RAPORT

Prorosyjska era Tuska

W Warszawie wybrali Rzecznika Praw Ucznia. Media: To zięć byłego prezydenta

Damian Jaworek Rzecznikiem Praw Ucznia w Warszawie (fot. PAP/Albert Zawada)
Damian Jaworek Rzecznikiem Praw Ucznia w Warszawie (fot. PAP/Albert Zawada)

Najnowsze

Popularne

12 grudnia pracę rozpocznie nowo wybrany Warszawski Rzecznik Praw Uczniowskich. Jak informuje stołeczny ratusz, do jego obowiązków będzie należała m.in. współpraca z instytucjami oraz organizacjami zewnętrznymi czy informowanie uczniów o przysługujących im prawach. Na to stanowisko wybrany został Damian Jaworek. To zięć byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego – donosi Portal Warszawski.

Komorowski u Palikota o tym, jak się bratał z prezydentem Rosji po katastrofie smoleńskiej [WIDEO]

Bronisław Komorowski był gościem w programie Janusza Palikota. Były prezydent opowiadał o swoich wrażeniach ze spotkania z prezydentem Rosji ...

zobacz więcej

– W prawie oświatowym nie ma obowiązku powoływania osoby na tym stanowisku na poziomie samorządów terytorialnych, ale jesteśmy przekonani, że to słuszna decyzja – mówiła podczas konferencji, na której ogłoszono rozstrzygnięcie konkursu, wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. 


Kim jest nowy warszawski rzecznik i czym zajmie się w szkołach?


Wśród zadań Rzecznika Praw Ucznia jest m.in. informowanie o prawach, jakie przysługują uczniom, rekomendowanie, jak postąpić w przypadku ich naruszania, a także w sytuacji przejawów dyskryminacji. To także organizowanie spotkań, debat, warsztatów o charakterze informacyjnym, w tym we współpracy z biurami Urzędu m.st. Warszawy. 

 

Jak donosi Portal Warszawski, nowo wybrany rzecznik Damian Jaworek to mąż Anny Komorowskiej, córki byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Z wykształcenia jest socjologiem i antropologiem, absolwentem Wydziału Socjologii i Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. 


Zobacz także: Po Tusku, Sikorskim i Korwinie-Mikke rosyjska propaganda teraz cytuje Komorowskiego 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej