RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Alec Baldwin nie uniknie procesu w sprawie westernu „Rust”

Alec Baldwin (fot. Jason LaVeris/FilmMagic/Getty)
Alec Baldwin (fot. Jason LaVeris/FilmMagic/Getty)

Najnowsze

Popularne

Nie pomogły starania Aleca Baldwina o to, by nie odpowiadać przed sądem za tragedię na planie westernu „Rust”, kiedy to w efekcie przypadkowego postrzału zginęła operatorka Halyna Hutchins. Sąd w Los Angeles odrzucił wniosek aktora, który domagał się, by jego nazwisko zostało wykreślone z oskarżenia cywilnego, jakie w listopadzie 2021 roku wniosła odpowiedzialna za nadzór nad scenariuszem Mamie Mitchell.

Śmierć operatorki. Filmowcy wracają do pracy nad westernem „Rust”

Western „Rust” znalazł się w ubiegłym roku na ustach wszystkich z powodu wypadku, do którego doszło na planie. W wyniku postrzału przez aktora...

zobacz więcej

21 października 2021 roku na planie westernu „Rust” kręconego na ranczu Bonanza Creek doszło do tragicznego wypadku. Trzymana przez Aleca Baldwina broń wypaliła, a pocisk lekko ranił reżysera filmu Joela Souzę i zabił operatorkę Halynę Hutchns. 

 

 Jak przypomina portal „Variety”, w chwili wystrzału tuż obok Hutchins i Souzy stała nadzorująca scenariusz Mamie Mitchell. Wytoczyła ona proces twórcom filmu, w tym Alecowi Baldwinowi, w którym domaga się odszkodowania za straty moralne.


Aktor, który był też jednym producentów westernu, wnioskował o to, by wyłączono go z aktu oskarżenia. Sąd odrzucił jednak jego wniosek, co oznacza, że Mitchell będzie mogła domagać się od niego odszkodowania.


W orzeczeniu sądu pojawił się argument podtrzymujący zarzuty wobec oskarżonego o umyślne i sumienne lekceważenie praw i bezpieczeństwa.

„Nie pociągnąłem za spust”. Raport FBI zaprzecza słowom Aleca Baldwina

Wg raportu FBI, do którego dotarło ABC News broń, z której zginęła operatorka Halyna Hutchins nie mogła wystrzelić bez naciśnięcia za spust....

zobacz więcej

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi z powodu zwycięstwa”


Z takiej decyzji zadowolona jest prawniczka Mamie Mitchell. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi z powodu zwycięstwa i tego, że sąd pozwolił nam, pomimo sprzeciwom Aleca Baldwina, na kontynuowanie procesu, w którym domagamy się zadośćuczynienia za celowe wywołanie rozstroju emocjonalnego i zaniedbania” – powiedziała Gloria Allred.

 

Mitchell oskarżała nie tylko Baldwina, ale też firmy produkujące western „Rust”. W połowie września tego roku sąd orzekł, że za wystrzelenie z naładowanej broni w głównej mierze odpowiedzialny jest jednak Alec Baldwin.


„Choć powódka twierdzi, że producenci filmu pomogli Baldwinowi poprzez dostarczenie mu broni, Mitchell nie udało się udowodnić, że wiedzieli oni, iż Baldwin wyceluje i wystrzeli” – orzekł wtedy sędzia. 

 

 „Zarzuty Mitchell udowadniają odwrotną prawdę. Jedyną osobą, która wiedziała, że Baldwin wystrzeli, był sam Baldwin” – zadecydował sąd. To oznacza, że jedyną osobą, od której Mitchell może domagać się zadośćuczynienia, jest właśnie Alec Baldwin.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej