RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Pożegnanie legendy. Nie żyje Jerry Lee Lewis, pionier rock and rolla i skandalista

Legendy rock and rola: Jerry Lee Lewis, Fats Domino i James Brown (fot. Getty Images)
Legendy rock and rola: Jerry Lee Lewis, Fats Domino i James Brown (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Amerykański muzyk, piosenkarz i pionier rock and rolla Jerry Lee Lewis zmarł w piątek w wieku 87 lat w Memphis w stanie Tennessee – poinformował jego agent Zach Farnum. „Lewis zasłynął zarówno ze swych przebojów, jak i skandali w życiu osobistym” – zauważyła Associated Press.

Czy Niemcy zwrócą zrabowane obrazy i aktywa banków? Berlin odpowiada

Sprawa reparacji wojennych z punktu widzenia rządu federalnego jest kwestią zamkniętą – oświadczyło w piątek niemieckie MSZ poproszone o komentarz...

zobacz więcej

Jerry Lee Lewis, który wylansował takie przeboje jak „Great Balls of Fire” i „Whole Lotta Shakin' Goin' On”, należał do pokolenia wielkich muzyków jak Elvis Presley, Chuck Berry i Little Richard. Jego muzyczna kariera, która zaczęła się w latach 50., załamała się, gdy wyszło na jaw podczas występów w Wielkiej Brytanii, że ożenił się ze swą 13-letnią kuzynką Myrą Gale Brown, i to zanim rozwiódł się z poprzednią żoną. Jego tournee w Wielkiej Brytanii zostało przerwane, a stacje radiowe przestały nadawać jego piosenki.


Czytaj także: „Matematyk za fortepianem”. Polak podbił serca Finów


Michael J. Fox z powodu kłopotów z równowagą zmaga się z licznymi złamaniami

Gwiazdor „Powrotu do przyszłości”, który od ponad 30 lat walczy z chorobą Parkinsona, w swoim najnowszym wywiadzie przyznał, że ostatni rok jest...

zobacz więcej

Zainteresowanie muzyką Lewisa odżyło w 1989 roku, gdy powstał właśnie film o jego związku z Myrą, w którym w rolę Jerry’ego wcielił się Dennis Quaid, zaś Brown zagrała Wynona Ryder. Lewis borykał się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu.


W latach 60. zmienił styl muzyczny i został piosenkarzem country. Był siedmiokrotnie żonaty. Zdobył cztery nagrody Grammy. W 1988 roku ogłosił bankructwo i oświadczył, że jest zadłużony na ponad 3 mln dolarów, że czego 2 mln winien jest fiskusowi.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej