RAPORT

Pogarda

Miedwiediew o reparacjach: Polscy degeneraci mogą podetrzeć się swoimi obliczeniami

Dmitrij Miedwiediew zamieścił skandaliczny wpis w mediach społecznościowych (fot. PAP/EPA)
Dmitrij Miedwiediew zamieścił skandaliczny wpis w mediach społecznościowych (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Były prezydent Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew w skandalicznym wpisie w mediach społecznościowych zaproponował „dwojaki sposób” reakcji na żądanie odszkodowań za straty wojenne ze strony Polski. Rosjanin zaproponował wystawienie „rachunku za wszystko, co ZSSR przekazał Polsce w okresie socjalizmu” lub poinformowanie, że Polacy „mogą podetrzeć się swoimi piep.....mi obliczeniami”.

Gwałtem i mordem. „Wyzwolenie” Polski pod znakiem sierpa i młota

Kaplica domu zakonnego w Mikołowie na Śląsku, schyłek II wojny światowej. Żołnierze Armii Czerwonej katują, najpewniej gwałcą i mordują obok...

zobacz więcej

„Na polskich degeneratów z MSZ, domagających się od Rosji odszkodowania za „straty wojenne”, można reagować w sposób dwojaki” – napisał Miedwiediew.


 „Albo wystawić im rachunek «za wszystko», co ZSRR przekazał Polsce w okresie socjalizmu. A to setki miliardów dolarów. Albo powiedzieć, że mogą podetrzeć się swoimi piep.....mi obliczeniami. Wiadomo, że z powodu sankcji papier toaletowy w UE znacznie podrożał” – dodał były prezydent FR.

Andrzej Duda: Nie mogę się zgodzić na to, żeby Rosja mordowała ludzi [WIDEO]

Nie mogę się zgodzić na to, żeby Rosja mordowała ludzi na Ukrainie, a świat udawał, że tego nie widzi, żeby nie zostały wyciągnięte konsekwencje...

zobacz więcej

Warto przypomnieć, że w okresie II wojny światowej Rosjanie zajęli znaczną część polskiego terytorium, współpracując z hitlerowskimi Niemcami, z którymi wcześniej zawarli zbrodniczy pakt Ribbentrop - Mołotow.


Polaków mieszkających na terenach zajętych przez Armię Czerwoną spotkały straszliwe represje, deportacje, grabież majątku, a także mordy. W Katyniu, Charkowie i Miednoje wymordowano elitę polskiego społeczeństwa.


Po II wojnie światowej setki tysięcy rodzin zostały deportowane, a NKWD zamordowało ponad 22 tys. polskich oficerów i wydawało wyroki śmierci na działaczy polskiego podziemia niepodległościowego. Polska stała się państwem satelickim ZSRR i przez prawie 50 lat była eksploatowana przez okupantów. 


Polska nie wystosowała do Rosji żadnych oficjalnych żądań w sprawie reparacji. 


To nie pierwsza taka reakcja rosyjskich władz na sugestie, że Rosjanie także powinni wypłacić Polsce odszkodowania za straty wojenne. W reakcji na wypowiedź prezydenta Dudy na ten temat rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow mówił o „wściekłej rusofobii”.


Przewodniczący Dumy Państwowej Rosji Wiaczesław Wołodin nazwał słowa Dudy „rehabilitacją faszyzmu” grożąc prezydentowi Polski „odpowiedzialnością karną”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej