RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ósma rocznica ucieczki Tuska. Takim spotem w 2014 r. żegnała go Lewica [WIDEO]

Donald Tusk  (fot. PAP/Jacek Turczyk)
Donald Tusk (fot. PAP/Jacek Turczyk)

Najnowsze

Popularne

W czasie pełnienia funkcji premiera Donald Tusk otrzymał w 2014 r. propozycję pracy w UE, więc porzucił stanowisko szefa rządu RP. Internauci przypomnieli spot, który z tej okazji opublikowało wówczas SLD. „Zadłużył Polskę na prawie bilion złotych, podniósł wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn oraz obniżył zasiłki pogrzebowe” – wymieniał lektor.

PO odcina się od Ochojskiej. Jest reakcja europosłanki

Janina Ochojska regularnie oskarża Straż Graniczną o popełnianie przestępstw i krytykuje blokowanie granicy przed imigrantami. Od jej radykalnych...

zobacz więcej

W spocie zarzucano szefowi Platformy Obywatelskiej, że zlikwidował ulgi budowlaną i internetową, podniósł akcyzę na paliwo, papierosy i alkohol.


– W tym czasie ponad pół miliona ludzi straciło pracę, a Donald Tusk podwyższył VAT i wszystko zdrożało: chleb, mleko, jajka, cukier, masło, mięso, mąka, lekarstwa, kawa, herbata, ubrania dla dzieci, pieluchy, książki, gazety, podręczniki, środki czystości, światło, gaz, śmieci – wymieniano.Sojusz Lewicy Demokratycznej podsumowywał to hasłem: „Pożegnaliśmy Donalda Tuska. Czas pożegnać Platformę Obywatelską”.


Donald Tusk był premierem RP do września 2014 r. Z kraju wyjechał po tym, jak w czerwcu wybuchła afera podsłuchowa, która w oczach opinii publicznej pogrążyła Tuska i wielu współpracujących z nim polityków i biznesmenów.


30 sierpnia 2014 r. podczas spotkania Rady Europejskiej Tusk został zatwierdzony na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej