RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Dwie osoby potrącone na pasach. Policja udostępniła nagranie

Najnowsze

Popularne

Kierująca samochodem fiatem potrąciła w niedzielę dwóch pieszych w Zielonej Górze. Policjanci udostępnili nagranie z miejsca wypadku „ku przestrodze i po raz kolejny proszą o ostrożność na drogach” – przekazała Sandra Choromańska z redakcji portalu policja.pl.

Wypadek na warszawskiej Pradze. Utrudnienia aż do mostu Siekierkowskiego

Na skrzyżowaniu ulic Meissnera i Fieldorfa na warszawskiej Pradze Południe doszło do wypadku. Część ulicy aż do mostu Siekierkowskiego jest...

zobacz więcej

„Kobieta na wyznaczonym przejściu dla pieszych przy ulicy Sikorskiego w Zielonej Górze potrąciła dwie osoby” – poinformowała podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Na nagraniu widać, że gdy dwóch pieszych znajdowało się na środku ulicy, nagle nadjechało białe auto i ich potrąciło. Za pojazdem jechał kolejny samochód, który zdążył zatrzymać się przed tzw. zebrą.

 

Jak dodała podinsp. Stanisławska, „mężczyzna ze złamaną ręką trafił do szpitala”. Kierująca fiatem będzie odpowiadała za spowodowanie wypadku drogowego. Według Kodeksu karnego grozi jej kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 

Apel policji

 

Jak podała policja, nagranie z wypadku zostało opublikowane „ku przestrodze”. Zaapelowano też o ostrożność na drogach. Jak wskazano w komunikacie, kierujący pojazdami muszą pamiętać o rozwadze w okolicach skrzyżowań i przejść dla pieszych.

 

„Rowerzyści, osoby jeżdżące na hulajnogach oraz piesi muszą natomiast zawsze upewnić się, że przechodząc lub przejeżdżając na drugą stronę drogi, będą bezpieczni i nic im nie zagraża” – podkreśliła policja.

 

Czytaj także: Seat z trzyosobową rodziną rozbił się o barierki


„Pamiętajmy o tym, aby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, ale także do warunków atmosferycznych, szczególnie w okresie jesiennym. O szczególną ostrożność prosimy w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań” – przekazała zielonogórska podinspektor.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej