RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Udany start najpotężniejszej rakiety na świecie. Falcon Heavy realizuje misję dla Pentagonu [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Rakieta firmy SpaceX wyruszyła na orbitę z Centrum Kosmicznego im. Johna F. Kennedy’ego na przylądku Canaveral na Florydzie. Koncern Elona Muska realizuje misję zleconą przez Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych. Na orbitę ma trafić także m.in. mikrosatelita TETRA-1.

Zaćmienie Słońca na polskim niebie. Mimo problemów było doskonale widoczne

Rozpoczęło się po godz. 11.00 i można je oglądać w całej Polsce – trwa częściowe zaćmienie Słońca. To jedno z najciekawszych zjawisk...

zobacz więcej

Falcon Heavy jest obecnie najpotężniejszą rakietą na świecie. Może wynieść na orbitę ładunek cięższy niż podstawowa rakieta SpaceX – Falcon 9.


To zaledwie czwarty start rakiety Falcon Heavy od czasu, kiedy zadebiutowała w lutym 2018 r. Eksperci przewidywali niemal idealne warunki pogodowe na czas startu i te prognozy się potwierdziły.


Oprócz startu ważne było też lądowanie silników rakietowych, które po kilku minutach bezpiecznie powróciły na Ziemię. To boczne segmenty rakiety, które samoczynnie lądują na lądowisku w pobliżu miejsca startu na przylądku Canaveral. Później będą mogły zostać ponownie wykorzystane do kolejnych startów innych rakiet. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej