RAPORT

Pogarda

Będzie 800 Plus? Jasna odpowiedź minister finansów

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska o 800+ (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Minister finansów Magdalena Rzeczkowska o 800+ (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska została zapytana o spekulacje dotyczące waloryzacji 500 Plus i wprowadzenia w to miejsce programu 800 Plus. – Absolutnie nie. Nie ma takiej przestrzeni i nie ma takich planów. Mamy inne wyzwania: obronność, bezpieczeństwo energetyczne i finansowe Polaków. To są priorytety – zapewniła.

Kampania za ministerialną kasę? Kosiniak-Kamysz komentuje zeznania Marcina W.

Czy w czasach rządów PO-PSL kampania Władysława Kosiniaka-Kamysza była finansowana ze środków ministerstwa gospodarki? W programie „Gość...

zobacz więcej

W rozmowie z Radiem ZET minister finansów była pytana o hipotetyczną sytuację, w której podniesienia zasiłku do 800 zł miesięcznie chciałby prezes PiS Jarosław Kaczyński.


Pierwsza broni nie złożę. Będę walczyć o to, by finanse Polski były stabilne. Będziemy proponować takie rozwiązania, które dla polskich finansów są bezpieczne – zaznaczyła.Dodała, że na ten moment nie ma przestrzeni i planów do waloryzacji programu 500+ do 800 zł.


Szefowa resortu oceniła, że „budżet nie jest z gumy i skoro sytuacja jest trudna to trzeba oglądać każdą złotówkę”.Magdalena Rzeczkowska odniosła się także do kwestii niższego VAT-u na energię. – Do końca roku utrzymane jest rozwiązanie obniżające VAT na m.in. energię. Będziemy analizować sytuację, zastanawiać się, co zrobić dalej – zapowiedziała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej