RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

W Anglii żyje stado owiec z różowym futrem [WIDEO]

Na farmie Richarda Nicholsona żyją owce walizerskie (fot. Instagram/farmer_richard_)
Na farmie Richarda Nicholsona żyją owce walizerskie (fot. Instagram/farmer_richard_)

Najnowsze

Popularne

Hodowla owiec, którą w angielskim Barnsley prowadzi Richard Nicholson, stała się w ostatnim czasie sensacją w internecie. A to dlatego, że należące do niej zwierzęta mają różowe czupryny. Okazało się, że to wina nowych paśników, które farbują futro.

Kot Stepan z Charkowa został ambasadorem projektu ratowania ukraińskiej kultury

Najpopularniejszy kot Ukrainy będzie teraz zachęcał ludzi z całego świata do współpracy przy ratowaniu zabytków tego kraju. Jak poinformowało...

zobacz więcej

Na farmie Richarda Nicholsona żyją owce walizerskie. Reprezentują one rasę pochodzącą z południowej Szwajcarii. Owce walizerskie są prawie całe białe, jednak mają czarne pyski, uszy i skarpety. Dzięki temu uchodzą za wyjątkowo urodziwą rasę. 

 

Owce, które mieszkają na farmie Nicholsona, od niedawna wyróżnia coś jeszcze – różowe czupryny. „Nigdy wcześniej coś takiego się nie zdarzyło. Daliśmy im nowy paśnik w wesołym, czerwonym kolorze. I nagle zaczęliśmy zauważać, że ich runo zmienia kolor na różowy, gdy ocierają się o koryto, aby zdobyć jedzenie” – rolnik mówi dziennikowi „Daily Mail”.


Początkowo myślał jednak, że zostały one pomalowane markerem przez jednego z jego pracowników, gdyż w ten sposób oznacza się, że np. owca bierze leki. 

 

Nicholson przyznaje, że jego owce wyglądają teraz, jak grupa starszych pań z tą samą fryzurą, po różowej płukance. 
 Farmer nie przypuszcza, by jego owce szybko wróciły do pierwotnego wyglądu. Są one bowiem strzyżone dwa razy do roku, a farba na paśniku jeszcze nie wyblakła. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej