RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Duda ostro o Tusku: Proszę mnie nie rozśmieszać!

Andrzej Duda i Donald Tusk (fot. PAP/Adam Warżawa, Tomasz Wojtasik)
Andrzej Duda i Donald Tusk (fot. PAP/Adam Warżawa, Tomasz Wojtasik)

Najnowsze

Popularne

Prezydent RP odniósł się w wywiadzie do siłowych gróźb, które coraz częściej artykułuje Donald Tusk. Andrzej Duda przypomniał, jak za rządów PO-PSL służby wkraczały do redakcji i zabierały dziennikarzom laptopy, a Bruksela nie reagowała. – Wyobrażacie sobie panowie, co by było, gdyby teraz coś takiego się zdarzyło? Jaki byłby wrzask? – zapytał.

Hipokryzja TVN. Alarmowali o kobietach i alkoholu. Teraz kpią [WIDEO]

Stacja TVN latami alarmowała, że alkohol wśród kobiet to poważny problem. Kinga Rusin w „Dzień dobry TVN” obalała mit o tym, że rzekomo tylko...

zobacz więcej

Andrzej Duda udzielił wywiadu tygodnikowi „Sieci”. Pytany, czy wesprze Zjednoczoną Prawicę w kampanii wyborczej, stwierdził: „Zależy mi na tym, by polskie sprawy były dobrze prowadzone; wesprę tych, którzy będą realizowali to, co dla mnie ważne”.


Jak powiedział, „atakowanie rządzących jest zbójeckim prawem opozycji". 


– Czy to robi uczciwie, czy w trudnych czasach powinna z tego prawa korzystać – to jest inna sprawa – dodał. Zaznaczył też, że w obecnej sytuacji liczy się sprawne państwo. Na pytanie, czy decyzja o stawianiu zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim jest słuszna, prezydent odparł: „Dzisiaj obwód kaliningradzki jest dla nas potencjalnym zagrożeniem. Jak więc można mieć wątpliwości, czy trzeba umacniać tę granicę?”

Tusk nawoływałby Brukselę do reakcji


Prezydent RP odniósł się również do ostrych słów Donalda Tuska: „Przyjdzie taki moment, że na ulicy też się wszyscy zorganizujemy, jeśli ta władza nie zniknie”.– Silni ludzie już przychodzili... To było za czasów Donalda Tuska. Przypomnijmy, że gdy był premierem, to Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wchodziła do redakcji „Wprost", by siłą wydrzeć dziennikarzom nośniki danych z rozmowami nagranymi w restauracjach, kompromitującymi polityków Platformy – skomentował.

Jedna zmiana na Marszu Niepodległości. Bąkiewicz: Bardzo nam na tym zależy

– Ważnym punktem wydarzenia będą przemówienia weteranów i osób poszkodowanych przez II wojnę światową, Niemców, a także służby podległe sowietom –...

zobacz więcej

Dodał, że Unia Europejska udawała wówczas, że nie widzi tego „gwałtu, jaki był zadawany wolnym mediom”.


– To był szok. Wyobrażacie sobie panowie, co by było, gdyby teraz coś takiego się zdarzyło? Jaki byłby wrzask? Zapewne największy ze strony tych, którzy wtedy udawali, że tego nie widzą – ocenił.

 

Prezydent podkreślił, że gdyby PiS stosował takie metody, Donald Tusk zapewne nawoływałby Brukselę do natychmiastowej reakcji. – To pokazuje, z kim mamy do czynienia, jaki to jest niewyobrażalny poziom hipokryzji – zaznaczył.Na stwierdzenie dziennikarzy, że „Donald Tusk twierdzi, iż robi to w poczuciu odpowiedzialności za Polskę, którą trzeba wyrwać ze szponów PiS”, prezydent nawiązał do katastrofy smoleńskiej z kwietnia 2010 r.


– To człowiek, który był premierem wtedy, gdy zginął prezydent Rzeczypospolitej lecący rządowym samolotem. Kto za to poniósł odpowiedzialność? On teraz mówi o odpowiedzialności? Proszę mnie nie rozśmieszać – zaapelował.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej