RAPORT

Pogarda

Plaga karaluchów zakłóciła Halloween. Zamknięto część ulic

Karaluchy zakłóciły obchody Halloween (fot. Luis Davilla/Cover/Getty Images)
Karaluchy zakłóciły obchody Halloween (fot. Luis Davilla/Cover/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W Wyandotte, niewielkim mieście na obrzeżach Detroit, 31 października zamknięto część ulic z powodu inwazji karaluchów. To oznacza, że obchodzące Halloween dzieci nie będą mogły w tym roku odwiedzić domów leżących przy tych ulicach. Władze miasteczka obawiają się, że przebierańcy mogliby przyczynić się do rozprzestrzenienia insektów.

„Halloween to zagrożenie dla polskiej kultury. Ma korzenie satanistyczne”

Obchody Halloween są próbą wyparcia tego co naturalne w polskiej tradycji, a więc podejścia do śmierci przesyconego chrześcijańską świadomością, że...

zobacz więcej

Na ironię losu zakrawa fakt, że obchody Halloween w Wyandotte, którego symbolem są nietoperze, pająki i inne „paskudztwa”, zakłóciły karaluchy. Decyzję o zamknięciu kilku ulic wraz z chodnikami podjęli miejscy urzędnicy, którzy od kilku dni starają się powstrzymać inwazję tych owadów.

 

Uznali oni, że świętujący Halloween przebierańcy, chodząc od domu do domu, mogliby niechcący roznieść insekty lub ich jaja. Jak donosi „Detroit Free Press”, zdaniem dyżurnego inżyniera miasta Grega Mayhewa zakaz świętowania Halloween w części miasta zapobiegnie dalszej ekspansji insektów.

 

Wyłączenie części ulic z halloweenowej zabawy nie spodobało się wielu mieszkańcom. Stanowczo popierają je za to mieszkańcy posesji leżących w pobliżu zaatakowanego przez karaluchy pustostanu.

 

Inwazję karaluchów zauważyli kilka dni temu śmieciarze, którzy zabierali śmieci sprzed opuszczonego domu. Szybko odkryto, że insekty przedostały się już do innych okolicznych budynków. Miejskie służby od razu przystąpiły do walki ze szkodnikami, ale, jak twierdzą, wytępienie ich zajmie trochę czasu.

 

Czytaj także: Makabryczny finał imprezy halloweenowej

 

„Ludzie muszą zdać sobie sprawę z tego, że istnieją procedury, których należy przestrzegać i to właśnie robi miasto. Wkrótce władze przejmą nadzór nad nieruchomością, od której zaczął się problem i wezwą specjalistów, którzy przeprowadza dezynsekcję” – napisał w mediach społecznościowych mieszkaniec Wyandotte, Jeff Kerekes.

 

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Poza zamkniętymi w halloweenowy wieczór ulicami przebierańcy będą mogli bawić się w Wyandotte jak zwykle. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej