RAPORT

Pogarda

Tusk unika debaty w TVP, poseł ma ubaw: Donald! Czemu się boisz?

Mariusz Kałużny i Donald Tusk (fot. PAP/Albert Zawada, tt/@m_kaluzny)
Mariusz Kałużny i Donald Tusk (fot. PAP/Albert Zawada, tt/@m_kaluzny)

Najnowsze

Popularne

Donald Tusk odrzucił kilkadziesiąt zaproszeń do TVP Info. Nie chciał też zmierzyć się w debacie z premierem. – Jesteś sportowcem. Lubisz piłkę nożną. Wiesz, że czasem grać trzeba na wyjeździe, gdzie klakierzy dziennikarze ci nie klaszczą i nie śpiewają sto lat – zwrócił się do szefa PO poseł Mariusz Kałużny (Solidarna Polska). Ocenił, że Tusk jest dziś stand-upperem, a powinien stanąć do debaty „jak prawdziwy sportowiec”.

Niemcy blokują wypłaty z UE dla Ukrainy. Kuźmiuk: Kompromitacja, chodzi o miliardy

3 mld euro, które już dawno miały trafić na pomoc Ukrainie, zostaną przekazane do Kijowa najwcześniej w styczniu. – Głównym hamulcowym są Niemcy –...

zobacz więcej

Donald Tusk po powrocie do polskiej polityki zapowiedział, że będzie do dyspozycji wszystkich dziennikarzy. Jednak mimo 49 zaproszeń do programu „Strefa Starcia” w TVP Info, nie pojawił się w nim ani razu.


Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec tłumaczył, że ostatnio Donald Tusk dostał propozycję debaty z premierem Mateuszem Morawieckim, a wolałbym rozmawiać z jego szefem Jarosławem Kaczyńskim. – W takim razie nasz premier powinien spotkać się w TVP z szefową pana Tuska, czyli Angelą Merkel – komentował w rozmowie z portalem tvp.info Paweł Lisiecki, poseł PiS (ZOBACZ TUTAJ).


Teraz do sprawy odniósł się inny z posłów Zjednoczonej Prawicy. Mariusz Kałużny opublikował nagranie, które zaczął słowami: „Donald! Czemu się boisz? O co chodzi, że nie stanąłeś do debaty z premierem Mateuszem Morawieckim w TVP?”Tusk żąda debaty w TVP z Kaczyńskim. „Prezes PiS może rozmawiać, ale z szefową Tuska, Merkel”

Donald Tusk odrzucił zaproszenie do programu „Strefa Starcia” w Telewizji Polskiej i możliwość debaty z premierem Mateuszem Morawieckim....

zobacz więcej

Poseł stwierdził, że jako sportowiec i fan piłki nożnej Tusk powinien wiedzieć, że czasem gra się na wyjeździe, czyli debatuje w miejscu, gdzie dziennikarze zadają nie tylko proste pytania.


– Nie bój się Donald. Sam jesteś dzisiaj takim stand-upperem politycznym, który opowiada tylko ironicznie bajki i straszy Prawem i Sprawiedliwością. To jest za mało. Stań do debaty – zaapelował Kałużny.Polityk Solidarnej Polski zwrócił się również z propozycją, by lider Platformy Obywatelskiej pokazał w końcu swój program.


Chyba, że jest on schowany gdzieś głęboko w niemieckim sejfie – dodał kpiąco.


Pracownia SW Research zapytała ostatnio Polaków o zdanie: czy lider Platformy Obywatelskiej powinien przystąpić do debaty. Częściej niż co trzeci badany uważa, że Donald Tusk popełnił błąd. „Tak” odpowiedziało 36,4 proc. ankietowanych.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej