RAPORT

Pogarda

Przeładowana ciężarówka i wyciekający olej. Inspektorzy ukarali kierowcę [WIDEO]

Inspektorzy zatrzymali ciężarówkę z dłużycami drewna do kontroli (fot. gov.pl)
Inspektorzy zatrzymali ciężarówkę z dłużycami drewna do kontroli (fot. gov.pl)

Najnowsze

Popularne

W okolicach Iławy patrol warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał w piątek do kontroli ciężarówkę z dłużycami drewna. Jak się okazało, zestaw ciężarowy był za długi i znacznie przeładowany. Do tego, z pojazdu wyciekał olej.

9 ton za dużo. Inspektorzy zatrzymali ciężarówkę z szambami [WIDEO]

Blisko o 9 ton za dużo ważył zespół pojazdów z szambami betonowymi, który przejeżdżał w miniony piątek przez powiat ostródzki. Do tego samochód...

zobacz więcej

Podczas kontroli okazało się, że ciężarówka przewoził zestaw z ładunkiem o wadze 56,2 t zamiast dopuszczalnych 40 t. W związku z nadmiarem ładunku inspektorzy odnotowali też przekroczenie dopuszczalnych nacisków osi zespołu pojazdów na drogę 6,6 t, a także przekroczenie dozwolonego nacisku podwójnej osi naczepy o 1,9 t.

 

Samochód ciężarowy z dłużycami drewna był zbyt długi o 2,1 m. Okazało się także, że stan techniczny pojazdu był nieprawidłowy.

 

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że funkcjonariusze ITD zatrzymali dowód rejestracyjny ciągnika siodłowego. Kierowca dostał zakaz dalszej jazdy do czasu usunięcia wszystkich nieprawidłowości oraz został ukarany mandatem.

 

Czytaj także: Ciężarówka wymusiła pierwszeństwo, kierowca dostawczaka zginął na miejscu


Ze względu na nieprawidłowości zostaną również wszczęte postępowania administracyjne wobec przewoźnika.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej