RAPORT

Pogarda

Szef MON: Nie ma nowoczesnego wojska bez dronów

Najnowsze

Popularne

Nie ma nowoczesnego wojska bez dronów; dostarczone Bayraktary będą wykonywać zarówno misje rozpoznawcze, jak i bojowe. To, co dzieje się na Ukrainie, pokazuje, że to skuteczna broń – powiedział wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak podczas przekazania sprzętu żołnierzom.

Bayraktary dla polskiego wojska. Wiadomo, gdzie trafią pierwsze bezzałogowce

12. Baza Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu (woj. zachodniopomorskie) ma w piątek otrzymać pierwszy zestaw zdolnych do przenoszenia...

zobacz więcej

Błaszczak przekazał zakontraktowane w Turcji w 2021 r. drony bojowe Bayraktar TB2 żołnierzom z 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu (zachodniopomorskie).


Nie ma nowoczesnego wojska bez dronów. W przypadku Bayraktarów – dronów, które z jednej strony będą wykonywać misje rozpoznawcze, a z drugiej – są gotowe, by wykonywać również misje uderzeniowe – powiedział podczas uroczystości. 

 

Jak wskazał, wprowadzenie Bayraktarów do służby w polskim wojsku to ważny etap” w procesie jego modernizacji. 

 

Rozpoczynamy proces wyposażania jednostek wojskowych w Bayraktary; zamówiliśmy te drony jeszcze przed rosyjską agresją na Ukrainę. Wtedy mówiono nam – szczególnie opozycja z PO – że to broń, z której nie będziemy mieć korzyści. To, co dzieje się na Ukrainie, wskazuje, że nie mieli racji, że my mieliśmy rację, że jest to broń skuteczna, w rękach Ukraińców pozwala skutecznie bronić Ukrainy – ocenił wicepremier. 

 

Mówili, że wyprowadzamy pieniądze do Turcji – a jeżeli już ktoś cokolwiek wyprowadzał, to oni likwidowali jednostki wojskowe, a więc wyprowadzali majątek Wojska Polskiego. Dziś odtwarzamy jednostki wojskowe, wzmacniamy siłę Wojska Polskiego. Pierwsze Bayraktary są już w 12 Bazie, żołnierze są przeszkoleni – odbyli kurs w Turcji, są zmotywowani do tego, by stać na straży bezpieczeństwa Rzeczypospolitej – oświadczył Błaszczak.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej