RAPORT

Pogarda

Michael J. Fox z powodu kłopotów z równowagą zmaga się z licznymi złamaniami

 Michael J. Fox (fot.  Noam Galai/Getty Images for The Michael J. Fox Foundation)
Michael J. Fox (fot. Noam Galai/Getty Images for The Michael J. Fox Foundation)

Najnowsze

Popularne

Gwiazdor „Powrotu do przyszłości”, który od ponad 30 lat walczy z chorobą Parkinsona, w swoim najnowszym wywiadzie przyznał, że ostatni rok jest dla niego wyjątkowo trudny. Nie tylko dlatego, że we wrześniu zmarła jego matka. Również z powodu licznych złamań kości, których doświadczył. Złamał kość policzkową, dłoń, rękę, łokieć i miał wymieniony staw ramieniowy.

Tilda Swinton ma nietypowe hobby. Aktorka kolekcjonuje... sztuczne zęby

Gwiazda „Suspirii” w najnowszym wywiadzie ujawniła, że lubi zabierać do domu osobliwe pamiątki z planów zdjęciowych. Chodzi o sztuczne zęby...

zobacz więcej

Choroba Parkinsona to nie jedyne zdrowotne zmartwienie Michaela J. Foksa. W 2018 r. poddał się operacji usunięcia łagodnego, ale rosnącego guza z rdzenia kręgowego.


Operacja, która niosła ryzyko niedowładu albo wręcz paraliżu, zakończyła się sukcesem. Cztery miesiące po tym zabiegu aktora dopadł pech – przewrócił się w kuchni i złamał lewą rękę. 

 

Kolejne pasmo nieszczęść spadło na Foksa w 2022 r. „Złamałem kość policzkową, później dłoń i ramię – miałem wymieniony staw ramieniowy, następnie złamałem prawą rękę i łokieć” – 61–latek opowiada w rozmowie z tygodnikiem „People”. 

 

Fox przyznaje, że seria zdrowotnych kłopotów przygasiła jego pozytywne usposobienie. 

 

„Nigdy nie byłem marudzącym, oschłym facetem, ale ostatnio się takim stałem. Staram się z tym walczyć. Myślę o asystentach, którzy ze mną pracują. Często im mówię: cokolwiek powiem, wyobraźcie sobie, że powiedziałem »proszę« na początku i »dziękuję« na koniec. Tak bym zrobił, gdybym bardziej czuł się sobą. Tego nie zrobiłem, więc przepraszam” – zwierza się Fox.


Aktor podpowiedział przy okazji innym, jak przygotować najbliższych na niezbyt dobre samopoczucie psychiczne chorego w trakcie postępującej dolegliwości.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej