RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ukraińcy w Polsce. Zapłacili 10 mld zł podatku

Obywatele Ukrainy załatwiają sprawy paszportowe w Centrum Pomocy Szczecin Ukrainie w Szczecinie (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Obywatele Ukrainy załatwiają sprawy paszportowe w Centrum Pomocy Szczecin Ukrainie w Szczecinie (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Najnowsze

Popularne

W związku z przyjazdem milionów uchodźców wojennych z Ukrainy, Polska poniosła duże wydatki. Eksperci podkreślają jednak, że wiele z tych osób, które zostały w naszym kraju na dłużej, podjęły już pracę lub wydają swoje pieniądze na dobra i usługi. – W przypadku Ukraińców trzeba patrzeć na to, co wydajemy i na to, co dostajemy – apelują.

Tusk żąda debaty w TVP z Kaczyńskim. „Prezes PiS może rozmawiać, ale z szefową Tuska, Merkel”

Donald Tusk odrzucił zaproszenie do programu „Strefa Starcia” w Telewizji Polskiej i możliwość debaty z premierem Mateuszem Morawieckim....

zobacz więcej

Od 24 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 7,429 mln osób, a w przeciwną stronę 5,630 mln.


Tylko 31 października do naszego kraju wjechało z Ukrainy 20 tys. osób, ale wyjechało w tamtym kierunku 24,3 tys.


Zobacz także ->  Większość pracujących Ukraińców wysyła pieniądze rodzinie w ojczyźnie

 

W rozmowie z portalem money.pl prof. Maciej Duszczyk z Ośrodka Badań Nad Migracjami UW wskazał, że mówiąc o finansach związanych z przyjęciem uchodźców należy patrzeć nie tylko na to ile wydajemy, ale również ile zyskujemy.


200 tys. podpisów pod projektem „Stop LGBT”. Sąd: zbadać, czy to nie totalitaryzm

Sędzia Katarzyna Rutkowska-Giwojno z Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia nakazała prokuraturze prowadzenie postępowania przygotowawczego w...

zobacz więcej

Przywołał wyniki analiz Polskiego Instytutu Ekonomicznego, który oszacował, że na pomoc uchodźcom przekazaliśmy 30 mld zł. – Ale większość tych pieniędzy poszła z prywatnych kieszeni. A więc to nie było obciążenie państwa – dodał.


Zobacz także ->  Polska sprowadza Ukraińców zamiast repatriantów? Stanowcza odpowiedź wiceszefa MSZ

 

Duszczyk wskazał, że Ukraińcy zapłacili w podatkach 10 mld zł. Jednocześnie my wydajemy sporo środków na edukację ich dzieci i służbę zdrowia. Po całościowym podsumowaniu, ten wynik mniej więcej się bilansuje. Polski rynek pracy jest bardzo chłonny. Ukraińcy pracują, płacą składki i podatki. 


Mówienie o samych wydatkach jest nieuprawnione – podsumował.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej