RAPORT

Pogarda

„Jeden z największych talentów w historii polskiego futbolu”. Nie żyje Igor Sypniewski

Igor Sypniewski zmarł w wieku 47 lat (fot. arch.PAP/Grzegorz Michałowski)
Igor Sypniewski zmarł w wieku 47 lat (fot. arch.PAP/Grzegorz Michałowski)

Najnowsze

Popularne

W nocy z czwartku na piątek zmarł Igor Sypniewski – poinformował „Dziennik Łódzki”. Wychowanek ŁKS Łódź był uważany za jeden z największych talentów przełomu wieków. Od lat piłkarz zmagał się zmagał się z chorobą alkoholową.

Ronaldo wróci do Portugalii? „Kończy budować domy, zapisał dzieci do szkoły”

Występujący w drużynie Manchesteru United portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo nosi się z zamiarem opuszczenia Anglii, aby powrócić do aglomeracji...

zobacz więcej

O śmierci byłego napastnika poinformował Jacek Bogusiak, kustosz tradycji Łódzkiego Klubu Sportowego. „Zmarł w szpitalu dziś w nocy. Jeszcze niedawno byliśmy razem na meczu ŁKS” – przekazał.


Igor Sypniewski urodził się 10 listopada 1974 r. w Łodzi.


Występował m.in. w klubach: ŁKS Łódź, Orzeł Łódź, Ceramika Opoczno, AO Kawala, Panathinaikos Ateny, OFI Kreta, RKS Radomsko, Wisła Kraków, Kallithea FC, Halmstads BK, Malmö FF i Trelleborgs FF.


Zagrał dwa razy w reprezentacji Polski.


Były piłkarz ŁKS, to jeden z największych talentów polskiej piłki przełomu wieków. W barwach greckiego Panathinaikosu Ateny występował w Lidze Mistrzów. W meczu z Arsenalem pokonał słynnego Davida Seamana z Arsenalu.


Sypniewski nie ukrywał, że miał problemy z alkoholem, a następnie z prawem. Mówił o nich na łamach prasy, a także w swojej autobiografii „Zasypany” spisanej wspólnie z dziennikarzami Żelisławem Żyżyńskim i Pawłem Hochstimem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej