RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Prezes PiS w Ełku. Wulgarne okrzyki na ulicy. Czego chcieli protestujący? [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Jarosław Kaczyński kontynuuje objazd po Polsce. W sobotę był m.in. w Ełku, gdzie czekała na niego kilkunastoosobowa grupa protestujących. Nie obeszło się bez wulgaryzmów i języka nienawiści. Gdy rozpoczęło się przemówienie szefa PiS skandowano „j…ć PiS” i „spieprzaj dziadu”. Z kolei jedna z kobiet na protest przyszła z torebką z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego na tle… kupy. Na pytanie naszego reportera, czy nie sądzi, że to mowa nienawiści odparła, że to „to jej indywidualne zdanie”.

Czarnek o Tusku: Realizuje program Palikota - kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać

– Donald Tusk po raz kolejny realizuje swój program wyborczy: kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać, bo inaczej nie wygra – powiedział minister...

zobacz więcej

W sobotę Jarosław Kaczyński odwiedził północno-wschodnią Polskę. Najpierw spotkał się z mieszkańcami Suwałk, a później był w Ełku, gdzie czekała na niego grupa kilkunastu protestujących.


Protestujący chcieli wejść na salę, gdzie przemawiał Kaczyński.


Kiedy rozpoczęło się przemówienie szefa PiS, kilkunastoosobowa grupka skandowała „Ełk nie dla pisiorów” i „spieprzaj dziadu” i „j…ć PiS”.


Wcześniej mówili, dlaczego przyszli pod budynek, w którym swoje wystąpienie miał lider Zjednoczonej Prawicy.


– Polski naród urządza się w d…ie – powiedziała jedna z kobiet przed kamerami TVN24. – A do tego bezczelnie kłamią wszyscy przedstawiciele władzy – dodała. 


– A ja chciałem się zapytać, dlaczego płaciłem 200 zł za mieszkanie, a teraz płacę 600 zł. Dlaczego pytam jeszcze raz? Dla Obajtka? – dopytywał mężczyzna. 


teraz odtwarzane
„Dlaczego płacę więcej za mieszkanie? Dla Obajtka?”

Nikt nie wpłaca kasy na PO? „Rejestr świeci pustkami”

Od lipca nikt nie wpłacił środków na Platformę Obywatelską – tak wynika z rejestru wpłat, który każda partia polityczna musi publikować w...

zobacz więcej

– Tracimy kontrolę nad tym, jakie ustawy są przegłosowywane. Oczywiście, można sobie wejść w Dziennik Ustaw, ale kto to robi. Oni robią to po cichu, pod szumem walki z LGBT, robią swoje, wprowadzają ustawy np. o odbudowanie Pałacu Saskiego, powołują jakieś spółki, które sobie biorą pieniądze. A nie ma przecież na to zgody – dodała inna z protestujących. 


Kobieta sugerowała, że rząd powinien zająć służbą zdrowia, a także wsparciem emerytów. – Przydałaby się i 15. i 16. emerytura. Z kolei ja nie mam dzieci, to mi się już nic nie należy – kontynuowała, choć jak się okazało sama nie jest zwolenniczką dodatkowych świadczeń dla starszych osób.


Na pytanie naszego reportera, jak skomentuje słowa Kaczyńskiego, który zadeklarował, że 14. emerytura będzie stałym świadczeniem odparła: „A dlaczego ja nie dostanę 14. pensji?”. 


Kobieta stwierdziła także, że emeryci… „nie dostają normalnej waloryzacji emerytur”.

teraz odtwarzane
Które ustawy „PiS przegłosowuje w Sejmie na szaro w nocy”? Pytamy jedną z protestujących

„Szczują, szczują i jeszcze raz szczują”. Kaczyński ostro o Tusku i opozycji

Jarosław Kaczyński nie zostawił suchej nitki na opozycji i Donaldzie Tusku. W sobotę w Suwałkach lider PiS odniósł się do słów przewodniczącego PO,...

zobacz więcej

Inna z kobiet wyznała, że przyszła protestować przeciwko władzy, bo… nie może się doczekać na refundację sztucznej szczęki. 


– Nie mogę sobie wstawić zębów. Wybiłam sobie na lodzie, jak oni te lody robili. Nie stać mnie na wstawienie zębów. Muszę czekać na nie siedem lat. Pisałam prośbę i nic – mówiła, po czym dodała, że protestuje także przeciwko temu, że „500+ obiecali, a teraz zabierają”. 


– Mam chorą córkę, którą wychowuje teściowa razem z mężem. I co ja mam z tego? – pytała naszego reportera. 


O Jarosławie Kaczyńskim powiedziała, że to… „pasożyt, który żyje z naszego pasożyctwa” (pisownia oryginalna – przyp. red). 

teraz odtwarzane
Ełk. Protestuje przeciwko PiS, bo nie może się doczekać na refundację sztucznej szczęki

Tusk o „Kaczorze” i „pisiorze”. „Trzeba wymieść tych ludzi złych” [WIDEO]

Polityka teraz nie kojarzy się z czymś ciepłym, czymś, co daje nadzieję – stwierdził na spotkaniu z mieszkańcami Sandomierza przewodniczący...

zobacz więcej

O środki z OFE zabrane przez rząd Donalda Tuska spytał nasz reporter dwie starsze kobiety.


– Nie rozumiem, co ci ludzie z PiS-u mają do tych pieniędzy. Przecież one do ZUS przeszły. Dzięki temu moja siostra, która miała 1500 zł emerytury, teraz ma 2400 zł – stwierdziła. 


– Ludzie z PiS są niedoinformowani. Jeden coś powie, od razu wszyscy powtarzają – dodała druga z kobiet.


Na pytanie, kto byłby alternatywą dla Kaczyńskiego bez wahania wskazała na Donalda Tuska. 


– To jest mądry, światowy człowiek. Wcześniej, jak był premierem, błędy były. No niby ten wiek emerytalny podniósł, a obiecywał, że tego nie zrobi. Uważam, że to było słuszne, bo teraz ludzie też powinni pracować jak najdłużej – kontynuowała.


Na pytanie, dlaczego przyszły protestować przeciwko rządom PiS, jedna z kobiet odparła krótko: „Wszystko”.


– Są ludzie niekompetentni, teraz jeszcze jakiś atom chcą budować (elektrownie atomową – przyp. red.). No, ludzie święci! – oburzała się. 

teraz odtwarzane
Gdzie trafiły środki z OFE? Zaskakujące słowa protestujących w Ełku

„Głośno o wpłatach na kampanie wyborcze”. Przypomnieli, kto finansował start Hanny Zdanowskiej

Politycy różnych szczebli, łódzcy biznesmeni, członkowie zarządów miejskich spółek i rad nadzorczych, a nawet była dyrektor łódzkiego sądu – długa...

zobacz więcej

Z kolei jedna z kobiet na protest przyszła z torebką z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego na tle… kupy. 


Na pytanie, czy nie jest to przykład mowy nienawiści, odparła: 


„To jest moje indywidualne zdanie. Ta kupa to i tak jest bardzo delikatne określenie” .


Dopytywana, czy jest agresywnym wyborcą, stwierdziła, że „broni swojego zdania i kraju naszego”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej