RAPORT

Pogarda

Johnny Depp odwołał się od wyroku w procesie z Amber Heard. Nie chce płacić

 Amber Heard i Johnny Depp (fot. Michael Kovac/Getty Images for Art of Elysium)
Amber Heard i Johnny Depp (fot. Michael Kovac/Getty Images for Art of Elysium)

Najnowsze

Popularne

W czerwcu zakończył się jeden z najgłośniejszych procesów ostatnich lat. Sąd uznał, że Amber Heard zniesławiła Johnny'ego Deppa i nakazał jej zapłacić mu 10 mln dolarów odszkodowania. Nie był to koniec orzeczenia. Sąd uznał bowiem, że Depp też powinien zapłacić byłej żonie zadośćuczynienie w ramach wniesionego przez nią kontrpozwu. Właśnie okazało się, że gwiazdor „Piratów z Karaibów” nie zamierza przelać żonie zasądzonej kwoty 2 mln dolarów. Aktor wniósł właśnie apelację od wyroku.

To nie koniec sądowej batalii Johnny’ego Deppa i Amber Heard. Aktorka zapowiada apelację

Niespełna miesiąc temu zapadł wyrok w procesie o zniesławienie, który Johnny Depp wytoczył byłej żonie. Ława przysięgłych uznała, że Amber Heard...

zobacz więcej

1 czerwca zakończył się „proces dekady”, jak określa się trwającą przeszło siedem tygodni, transmitowaną w telewizji sądową walkę Johnny'ego Deppa i jego eksmałżonki. Ława przysięgłych orzekła na korzyść aktora, stwierdzając że Amber Heard dopuściła się zniesławienia, gdy określiła samą siebie jako ofiarę przemocy domowej w artykule opublikowanym na łamach „The Washington Post”. 

 

Zgodnie z werdyktem gwiazda „Aquamana” ma zapłacić byłemu mężowi odszkodowanie w wysokości 10,35 mln dolarów. Heard, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, złożyła apelację od wyroku. 

 

Wygrana w procesie okazała się dla Deppa początkiem drogi powrotnej na szczyt. Niedawno nagrał on płytę ze słynnym gitarzystą Jeffem Beckiem, a także w rekordowo szybkim tempie wyprzedał swoją debiutancką kolekcję dzieł sztuki.


Aktor wrócił też do pracy w Hollywood. Zagrał w dramacie kostiumowym „Jeanne du Barry”, w którym wcielił się w Ludwika XV. Ma inny ważny projekt – po 25 latach od swojego reżyserskiego debiutu Depp znów stanie za kamerą i nakręci filmową adaptację sztuki o słynnym włoskim artyście Amedeo Modiglianim. Mile widziany jest też na salonach – za kilka dni ma wziąć udział w pokazie założonej przez Rihannę marki odzieżowej. „Savage x Fenty Show” zadebiutuje w serwisie Prime Video 9 listopada. Wielki powrót Deppa? Wytwórnia proponuje mu setki milionów dolarów

Głośny rozwód z Amber Heard i oskarżenia o przemoc domową uczyniły z Johnny'ego Deppa persona non grata branży filmowej. Jednak wygrany proces z...

zobacz więcej

Odwołanie od wyroku


Depp nie zamierza jednak zamykać rozdziału życia naznaczonego oskarżeniami o stosowanie przemocy i przepychankami w sądzie. Aktor postanowił wrócić do sądu i przypieczętować swój sukces w batalii z byłą żoną. Dlatego odwołał się od wyroku w sprawie wniesionego przez Heard kontrpozwu.


Jak pamiętamy, aktorka zrewanżowała się byłemu mężowi wytoczeniem powództwa wzajemnego, które także dotyczyło zniesławienia. Zarzuciła mu, że za pośrednictwem swojego prawnika Adama Waldmana oczerniał ją w rozmowach z prasą. Sąd orzekł, że Depp faktycznie nie był bez winy i nakazał mu zapłacić byłej żonie 2 mln dolarów. 

 

Gwiazdor „Edwarda Nożycorękiego” nie zgadza się z tą decyzją. W złożonych w sądzie dokumentach, do których dotarł „Law & Crime Network”, Depp określił ten werdykt jako „błędny”. 

 

 „Sąd pierwszej instancji stanął przed szeregiem skomplikowanych kwestii prawnych i chociaż rozsądnie i prawidłowo rozstrzygał większość tych kwestii, kilka orzeczeń było błędnych. Pani Heard nie przedstawiła żadnych wiarygodnych dowodów. Nie można przypisywać słów pana Waldmana panu Deppowi. Nie zdołano zresztą udowodnić, że pan Waldman wykazał się złośliwością czy kłamał w rozmowach z mediami. Sąd powinien zatem uchylić wyrok w sprawie roszczenia wzajemnego pani Heard, gdyż werdykt jest rażąco niespójny” – czytamy we wniosku złożonym przez prawników Deppa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej