RAPORT

Pogarda

Wyjątkowy pokaz siły na polskim niebie [WIDEO]

Celem misji NATO Air Shielding jest zapewnienie osłony i ochrony wschodniej flanki Sojuszu (fot. Twitter)
Celem misji NATO Air Shielding jest zapewnienie osłony i ochrony wschodniej flanki Sojuszu (fot. Twitter)

Najnowsze

Popularne

W sieci udostępniono nagranie pokazujące, jak amerykański F-22 Raptor, włoski Eurofighter oraz polskie F-16 i MiG-29 krążą po polskim niebie. „Piękny widok” – piszą internauci i chętnie rozpowszechniają film w mediach społecznościowych.

Zobacz, co białoruskie służby robią na granicy z Polską. Nowe wideo

Zobacz wideo.

zobacz więcej

Premier Mateusz Morawiecki z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem i ambasadorem USA Markiem Brzezińskim odwiedzili ostatnio 32. Bazę Lotnictwa Taktycznego i spotkali się z pilotami misji NATO Air Shielding.


Celem misji jest zapewnienie osłony i ochrony wschodniej flanki Sojuszu – od Morza Bałtyckiego po Morze Czarne.Podczas wizyty, premier polskiego rządu mówił: „Jeszcze kilka lat temu byli tacy, którzy wierzyli, że wojny to historia, że nie trzeba się martwić polityką obronną, nie trzeba w nią inwestować. Rzeczywistość bardzo brutalnie weryfikują tamtą naiwność. Naiwność stoi u źródeł wielu wojen”.


NATO prowadzi misję wzmocnionej ochrony przestrzeni powietrznej krajów Europy Środkowo-Wschodniej Air Shielding po rozpoczętej pełnoskalowej agresji Rosji na Ukrainę. W jej ramach po raz pierwszy w historii pod sojuszniczym dowództwem operują samoloty piątej generacji F-22A Raptor.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej