RAPORT

Pogarda

Rekord na liście 50 najbogatszych Polek. Ile trzeba mieć, by trafić do rankingu?

Dominika Kulczyk, najbogatsza Polka (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Dominika Kulczyk, najbogatsza Polka (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Najnowsze

Popularne

31 miliardów złotych – tyle w sumie wynosi majątek 50 najbogatszych Polek. To rekord w historii rankingu tygodnika „Wprost”. Liderka zestawienia bez zmian: Dominika Kulczyk. Na podium najbogatszych kobiet w naszym kraju znalazły się jeszcze Barbara Komorowska i Małgorzata Adamkiewicz. Jakie biznesy prowadzą?

Bogaty i potężny ukraiński oligarcha aresztowany. Miał pomagać dozbrajać Rosjan

Były przewodniczący rady dyrektorów producenta turbin Motor Sicz, jak również był członek parlamentu Wiaczesław Bogusłajew, został aresztowany na...

zobacz więcej

Już po raz 10. „Wprost” publikuje ranking najbogatszych Polek. W 2022 r. bezapelacyjnie najbogatszą kobietą w Polsce pozostaje Dominika Kulczyk. 

 

Majątek najbogatszej Polki 

 

„W porównaniu z zeszłym rokiem jej majątek urósł o kolejne 700 mln zł. Wszystko za sprawą kursu akcji Polenergii, który w ciągu roku podskoczył o kilkanaście procent. Udziały w największej prywatnej grupie energetycznej w kraju to właściwie jedyny biznes, jaki córka odziedziczyła po zmarłym w 2015 r. ojcu Janie Kulczyku” – wskazuje tygodnik. 

 

Liderka zestawienia zgromadziła majątek w wysokości 9 mld zł.

 

Na liście znalazło się jeszcze pięć miliarderek. Na podium za Kulczyk plasują się: Barbara Komorowska z rodziną (2,2 mld zł) – od jej imienia i nazwiska pochodzi słynna marka jogurtów Bakoma; a także Małgorzata Adamkiewicz (2 mld zł) – twórczyni koncernu farmaceutycznego Adamed. 

Kolejne miejsca w TOP10 zajmują: Grażyna Kulczyk (1,9 mld zł), Katarzyna Frank-Niemczycka (1,1 mld zł), Teresa Mokrysz (1,1 mld zł), Urszula Siecińska (933 mln zł), Elżbieta Kaczmarek (900 mln zł), Zyta Olszewska (900 mln zł) i Anna Podniesińska (890 mln zł)

 

Z roku na rok próg coraz większy 

 

Jak czytamy, by w ogóle myśleć o pojawieniu się w rankingu 50 najbogatszych Polek, z roku na rok trzeba się pochwalić coraz większym majątkiem. Tegoroczny próg to 63 mln zł. 

 

Zobacz także: Nowy lider listy 100 najbogatszych Polaków. „Miliarder widmo”, o którym „nikt nie chce mówić” 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej