RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Bury o sprzedaży rosyjskich ogórków. Ujawnił, ile zarobił

Najnowsze

Popularne

Wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski wezwał senatora Polski 2050 Jacka Burego do wytłumaczenia się z handlu rosyjskimi warzywami. W TVP Info Bury przyznał, że w październiku jego firma sprowadziła około 50 ton tych warzyw, dzięki czemu zarobił około 15 tys. zł.

UE zablokuje tarczę antyinflacyjną? „Niemcom pozwalają. To kolejne sankcje na Polskę”

KE przekazała Polsce, że ma zastrzeżenia do obniżenia stawek VAT na gaz, paliwa i nawozy. Europoseł PiS Bogdan Rzońca mówi w rozmowie z portalem...

zobacz więcej

 „Twoja spółka BURY sp. z o.o. tylko w październiku sprowadziła z Rosji ponad 100 ton splamionych krwią ogórków!” – napisał Romanowski w mediach społecznościowych. W programie „Strefa Starcia” TVP Info polityk Polski 2050 Jacek Bury został zapytany, czy to prawda.– Nie – odpowiedział Bury wskazując, że minister „ma złe dane”. Przyznał, że jego spółka od lat handluje warzywami importując i eksportując, a na Białorusi ma kontrahenta, z którym współpracuje od 15 lat. Tłumaczył się, że sprowadzone ogórki były zgodne z polskimi normami. 


Dopytywany, ile ton ogórków z Rosji sprowadził, stwierdził, że „zdecydowanie mniej, niż twierdzi minister”. Proszony kilkukrotnie, by podał konkretną liczbę, wskazał ostatecznie na trzy tiry, czyli 50 ton ogórków – tylko w październiku tego roku.Polityk Szymona Hołowni unikał też ujawnienia, ile zarobił na sprowadzeniu tych ogórków ze Wschodu. Po apelach o wskazanie kwoty stwierdził w końcu: „Niestety biznes owocowo-warzywny jest bardzo niskomarżowy. Rentowność jest w wysokości 2-3 proc. Ja nie na tym żyję. (...) Ja na tych ogórkach tak liczę, że mniej więcej moja firma zarobiła 15 tys. zł”.


ZOBACZ WIDEO na górze artykułu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej