RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Prognoza pogody. Sprawdź, gdzie może padać

Temperatura sięgnie od 10 do 16 stopni (fot. Shutterstock)
Temperatura sięgnie od 10 do 16 stopni (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Czwartek zapowiada się słonecznie w całym kraju. Jedynie na północnym wschodzie, jak powiedziała synoptyk IMGW Ilona Bazyluk, zachmurzenie okresami będzie większe i może tam spaść słaby deszcz. W nocy bez opadów.

Synoptycy ostro rewidują prognozy na listopad. Zmiany dotyczą temperatur

Jeszcze kilka tygodni temu można było się spodziewać, że listopad pogodowo będzie „w normie” – jak określają to synoptycy w eksperymentalnych...

zobacz więcej

Jak przekazała Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek będzie dużo słońca w całym kraju.

 

Tylko na północnym wschodzie okresami spodziewane jest większe zachmurzenie i tam możliwe są słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju nie powinno padać.

 

Najcieplej będzie na południowym zachodzie i na południu. – Tam 15-16 st. W centrum maksymalnie 13 st., a na Suwalszczyźnie 10 st. – powiedziała Bazyluk.

 

Wiatr będzie słaby już w całym kraju. Powieje z kierunków południowych. Na wschodzie lokalnie z zachodu.

 

W nocy z czwartku na piątek nie powinno padać w całej Polsce. – Będzie na ogół pogodnie, tylko na Pomorzu lokalnie spodziewanych jest więcej chmur. Miejscami na północnym wschodzie mogą wystąpić mgły ograniczające widzialność do 200 m" - podała synoptyk IMGW.

 

Najzimniej będzie na Podlasiu. Tam 1 st., a przy gruncie temperatura może spaść do minus 1. W centrum spodziewanych jest ok. 5 st., 7-8 st. na południu i na zachodzie kraju oraz ok. 9 stopni na Dolnym Śląsku i nad morzem.

 

Wiatr słaby na wschodzie kraju, na zachodzie i nad morzem umiarkowany, a w górach porywisty, południowo-wschodni.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej