RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Spektakularne nagranie. Susza odsłoniła przedromańską fortecę [WIDEO]

Pozostałości fortecy Castro Candaz wyłania się z wody niezwykle rzadko (fot. Carlos Castro / Europa Press/ABACAPRESS.COM; Twitter)
Pozostałości fortecy Castro Candaz wyłania się z wody niezwykle rzadko (fot. Carlos Castro / Europa Press/ABACAPRESS.COM; Twitter)

Najnowsze

Popularne

Średniowieczną fortecę Castro Candaz mogą znów podziwiać Hiszpanie. Niski poziom wody w zbiorniku Belesar odsłonił zabudowania, które kilka dekad temu zalała woda. Można ją zobaczyć także na udostępnianych w sieci zdjęciach i nagraniach.

W połowie tygodnia duża zmiana pogody. Prognoza na siedem dni

Ostatni tydzień października będzie dość wilgotny i deszczowy, z krótkotrwałymi burzami – wynika z siedmiodniowej prognozy Instytutu Meteorologii i...

zobacz więcej

Forteca znajduje się u ujścia rzek Lama i Eviande w prowincji Lugo w zachodnio-północnej części Hiszpanii. By przedromańska budowla wyłoniła się ze zbiornika, poziom wody musi spaść do 25 proc. 

 

Stało się tak w wyniku suszy, która w ostatnich tygodniach nawiedziła Hiszpanię. Jak donoszą tamtejsze media, półwysep zwieńczony stożkowatym wzgórzem, na którym znajdują się średniowieczne pozostałości, znów można podziwiać. 

 

Obiekt dobrze widać na nagraniu z drona: 

 

Do sieci trafiły także zdjęcia Castro Candaz. 

Forteca została zalana w 1963 r., gdy na tamtym terenie utworzono sztuczny zbiornik zasilający pobliską elektrownię wodną. 

 

Zobacz także: Przykleili się do podłogi. Obsługa poszła do domu, ekoaktywiści przegrali... z własną fizjologią 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej