP PO w Kaliszu


160. Andrzej Komański

członek zarządu, a potem wiceprezes Polskich Tatr, członek rady nadzorczej Uzdrowiska Kamień Pomorski

zasiadał z Adamem Leszkiewiczem, byłym wiceministrem skarbu, w radzie nadzorczej Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

161. Zygmunt Komar

pełnomocnik prezesa ANR, prezes Stadniny Koni Liski

radny powiatowy PO w Ostródzie


162. Krzysztof Konaszewski

prezes PGE Energia Odnawialna, członek zarządu PGNiG Energia, członek rad nadzorczych PGE ZEW Dychów, Elektrowni Wodnej Żarnowiec i Energo Utech

wiceminister skarbu w rządzie Jerzego Buzka, występował na konferencjach energetycznych jako ekspert PO


163. Włodzimierz Konecki

zastępca dyrektora warszawskiego oddziału ARiMR, członek rady nadzorczej PKS Radom

były radny PO w Radomiu


164. Andrzej Konieczny

wiceprezes WFOŚiGW i członek rady nadzorczej spółki zależnej WFOŚiGW, prezes Funduszu Górnośląskiego

członek rady powiatu rybnickiego PO


165. Sławomir Kopeć

prezes Krakowskiego Parku Technologicznego i członek rady nadzorczej spółki od niego zależnej, prezes Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej

kandydat PO w wyborach do Sejmu


166. Sławomir Koprowski

prezes Polmosu Toruń, prezes Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego

członek PO we Włocławku


167. Marek Kordecki

zastępca dyrektora WORD w Siedlcach, członek rady nadzorczej PKS Radom

szef ZP PO w Siedlcach, siedlecki radny PO


168. Krzysztof Kosiński

Prezes EW Turów, członek rady nadzorczej PGE Elektrownia Turów

współpracownik byłego ministra skarbu z PO Aleksandra Grada


169. Adam Kosior

zastępca dyrektora szpitala psychiatrycznego w Radomiu

członek ZP PO w Radomiu


170. Kazimierz Kostrzanowski

prezes Agtelu z grupy PGE

członek ZM PO w Krasnymstawie, kandydat PO w wyborach do Sejmu


171. Bogdan Kościuch

wiceprezes Agencji Rozwoju Regionalnego Ares w Suwałkach

Wiceszef ZP PO w Suwałkach, kandydat PO w wyborach samorządowych


172. Andrzej Kotala

prezes Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie

prezydent Chorzowa z PO, szef ZP PO w tym mieście


173. Maria Kowalewska-Koska

prezes spółki Port Gdański Eksploatacja, członek rady nadzorczej Gdańskich Zakładów Elektronicznych Unimor

kandydat PO w wyborach do Sejmu


174. Tomasz Kowalewski

członek rady nadzorczej PKS Ostrowiec Świętokrzyski

były dyrektor biura poselskiego posła PO Mariusza Grada


175. Tomasz Kowalski

informatyk w MJWPU

członek zarządu koła PO Warszawa Targówek, kandydat PO w wyborach samorządowych


176. Józef Kozłowski

członek rady nadzorczej Energo-Inwest-Brokera, szef rady nadzorczej KKS Turów

szef ZP PO w Zgorzelcu, członek dolnośląskiego ZW PO, radny sejmiku dolnośląskiego


177. Stanisław Kracik

prezes spółki Małopolskie Parki Przemysłowe

członek PO, kandydat PO w wyborach do Senatu


178. Sylwia Krajewska

kierownik sekcji w biurze prezesa ANR

radna PO na warszawskim Ursynowie


179. Dorota Krall

główny specjalista w MJWPU

radna PO warszawskiej dzielnicy Praga Południe


180. Piotr Krasnodęmbski

główny specjalista i kierownik w Centrum Usług Wspólnych

radny PO warszawskiej dzielnicy Ochota

181. Mieczysław Kraśniański

wicedyrektor kopalni Rudna z grupy KGHM, członek rady nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego Arleg w Legnicy

członek ZP PO w Lubinie, lubiński radny powiatowy PO


182. Marzena Krauz-Borys

członek rady nadzorczej Mercu Software z grupy KGHM

żona Piotra Borysa, wicemarszałka województwa dolnośląskiego z PO


183. Krzysztof Krauze

członek rady nadzorczej Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

członek zarządu koła PO w Szczecinie


184. Magdalena Kreter-Bartkiewicz

członek rady nadzorczej Mazowieckiego Centrum Stomatologii

szefowa koła PO w Brwinowie, członek ZP PO w Pruszkowie


185. Adam Krupa

zastępca dyrektora opolskiego oddziału ANR

były poseł PO


186. Paweł Kryzan

zastępca zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej

wiceszef koła PO Szczecin Śródmieście, kandydat PO w wyborach samorządowych


187. Rafał Krzemień

zarządca i prezes Dipservice, członek zarządu Warszawskiego Holdingu Nieruchomości i Polskiego Holdingu Nieruchomości, członek rad nadzorczych: Kaskady, Agro-Mana, Herbapolu

były członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych


188. Krzysztof Krzysztofiak

prezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, wiceprezes Krakowskiego Parku Technologicznego i członek rady nadzorczej spółki zależnej od KPT

wieloletni znajomy Bogdana Klicha, ministra obrony w pierwszym rządzie Donalda Tuska


189. Arkadiusz Kubiec

wicedyrektor WORD w Kielcach

były szef koła PO w Kielcach, kandydat PO w wyborach samorządowych


190. Przemysław Kuczkowski

zastępca dyrektora kujawsko-pomorskiego oddziału ARiMR

kandydat PO w wyborach do Sejmu i sejmiku


191. Marcin Kulicki

prezes Krajowej Spółki Cukrowej, wiceprezes Agencji Rozwoju Mazowsza, członek rady nadzorczej Polskiego Holdingu Nieruchomości

były wiceprezydent Siedlec z PO


192. Jędrzej Kunowski

kierownik w Dipservice, zastępca dyrektora w Warszawskim Holdingu Nieruchomości

radny PO warszawskiej dzielnicy Targówek


193. Beata Kurbiel

dyrektor w PERN Przyjaźń, członek zarządu Polskiego Konsorcjum Chemicznego, członek rad nadzorczych pięciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa

wieloletnia bliska współpracownica Adama Leszkiewicza, byłego wiceministra skarbu


194. Wojciech Kurek

prezes ZEORK Dystrybucja, dyrektor oddziału PGE Dystrybucja w Skarżysku-Kamiennej

były szef ZP PO w Skarżysku, były radny PO sejmiku świętokrzyskiego


195. Tomasz Kurzawa

członek zarządu Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria

sekretarz ZP PO w Świdnicy, były radny PO powiatu świdnickiego


196. Roman Kusek

członek rad nadzorczych: Kaskada, Tauron Sprzedaż, Bio-Energia (grupa PGE)

członek rady PO powiatu tarnowskiego


197. Wojciech Kuźmiński

prezes ANR, prezes Infraparku Police (grupa ZCh Police)

szef rady powiatu pyrzyckiego z PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu


198. Sebastian Kwiatkowski

główny specjalista i dyrektor departamentu w Krajowej Spółce Cukrowej

brat Krzysztofa Kwiatkowskiego, posła PO i ministra sprawiedliwości w pierwszym rządzie Donalda Tuska


199. Jacek Lachert

inspektor w MJWPU

członek PO


200. Małgorzata Laskus

podinspektor, specjalista i starszy inspektor w MJWPU

radna PO warszawskiej dzielnicy Mokotów

201. Janusz Leman

dyrektor gdyńskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego

wiceszef koła PO Gdańsk-Wrzeszcz, członek rady powiatowej PO


202. Judyta Lemm

pracownik Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

szczecińska radna PO


203. Gabriela Lenartowicz

prezes WFOŚiGW w Katowicach i członek RN dwóch spółek, w którym WFOŚiGW ma udziały

była radna PO w sejmiku śląskim, członek śląskiej rady wojewódzkiej PO


204. Adam Leszkiewicz

wiceprezes i prezes ZAK Kędzierzyn, członek rad nadzorczych ZAKSA, Polskiego Konsorcjum Chemicznego i CTL Chemkol

od lat bliski współpracownik Aleksandra Grada z PO, wiceministra skarbu w pierwszym rządzie Donalda Tuska


205. Artur Lewczuk

wiceprezes i prezes Towarzystwa Gospodarczego Bewa

mąż Elzbiety Radziszewskiej, posłanki PO i byłej sekretarz stanu w KPRM


206. Grzegorz Lipiec

dyrektor krakowskiego oddziału Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, członek rady nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego

sekretarz małopolskiego ZW PO, radny wojewódzki PO


207. Wojciech Lis

szef stacji obsługi w PKS Radom

brat marszałek Sejmu Ewy Kopacz z PO


208. Paweł Lisiewicz

członek rad nadzorczych siedmiu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa

dyrektor gabinetu prezydenta Bronisława Komorowskiego, były dyrektor w resorcie skarbu za kadencji Aleksandra Grada


209. Marek Litka

wiceprezes PERN Przyjaźń, członek rad nadzorczych Naftoportu, Zarządu Morskiego Portu Gdańsk i Operatora Logistycznego Paliw Płynnych

członek PO związany z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem z PO


210. Krzysztof Lodziński

członek rady nadzorczej Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego

szef pomorskiego sądu koleżeńskiego PO


211. Witold Lorek

zastępca dyrektora mazowieckiego oddziału KRUS

kandydat PO w wyborach samorządowych i parlamentarnych


212. Sebastian Lorenc

członek rad nadzorczych Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Sanatoriów Dolnośląskich

wrocławski radny PO


213. Dariusz Lubera

prezes Tauronu i członek rad nadzorczych czterech spółek zależnych

wieloletni znajomy byłego ministra skarbu Aleksandra Grada


214. Dorota Lutomierska

zarządca komisaryczny i likwidator PBU Holdbud

warszawska radna PO


215. Daniel Łaga

kierownik zespołu w Wojewódzkim Urzędzie Pracy

radny PO warszawskiej dzielnicy Śródmieście


216. Michał Łagoda

członek rad nadzorczych Enei i Szpitali Wielkopolski

członek zarządu koła PO w Poznaniu


217. Bronisław Łakota

dyrektor rejonu sprzedaży energii w Wieluniu (grupa PGE)

wiceszef ZP PO w Pajęcznie, kandydat PO w wyborach samorządowych


218. Władysława Łangowska

kierownik BP ARiMR w Tuchomiu

była wójt Parchowa, kandydatka PO w wyborach samorządowych


219. Bolesław Łączyński

członek rady nadzorczej ESP Usługi (grupa PGE)

radny sejmiku małopolskiego z PO, członek rady regionu małopolskiego PO


220. Stanisław Łęski

dyrektor PGE Dystrybucja, oddział Łódź-Miasto

członek komitetu honorowego kandydata PO na prezydenta Radomska

221. Jarosław Łojko

dyrektor zachodniopomorskiego oddziału ARiMR

sekretarz zachodniopomorskiego ZW PO, radny PO sejmiku zachodniopomorskiego


222. Agnieszka Łopieńska

główny specjalista w MJWPU

członek PO


223. Michał Łuczak

administrator oddziału ANR w Gryfinie

były szef sejmiku zachodniopomorskiego z PO


224. Andrzej Łuczycki

Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego, członek rady nadzorczej Państwowych Magazynów Usługowych

radny PO sejmiku mazowieckiego, były senator PO


225. Maria Łukaszewicz

prezes COBO, członek zarządu Grupy PHN

warszawska radna PO, była burmistrz warszawskiej dzielnicy Ursus


226. Jarosław Machnicki

dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach

szef ZP PO w Kielcach, radny PO w tym mieście


227. Tadeusz Maćkała

dyrektor w kopalni z grupy KGHM, członek RN pięciu spółek kontrolowanych pośrednio lub bezpośrednio przez skarb państwa

były poseł i senator PO


228. Łukasz Magin

prezes Centrum-Hotele

były wiceprezydent Łodzi z PO, łódzki radny PO


229. Sylwia Maksim-Wójcicka

kierownik wydziału w MJWPU

radna PO miasta Łomianki


230. Tomasz Malczewski

dyrektor oddziału regionalnego w Gdańsku i członek zarządu Poczty Polskiej, członek rady nadzorczej Postdaty

były członek ZP PO w Gdyni, uczestnik kampanii wyborczych Donalda Tuska


231. Dariusz Małkowski

szef Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ostrołęce (jednostka OHP)

sekretarz ZP PO w Ostrołęce


232. Arkadiusz Marchewka

pracownik spółki Polskie Terminale

szczeciński radny PO


233. Jerzy Marciniak

prezes Azotów Tarnów, ZAK Kędzierzyn Koźle i Polskiego Konsorcjum Chemicznego, członek rad nadzorczych sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa

wieloletni dobry znajomy i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada, kandydat PO w wyborach do sejmiku


234. Michał Marcinkiewicz

konsul w Finlandii 

były poseł PO


235. Justyna Markowska

starszy specjalista w MJWPU

członek PO


236. Maciej Martyniak

koordynator BIP w MJWPU

członek PO


237. Ewa Masny

pracownik Ośrodka Rozwoju Edukacji (instytucja MEN)

warszawska radna PO


238. Mateusz Matejewski

Szef Centrum Usług Wspólnych, członek rad nadzorczych PGE Zespół Elektrociepłowni Bydgoszcz, Geovity (grupa PGNiG), TON Agro, Polskiego Holdingu Nieruchomości

były szef PO w powiecie myślenickim


239. Jacek Matusiewicz

wiceprezes i prezes Funduszu Górnośląskiego, prezes Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych (spółka córka Elektrowni Chorzów)

skarbnik śląskiego ZW PO, brat Adama Matusiewicza, marszałka województwa śląskiego z PO


240. Rafał Mazur

członek rady nadzorczej KGHM Letia

wiceszef koła PO w Szklarskiej Porębie

241. Piotr Mazurek

dyrektor biura bezpieczeństwa w Exatelu (grupa PGE), członek rady nadzorczej Investonu (grupa PHN)

warszawski radny PO


242. Zbigniew Mazurkiewicz

zastępca dyrektora WORD w Radomiu

skarbnik ZP PO w Radomiu


243. Tomasz Melan

członek zarządu i prezes Zarządu Portu Morskiego Police, wiceprezes Remechu (obie: grupa ZCh Police), członek rady nadzorczej Portu Rybackiego Gryf

członek zarządu PO w Szczecinie


244. Jan Mędrzak

członek rad nadzorczych WAS (grupa PP Porty Lotnicze) i Pocztowej Agencji Usług Finansowych

łódzki radny PO, były szef tej partii w Łodzi


245. Jan Michalski

prezes KKS Turów Zgorzelec, klubu sportowego utrzymywanego przez PGE

senator PO, wiceszef ZM i ZP PO w Zgorzelcu


246. Renata Michałowska

starszy specjalista w MJWPU

radna PO warszawskiej dzielnicy Targówek


247. Szymon Midera

wiceprezes Banku Pocztowego i członek rad nadzorczych dwóch spółek córek oraz Pocztowego TUW

szef społecznych doradców prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej z PO, prowadził jej kampanię wyborczą


248. Anna Mierzejewska

kierownik wydziału w MJWPU

córka Jerzego Mierzejewskiego z PO, byłego radnego powiatu warszawskiego zachodniego


249. Sławomir Miklicz

członek rady nadzorczej PGE ZEORK

członek podkarpackiego ZW PO, członek zarządu województwa podkarpackiego


250. Konrad Mikołajski

prezes ZCh Zachem i spółki córki, członek rad nadzorczych sześciu spółek z grupy ZCh Zachem i Portu Lotniczego Bydgoszcz

członek PO


251. Karolina Mioduszewska

starszy inspektor w MJWPU

radna PO warszawskiej dzielnicy Ursynów


252. Krzysztof Miszewski

zastępca kierownika w MJWPU

radny PO warszawskiej dzielnicy Targówek


253. Tomasz Możejko

szef lubuskiego oddziału ANR

szef sejmiku lubuskiego z PO, sekretarz lubuskiego ZW PO


254. Andrzej Mulawa

członek zarządu PKP LHS, prezes PKS Zamość, członek rady nadzorczej Uzdrowiska Horyniec

wiceszef ZP PO w Zamościu, były radny PO w sejmiku lubelskim


255. Jacek Mysiorek

kierownik BP ARiMR w Stargardzie Szczecińskim

skarbnik ZP PO w Stargardzie Szczecińskim


256. Anna Naszkiewicz

prezes Agencji Rozwoju Regionalnego Ares w Suwałkach

szefowa ZP PO w Suwałkach, kandydatka PO w wyborach samorządowych


257. Maciej Nawrocki

dyrektor lubuskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego

były radny sejmiku lubuskiego z PO i szef koła PO w Gorzowie Wielkopolskim


258. Tomasz Nawrocki

dyrektor mazowieckiego oddziału, wiceprezes i prezes ANR

były radny PO w Siedlcach


259. Anna Neska

koordynator w MJWPU

synowa Elżbiety Neski, radnej PO warszawskiej dzielnicy Bielany


260. Zbigniew Neska

wicedyrektor ośrodka szkolno-wychowawczego podległego marszałkowi Mazowsza

radny PO w Radomiu


261. Ewelina Niedźwiecka-Tomczyk

członek rad nadzorczych CBF Nowy Świat i Polfy Warszawa

członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO


262. Ireneusz Niemiec

prezes PKS Nowy Sącz, prezes Uzdrowiska Krynica Żegiestów

kandydat PO w wyborach samorządowych


263. Adam Nieroda

pracownik spółki Hotele Centrum

gdański radny PO, były asystent dwóch posłów PO


264. Dorota Obzejta-Żbikowska

główny specjalista w MJWPU

kandydatka PO w wyborach do Sejmu, żona Piotra Żbikowskiego, wiceburmistrza warszawskiej dzielnicy Ochota z PO


265. Waldemar Olczyk

zastępca łódzkiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego

kandydat PO w wyborach samorządowych


266. Jerzy Olejniczak

zarządca komisaryczny PHSR Agroma

były radny PO sejmiku łódzkiego


267. Włodzimierz Olszewski

dyrektor pomorskiego oddziału ANR

były radny PO w powiecie puckim i wicewójt gminy Krokowa


268. Marek Ordyczyński

dyrektor podkarpackiego oddziału ARiMR

szef ZP PO w Leżajsku


269. Klaudiusz Ostrowski

główny specjalista w MJWPU

członek PO


270. Mariusz Osuch

członek rady nadzorczej PKS Ostrowiec Świętokrzyski

członek rady powiatu ostrowieckiego PO


271. Anna Pabisiak

członek rady nadzorczej Szpitala Mazowieckiego w Garwolinie

warszawska radna PO


272. Bartłomiej Pachis

prezes Polskich Terminali i prokurent Terminalu Promowego Świnoujście, członek rad nadzorczych Remach GRI, (grupa ZCh Police) i Przewozów Regionalnych

szef ZP PO w Policach, radny tego miasta z PO


273. Andrzej Panasiuk

członek zarządu PKP, prezes TK Telekom, członek rad nadzorczych trzech spółek z grupy PKP, szef rady nadzorczej Poczty Polskiej

wiceminister infrastruktury w pierwszym rządzie Donalda Tuska


274. Hubert Papaj

członek zarządu Jeleniogórskich Elektrowni Wodnych, członek rady nadzorczej Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

zastępca prezydenta Jeleniej Góry z PO, były szef rady miasta, szef ZP PO w Jeleniej Górze


275. Zbigniew Papierski

prezes Postdaty (grupa Poczta Polska)

członek rady regionu łódzkiego PO


276. Stanisław Papuga

zastępca dyrektora Elektrowni Bełchatów (grupa PGE), członek rad nadzorczych Elektrociepłowni Lublin-Wrotków i ZPBE Energopomiar (grupa PGE)

kandydat PO w wyborach do rady miasta Bełchatowa


277. Jacek Patro

prezes PKS Biłgoraj

były szef ZP PO w Biłgoraju, radny PO tego miasta


278. Urszula Pawlak

główny specjalista w MJWPU

była szefowa ZP PO w Sochaczewie, kandydatka PO na burmistrza Sochaczewa


279. Danuta Pawlus

kierownik PT KRUS w Bytowie

kandydatka PO w wyborach samorządowych


280. Jarosław Perzyński

prezes E-Telbank

kandydat PO w wyborach samorządowych

281. Ireneusz Pietraszek

zastępca dyrektora świętokrzyskiego oddziału ARiMR i świętokrzyskiego oddziału KRUS

członek ZP PO w Kielcach, były komisarz Włoszczowy z nadania Donalda Tuska


282. Lucjan Pietrzczyk

świętokrzyski wicekurator oświaty

poseł PO, były radny powiatowy i wojewódzki PO


283. Magdalena Piłat

członek rad nadzorczych pięciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa

asystentka Adama Oleszkiewicza, byłego wiceministra skarbu w rządzie Donalda Tuska


284. Ryszard Piskorski

szef rady nadzorczej PKS Zamość

członek władz PO w lubelskim, kandydat PO w wyborach samorządowych i parlamentarnych


285. Marzena Piszczek

wiceprezes PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1, szefowa rad nadzorczych PKO BP, Azotów Tarnów i PZU

dobra znajoma byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO


286. Adam Pleczeluk

główny specjalista w MJWPU

członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych


287. Leszek Plich

członek zarządu PGE Dystrybucja Łódź-Teren, zastępca dyrektora tamtejszego oddziału PGE Dystrybucja

kandydat PO w wyborach samorządowych


288. Mirosław Płuciennik

członek zarządu i prezes Stadniny Koni Galewice

szef ZP PO w Skierniewicach


289. Grzegorz Pobrotyn

pracownik ARiMR w Ostrowcu Świętokrzyskim

kandydat PO w wyborach samorządowych


290. Jacek Podlewski

wiceprezes ANR, wiceprezes i prezes PGE Energia Odnawialna, członek rad nadzorczych czterech spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa

związany z PO, z rekomendacji tej partii był wiceszefem ANR


291. Grzegorz Podlewski

prezes Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy

były szef koła PO w Tychach


292. Jerzy Pokój

członek rady nadzorczej spółki Interferie (grupa KGHM)

szef sejmiku dolnośląskiego z PO


293. Adam Poniewski

dyrektor zachodniopomorskiego oddziału ANR

kandydat PO w wyborach samorządowych


294. Mariusz Popielarz

członek rady nadzorczej Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego

ostrołęcki radny PO, szef ZP PO w Ostrołęce


295. Mariusz Popławski

informatyk w MJWPU

członek PO


296. Marek Poręba

dyrektor WORD w Rzeszowie

radny PO powiatu rzeszowskiego


297. Maria Porębowicz

główny specjalista w MJWPU

radna PO warszawskiej dzielnicy Praga-Południe


298. Krystyna Poślednia

prezes WFOŚiGW w Poznaniu i członek rady nadzorczej spółki, w której WFOŚiGW ma udziały

poseł PO, była radna PO sejmiku wielkopolskiego


299. Józef Przybylski

zastępca kierownika BP ARiMR w Sandomierzu

szef koła PO w Łagowie, kandydat PO w wyborach samorządowych


300. Andrzej Pyziak

członek rady nadzorczej WFOŚiGW w Opolu

wójt gminy Rudniki, członek PO

301. Wiesław Raboszuk

dyrektor MJWPU

członek zarządu województwa mazowieckiego z PO, były radny PO na warszawskim Targówku


302. Andrzej Rakowicz

członek rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ciechocinek

członek rady krajowej PO


303. Sebastian Ramenda

prezes PKS Kraków i członek rady nadzorczej spółki córki Regionalny Dworzec Autobusowy

radny PO powiatu wadowickiego, szwagier Marka Sowy, marszałka województwa małopolskiego z PO


304. Antoni Rapacz

prezes Przedsiębiorstwa Produkcji i Hodowli Ryb Słodkowodnych, członek rad nadzorczych Agro-Mana i Intraco (obie: grupa PHN)

kandydat PO w wyborach do Sejmu, dobry znajomy byłego ministra skarbu Aleksandra Grada


305. Zbigniew Rapciak

prezes Polskiego LNG, członek rad nadzorczych Poczty Polskiej i PLL LOT

były wiceminister infrastruktury w pierwszym rządzie Donalda Tuska


306. Bożena Rojewska

prezes Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

katowicka radna PO, wiceszefowa katowickiego koła PO


307. Marcin Rolnik

członek zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, główny specjalista i kierownik wydziału w MJWPU

radny PO warszawskiej dzielnicy Śródmieście


308. Jerzy Romanowski

zastępca dyrektora gdańskiego oddziału ANR

radny PO powiatu elbląskiego, kandydat PO w wyborach do Sejmu


309. Henryk Rosiek

prezes Strzegomskich Zakładów Mechanicznych Zręb

radny PO powiatu świdnickiego


310. Marcin Rosół

wiceprezes Agencji Rozwoju Mazowsza

były szef biura klubu parlamentarnego PO i gabinetu politycznego byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego z PO


311. Wiesław Różycki

członek rad nadzorczych PGE Dystrybucja Zamość, Kopalni Wapienia Czatkowice i Lubelskiego Węgla Bogdanka

były wicewojewoda podkarpacki, kandydat PO w wyborach do sejmiku


312. Piotr Rudzki

członek rad nadzorczych: Międzynarodowych Targów Poznańskich i Elektrowni Rybnik, pełnomocnik wspólnika w Wojskowym Przedsiębiorstwie Handlowym

zastępca burmistrza Bielan z PO


313. Aleksandra Ruszczyk

sekretarka w MJWPU

członek rodziny Leszka Ruszczyka, wicemarszałka województwa mazowieckiego z PO


314. Leszek Ruszczyk

zarządca komisaryczny i prezes PKS w Radomiu

wicemarszałek województwa mazowieckiego z PO, wiceszef ZP PO w Radomiu


315. Mirosław Rybicki

członek zarządu Grupy Zarządzającej Pomerania

brat Sławomira Rybickiego, sekretarza stanu w kancelarii prezydenta i wcześniej posła PO


316. Aleksandra Ryng

podinspektor i główny specjalista w MJWPU

członek PO


317. Marek Rząsowski

członek rad nadzorczych Agencji Mienia Reliqum, Epekoksu, Pol-Miedź Transu

były szef i rzecznik PO w Wałbrzychu


318. Andrzej Rzońca

członek rady nadzorczej Totalizatora Sportowego

członek Rady Polityki Pieniężnej z rekomendacji PO


319. Joanna Sadowska

kierownik wydziału w MJWPU

członek PO


320. Krzysztof Salwach

członek rady nadzorczej Ciechu

współautor programu PO dla rolnictwa

321. Agnieszka Sardecka

członek zarządu Poczty Polskiej, członek rad nadzorczych Banku Pocztowego i Ruchu

znajoma i współpracowniczka Macieja Jankowskiego, byłego wiceministra infrastruktury w rządach Donalda Tuska


322. Włodzimierz Sarnecki

członek zarządu KWB Bełchatów, zastępca oddziału PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna

kandydat PO w wyborach samorządowych


323. Jerzy Sarnowski

wiceprezes WFOŚiGW w Szczecinie

szef koła PO w Białogardzie


324. Tomasz Sadzyński

prezes Łódzkiej SSE

były łódzki radny PO, sekretarz województwa i komisarz Łodzi z PO


325. Joanna Schmid

wiceprezes Tauronu, członek rad nadzorczych Elektrowni Stalowa Wola i Tauron Ciepło

była wiceminister skarbu i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO


326. Edward Schmidt

prezes Miedziowego Centrum Zdrowia, członek rady nadzorczej Uzdrowiska Cieplice (obie: grupa KGHM)

mąż Barbary Schmidt, wiceszefowej rady powiatu lubińskiego z PO


327. Artur Sebesta

wiceprezes i prezes ZR Rekom, prezes ZAK Serwis i Prorem (wszystkie: grupa Azoty Tarnów)

syn Józefa Sebesty, marszałka województwa opolskiego z PO


328. Paweł Sęk

członek rady nadzorczej OBR Przemysłu Rafineryjnego

członek PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu


329. Zbigniew Sieja

dyrektor wrocławskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego

były radny PO powiatu wrocławskiego


330. Tomasz Sieradz

dyrektor PN Centrala Nasienna i prezes spółki Centrala Nasienna, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy

radny PO na warszawskim Ursynowie, były burmistrz tej dzielnicy i wiceprezydent Warszawy


331. Jarosław Siergiej

prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

członek PO, związany z europosłem Sławomirem Nitrasem, członkiem zarządu krajowego PO


332. Dariusz Sitko

wicedyrektor Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, członek rady nadzorczej PKS Kielce

członek PO


333. Stefan Skonieczny

zastępca dyrektora i dyrektor gdańskiego oddziału KRUS

szef rady miasta Pruszcz Gdański z PO, członek ZP PO w Gdańsku


334. Mariusz Skupski

główny specjalista BP ARiMR w Sejnach

skarbnik ZP PO w Sejnach


335. Tomasz Słodkowski

członek rady nadzorczej, wiceprezes i prezes Atomu Trefl Sopot, klubu sportowego utrzymywanego przez PGE, członek rady nadzorczej Armatury Kraków

były gdański radny PO, były asystent ministra Sławomira Nowaka z PO, wiceszef ZP PO w Gdańsku


336. Piotr Służewski

kierownik PT KRUS w Biłgoraju

członek ZP PO w Biłgoraju


337. Iwona Smolińska

pracownik MJWPU

członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych


338. Robert Sobol

członek rady nadzorczej Koksowni Przyjaźń

były radny PO w Nowym Sączu


339. Agnieszka Sobolewska

dyrektor biura WFOŚiGW w Szczecinie

radna PO sejmiku zachodniopomorskiego


340. Ilona Soja-Kozłowska

zastępca kierownika w MJWPU

radna PO warszawskiej dzielnicy Bielany

341. Maria Sokoll

zastępca prezesa WFOŚiGW w Olsztynie.

szefowa kampanii wyborczych PO w Warmińsko-Mazurskiem


342. Liliana Sonik

wicedyrektor TVP Info

żona europosła PO Bogusława Sonika


343. Robert Soszyński

prezes PERN Przyjaźń i członek rad nadzorczych dwóch spółek córek: Naftoportu i Naftoru

były członek rady krajowej PO i szef sejmiku mazowieckiego


344. Marek Sowa

członek rady nadzorczej Uzdrowiska Krynica-Żegiestów

marszałek województwa małopolskiego z PO, członek małopolskiego ZW PO


345. Karol Stasik

prezes Zakładów Ceramicznych Bolesławiec

szef rady powiatu bolesławieckiego z PO, szef ZP PO w Bolesławcu


346. Grzegorz Stawowy

dyrektor oddziału Agencji Mienia Wojskowego w Krakowie

krakowski radny PO, wiceszef PO w Krakowie


347. Radosław Stępień

członek rady nadzorczej Banku Pocztowego

zastępca prezydenta Łodzi z PO, wiceminister infrastruktury i transportu w rządach Donalda Tuska


348. Ryszard Strzyżewicz

prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk

były skarbnik PO w Gdyni, członek rady powiatu PO


349. Paweł Strzyżewski

prezes Przedsiębiorstwa Rolnego Rusko i Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola

kandydat PO w wyborach samorządowych


350. Joanna Stuglik

członek rad nadzorczych PGNiG i Ruchu

kandydatka PO w wyborach samorządowych


351. Andrzej Styn

kierownik BP ARiMR w Pucku, dyrektor oddziału pomorskiego ARiMR

radny PO powiatu puckiego, bliski współpracownik Kazimierza Plocke, wiceministra rolnictwa


352. Michał Suliborski

starszy inspektor w MJWPU

radny PO warszawskiej dzielnicy Praga-Południe


353. Jacek Suski

dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu

radny PO powiatu nyskiego, członek władz PO województwa opolskiego


354. Karol Szczepaniak

dyrektor oddziału i pełnomocnik w Pol-Miedź Transie

głogowski radny PO


355. Renata Szczepańska

członek rad nadzorczych ZEW Solina-Myczkowce i Eko-Top

wójt gminy Cisna, kandydatka PO w wyborach do Sejmu


356. Krzysztof Szczypiór

zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego

kandydat PO w wyborach do Sejmu


357. Alina Szełemej

członek rady nadzorczej Uzdrowiska Szczawno-Jedlina

wałbrzyska radna PO


358. Mieczysław Szewczyk

członek rad nadzorczych PKS Myszków i Funduszu Górnośląskiego

sekretarz koła PO w Myszkowie


359. Jerzy Sztejmiec

członek rady nadzorczej spółki Energetyczne Systemy Pomiarowe (grupa PGE)

kandydat PO w wyborach samorządowych


360. Andrzej Szturgulewski

kierownik BP ARiMR w Sejnach

starosta sejneński z PO, szef ZP PO w Sejnach

361. Ewa Szydłowska

kierownik BP ARiMR w Lesku

sekretarz ZP PO w Lesku


362. Krzysztof Szymański

starszy specjalista w MJWPU

członek PO


363. Grażyna Świtoń-Pawlicka

członek rady nadzorczej Uzdrowiska Rymanów Zdrój

sekretarz koła PO w Szczytnej


364. Marek Tałasiewicz

prezes Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, członek rady nadzorczej Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

szef sejmiku zachodniopomorskiego z PO


365. Jacek Tarasiewicz

kierowca w MJWPU

członek PO


366. Piotr Targiński

zastępca dyrektora departamentu energetyki jądrowej w PGE, członek rady nadzorczej PFK Gaskon

były szef gabinetu politycznego Grzegorza Schetyny jako ministra spraw wewnętrznych i administracji


367. Jan Tomaka

prezes WFOŚiGW w Rzeszowie i członek rady nadzorczej Eko-Top

były poseł PO


368. Joanna Tracz-Łaptaszyńska

główny specjalista w MJWPU

radna PO warszawskiej dzielnicy Wola


369. Zofia Trębicka

współpracuje na podstawie umów zleceń ze spółkami z grupy PHN

warszawska radna PO


370. Krzysztof Tumialis

członek zarządu PKS Suwałki

suwalski radny PO


371. Łukasz Tusk

specjalista w ANR w Oleśnie

były poseł PO


372. Paweł Tyburc

główny specjalista i naczelnik wydziału w ARiMR

szef rady warszawskiej dzielnicy Białołęka z PO


373. Wojciech Tyfel-Łączkowski

główny specjalista w MJWPU

członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych


374. Krzysztof Urbaniak

dyrektor poznańskiego oddziału ANR, członek zarządu Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

brat Jarosława Urbaniaka, prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego i byłego posła PO


375. Wiesław Urbański

członek rady nadzorczej Post-Tel (grupa Poczty Polskiej)

popierał kandydatkę PO Hannę Zdanowską w wyborach na prezydenta Łodzi


376. Tadeusz Wagner

prezes Agtelu (grupa PGE)

szef jednego z kół PO w Tomaszowie Lubelskim


377. Grzegorz Walczak

dyrektor oddziału Poczty Polskiej w Łodzi, członek rad nadzorczych Cargosped Terminal Braniewo i Fabryki Szlifierek Jotes

kandydat PO w wyborach samorządowych, członek ZP PO w Łodzi


378. Roman Walkowiak

szef rady nadzorczej PGE Elektrociepłownia Kielce, członek rady nadzorczej PGE Elektrownia Opole

radny powiatu zgorzeleckiego z PO


379. Rafał Wardziński

prezes Polskiego LNG, członek rad nadzorczych sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa

były rzecznik zachodniopomorskiej PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu


380. Adam Warzecha

rzecznik prasowy Kolei Śląskich

katowicki radny PO, członek ZP PO w tym mieście

381. Piotr Waśniewski

prezes KKS Turów Zgorzelec, klubu sportowego utrzymywanego przez PGE

kolega i bliski współpracownik Grzegorza Schetyny, wiceszefa PO


382. Jarosław Wąsik

kierownik w Dipservice i PHN

radny PO warszawskiej dzielnicy Bielany


383. Jacek Weksler

szef biura koordynacji programowej TVP

były wiceminister kultury i szef gabinetu politycznego ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego z PO


384. Maciej Wewiór

członek rad nadzorczych Dipservice i Elektromontażu Poznań

doradca rzecznika rządu Pawła Grasia, członek gabinetu politycznego i rzecznik byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO


385. Adam Wichliński

dyrektor Zarządu Nieruchomości Województwa Łódzkiego, kierownik jednostki podlegającej ANR

członek PO


386. Marek Widera

członek rady nadzorczej ZGM Zębiec

członek PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu


387. Rafał Wielichowski

prezes i likwidator Agencji Mienia Reliqum

mąż posłanki PO Moniki Wielichowskiej


388. Jakub Wierdak

dyrektor biura WFOŚiGW w Opolu, członek rady nadzorczej Opolskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych

syn Bogusława Wierdaka, szefa sejmiku opolskiego z PO


389. Honorata Wietraszuk

kierownik w Muzeum Wsi Radomskiej

członek ZP PO w Radomiu


390. Maria Wiro-Kiro

główny specjalista w MJWPU

wiceszef koła PO Warszawa Bielany


391. Krystyna Wituska

główny specjalista w MJWPU

członek PO


392. Katarzyna Włodek-Makos

członek rad nadzorczych sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa

była pracownica komitetu wyborczego PO, członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO


393. Andrzej Wojdyła

prezes Opakometu i członek rady nadzorczej spółki córki, członek rady nadzorczej FAE Famed Łódź

członek PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu


394. Barbara Wojnarowska

dyrektor departamentu w KGHM Ecoren

żona Norberta Wojnarowskiego, posła PO


395. Marek Wojnarowski

członek rad nadzorczych Walcowni Metali Łabędy (grupa KGHM) i Kostrzyńsko-Słubickiej SSE

radny powiatowy PO w Lubinie, szef ZP PO w tym mieście, ojczym posła PO Norberta Wojnarowskiego


396. Wojciech Wojtowicz

szef rady nadzorczej Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

krakowski radny PO


397. Jerzy Woliński

prezes Jednostki Ratownictwa Chemicznego, Polskiego Konsorcjum Chemicznego, Biprozatu i Proremu (wszystkie: grupa Azoty Tarnów), członek rad nadzorczych: ZAKSA, Automatyka, Kombinat Budowlany Kołobrzeg

wiceszef ZP PO w Tarnowie


398. Artur Wołczacki

prezes Naftoru, spółki z grupy PERN Przyjaźń

skarbnik koła PO Warszawa Ochota


399. Marek Worach

prezes Kolei Śląskich, członek zarządu i prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych

dobry znajomy Adama Matusiewicza, marszałka województwa śląskiego z PO


400. Aleksandra Wosztyl

pracownik MJWPU

córka Dariusza Wosztyla, byłego wiceburmistrza Ursynowa z PO, protegowanego Ewy Kopacz

401. Jerzy Woźniakiewicz

dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie

krakowski radny PO


402. Gwidon Wójcik

wiceprezes Elbestu z grupy PGE

razem z Aleksandrem Gradem, byłym ministrem skarbu z PO, zasiada w radzie Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego


403. Jan Wójtowicz

dyrektor Rejonowego Zakładu Energetycznego Tomaszów, dyrektor zamojskiego oddziału PGE Dystrybucja, członek rad nadzorczych Fundacji Ekofundusz i Krajowej Spółki Cukrowej

sekretarz ZP PO w Tomaszowie Lubelskim, radny powiatowy PO


404. Tomasz Wroński

członek rad nadzorczych Zakładu Budownictwa Energetycznego, Fabryki Maszyn Bumar-Koszalin

członek PO


405. Robert Wróbel

kierownik wydziału w MJWPU

radny PO warszawskiej dzielnicy Bielany


406. Krzysztof Zalibowski

prezes i wiceprezes PGE Elektra, prezes PGE Dystrybucja Łódź, zastępca dyrektora łódzkiego oddziału PGE Dystrybucja, członek rad nadzorczych PGE Zamojska Korporacja Energetyczna i Narodowego Centrum Sportu

członek rady powiatu PO w Radomiu, kandydat PO w wyborach samorządowych


407. Jacek Zatorski

prezes GKS Bełchatów

wiceszef rady powiatu bełchatowskiego z ramienia PO


408. Gabriela Zawiła

dyrektor Muzeum Karkonoskiego

żona Marcina Zawiły, prezydenta Jeleniej Góry i byłego posła PO


409. Jerzy Zawodnik

główny specjalista w MJWPU

radomski radny PO


410. Dorota Zbińkowska

zastępca dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie, członek rady nadzorczej Agencji Rozwoju Mazowsza

warszawska radna PO


411. Halina Zbiróg

zastępca kierownika BP ARiMR w Lublinie

wiceszefowa ZP PO w Lublinie


412. Robert Zdobylak

prezes Zarządu Morskiego Portu Police i Szczecińskich Zakładów Zbożowo-Młynarskich PZZ, członek rad nadzorczych WFOŚiGW w Szczecinie i Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

szef ZP PO w Stargardzie Szczecińskim, radny zachodniopomorskiego sejmiku z PO


413. Zygmunt Zdunek

dyrektor olsztyńskiego oddziału ANR

członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych


414. Leszek Zgutka

członek rady nadzorczej Uzdrowiska Konstancin Zdrój

członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych


415. Marek Zieliński

wiceprezes WFOŚiGW w Poznaniu

były poseł PO


416. Tadeusz Zieliński

członek rady nadzorczej Zakładów Wyrobów Kamionkowych Marywil

wiceszef ZP PO w Starachowicach


417. Ryszard Zięciak

dyrektor Mazowieckiego Zarządu Nieruchomości, członek rady nadzorczej PPKS Warszawa

radny PO na warszawskim Ursynowie, były zastępca burmistrza tej dzielnicy


418. Monika Ziółkowska

specjalistka, starsza specjalistka i kierownik w Krajowej Spółce Cukrowej

kuzynka Aleksandra Grada, byłego ministra skarbu z PO


419. Andrzej Zoch

wiceprezes WFOŚiGW w Kielcach

szef ZP PO w Busku Zdroju, kandydat PO w wyborach do Senatu


420. Jan Żak

wiceprezes EKS Skra Bełchatów, prezes Elmenu (grupa PGE)

wiceszef zarządu miejskiego PO w Bełchatowie i radny Bełchatowa


421. Waldemar Żakowski

dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli

członek PO, były olsztyński radny PO


422. Łukasz Żelewski

prezes Agencji Rozwoju Pomorza i członek rad nadzorczych dwóch spółek, w których ARP ma udziały

członek PO


423. Marian Żmijan

kierownik BP ARiMR w Biłgoraju

brat Stanisława Żmijana, posła PO i szefa lubelskiego ZW PO


424. Małgorzata Żuber-Zielicz

wicedyrektor Muzeum Sportu i Turystyki

warszawska radna PO


425. Krzysztof Żuk

członek rad nadzorczych PGE, Polskiego LNG i Agencji Rozwoju Przemysłu

prezydent Lublina z PO, wiceminister skarbu w pierwszym rządzie Donalda Tuska


426. Stanisław Żuk

członek rady nadzorczej spółki Megamed (grupa PGE)

szef rady powiatu zgorzeleckiego z PO


427. Mirosław K.

kierownik BP ARiMR w Szprotawie

były szef ZP PO w Żaganiu


428. Maciej T.

sekretarz rady nadzorczej WFOŚiGW w Szczecinie, szef rad nadzorczych WFOŚiGW w Łodzi i WFOŚiGW w Toruniu

wiceminister środowiska z PO w pierwszym rządzie Donalda Tuska

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej