RAPORT

Pogarda

Europoseł proponuje siedem działań w walce z unijnym bezprawiem wobec Polski

Jacek Saryusz-Wolski o relacjach z Unią Europejską (fot. Andrzej Hulimka / Forum)
Jacek Saryusz-Wolski o relacjach z Unią Europejską (fot. Andrzej Hulimka / Forum)

Najnowsze

Popularne

Unijne instytucje coraz częściej nakładają kary na Polskę i blokują wypłatę należnych nam środków. Europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski uważa, że inne kraje z powodów politycznych są traktowane zupełnie inaczej, dlatego należy podjąć zdecydowane kroki, w tym: zawetować unijne podatki, zablokować Fit For 55 i opuścić Fundusz Odbudowy.

Trump wraca do gry? „15 listopada wydam wielkie oświadczenie”

Były prezydent USA Donald Trump ogłosił, że w połowie listopada w swojej rezydencji na Florydzie „przekaże ważną wiadomość”. Publicyści nie mają...

zobacz więcej

Jacek Saryusz-Wolski napisał na Twitterze, że proponuje siedem działań w walce z unijnym bezprawiem wobec Polski.


Na pierwszym miejscu polityk wskazał zaskarżenie Komisji Europejskiej do TSUE za bezprawna blokowanie polskiego KPO.„Pożyczyć gdzie indziej – i tylko na cele potrzebne Polsce, a nie pod dyktando Komisji, pozbawiając tym samym KE narzędzia szantażowania Polski” – napisał Saryusz-Wolski z punkcie drugim.


Następnie zasugerował opuszczenie Funduszu Odbudowy pocovidowej UE, skoro i tak nie otrzymujemy stamtąd należnych nam środków.


UE zablokuje tarczę antyinflacyjną? „Niemcom pozwalają. To kolejne sankcje na Polskę”

KE przekazała Polsce, że ma zastrzeżenia do obniżenia stawek VAT na gaz, paliwa i nawozy. Europoseł PiS Bogdan Rzońca mówi w rozmowie z portalem...

zobacz więcej

Zablokować Fit For 55 i nałożyć weto wobec dyrektywy podatkowei. Zawetować trzy nowe unijne podatki mające służyć spłacie zadłużenia UE na FO/KPO, który nam zablokowano, a my mamy go mimo to spłacać” – pisze w dalszej kolejności poseł do Parlamentu Europejskiego.


W szóstym punkcie Saryusz-Wolski wskazał na porzucenie lub zawieszenie udziału Polski w systemie ETS i polityce klimatycznej UE.Na koniec polityk proponuje wzmocnić mandat demokratyczny dla wyżej wskazanych działań przez referendum m.in. na temat zawieszenia polityki klimatycznej i ETS w sytuacji wojny, inflacji i kryzysu energetycznego.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej