RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

W Paryżu jeździ pierwszy rowerowy karawan [WIDEO]

Nazwa powstała z połączenia dwóch francuskich słów: corbillard (karawan) i bicyclette (rower) (fot. FB/Carapate)
Nazwa powstała z połączenia dwóch francuskich słów: corbillard (karawan) i bicyclette (rower) (fot. FB/Carapate)

Najnowsze

Popularne

Idee ekologii i zrównoważonego rozwoju przenikają także do branży pogrzebowej. Przykładem może być jedna z paryskich firm pogrzebowych, która wprowadziła do swojej oferty corbicyclette. To nic innego jak rower przystosowany do transportowania trumien na miejsce ostatniego spoczynku.

Karawan „zgubił” trumnę z ciałem. Policję zaalarmowali kierowcy

Do makabrycznego wypadku doszło przed godz. 18 na drodze wojewódzkiej nr 297 w kierunku Jeleniej Góry. Kiedy trumna wypadła z samochodu, pracownicy...

zobacz więcej

Nazwa powstała z połączenia dwóch francuskich słów: corbillard (karawan) i bicyclette (rower). Pogrzeby z wykorzystaniem tego wehikułu wprowadziła do swojej oferty Isabelle Plumereau, właścicielka niewielkiego zakładu pogrzebowego Le Ciel & la Terre (Niebo i ziemia). Jak tłumaczy, wpadła na ten pomysł, bo chciała dać ludziom możliwość pożegnania bliskich zmarłych w ich własnym tempie i rytmie oraz z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. 

 

Corbicyclette to szczególny rower cargo. Jest przeznaczony do przewożenia trumien i może zastąpić tradycyjne, napędzane silnikiem spalinowym karawany.


„Corbicyclette to propozycja dla rodzin, którym towarzyszę w nowej odsłonie pogrzebowego rytuału, zwłaszcza na cmentarzu. Pozwala na płynny, spokojny i cichy marsz konduktu żałobnego, w rytm kroków idących za trumną ludzi, którzy odprowadzają zmarłego” – tłumaczy Isabelle Plumereau. Mężczyzna ukradł samochód zakładu pogrzebowego

Policjanci z Elbląga zatrzymali 29-latka, który ukradł z zakładu pogrzebowego samochód. Zatrzymany tłumaczył policji, że chciał w tym aucie spędzić...

zobacz więcej

Wprowadzenie do oferty karawanu, który nie emituje spalin, było naturalną konsekwencją wcześniejszych działań firmy Le Ciel & la Terre. Należący do Isabelle Plumereau zakład od dawna oferuje pogrzeby w wersji eko. Dlatego proponuje klientom w pełni biodegradowalne trumny – wykonane z litego drewna, nielakierowane, wyłożone bawełnianą tapicerką i pozbawione metalowych okuć. Podobnie jest z urnami – można wybrać te wykonane z naturalnych materiałów – drewna, ceramiki lub kamienia. 

 

Rodzinom, którym zależy na ekologicznym pogrzebie, Isabelle zamiast wymagającego stosowania toksycznych substancji balsamowania proponuje zabezpieczenie zwłok przy użyciu naturalnych substancji roślinnych. 

 

Podobne rowerowe karawany jeżdżą już w Stanach Zjednoczonych i w Danii. Pierwszy francuski corbicyclette ma przestrzeń ładunkową o długości dwóch metrów i elektryczne wspomaganie napędu, co jest przydatne przy pokonywaniu nieco stromych podjazdów. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej