RAPORT

Pogarda

Reklamówka Tuska, kłopoty Napieralskiego, „kultura” Sikorskiego

Od lewej: Donald Tusk, Grzegorz Napieralski, Radosław Sikorski (fot. PAP/Radek Pietruszka/Tomasz Waszczuk/FOTON)
Od lewej: Donald Tusk, Grzegorz Napieralski, Radosław Sikorski (fot. PAP/Radek Pietruszka/Tomasz Waszczuk/FOTON)

Najnowsze

Popularne

Do historii samobójczych goli w polityce przejdzie wyciągniecie przez Donalda Tuska tematu afery taśmowej i uwiarygodnienia wspólnika Marka Falenty. Wygląda na to, że do końca swojej politycznej kariery były premier będzie się teraz kojarzył z gigantyczną łapówką w reklamówce z popularnej sieci handlowej… A to oznacza, że koniec ten może być już bliski.

Szokująca teza Kidawy-Błońskiej. Pałac Saski zbudowali Rosjanie? [WIDEO]

Odbudowa Pałacu Saskiego nie jest uzgodniona z władzami Warszawy i nie wiadomo, co ma być w środku – to jeden z zarzutów pod adresem rządzących ze...

zobacz więcej

Niedziela. Pałac Kidawy, inteligencja Dulkiewicz


Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło w czwartek rezolucję, w której określono Rosję mianem „terrorystycznego reżimu”. Podobnej rezolucji, mimo apeli części europosłów, nie podjął jednak Parlament Europejski. – To Rada Europy z udziałem Ukrainy wyznacza dziś standardy przyzwoitości dla świata, a nie PE (…) Powoduje to, że Parlament Europejski jest ciałem absolutnie niewiarygodnym – komentował w rozmowie z portalem tvp.info poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, wiceprzewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego RE.


Prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu z wyborcami w Pabianicach mówił o wyborze, przed którym stoją Polacy: między partią polską, jaką jest Zjednoczona Prawica, a „partią niemiecką” i jej sojusznikami. – Ten wybór, który jest przed nami, to jest wybór: partia polska lub partia niemiecka, którzy są gotowi na wszystko machnąć ręką, byle tylko do parlamentu się dostać – powiedział w niedzielę Jarosław Kaczyński.

Tymczasem przedstawiciele „partii niemieckiej” robią wszystko, żeby ukryć rzeczywistą rolę RFN w obecnym kryzysie bezpieczeństwa. – Niemcy robili wszystko, aby oderwać się od rosyjskiego gazu – mówił w programie „Woronicza 17” na antenie TVP Info poseł PO Robert Kropiwnicki. Pozostali uczestnicy dyskusji w studiu wybuchnęli śmiechem.


Nie do śmiechu było jednak uczestnikom spotkania z Małgorzatą Kidawą-Błońską, byłą kandydatką PO na premiera i prezydenta, która powiedziała, że Pałac Saski w Warszawie (jak nazwa wskazuje związany z Sasami) zbudowali Rosjanie i dlatego PiS chce go odbudować. Głupotą jest mówić o rzeczach, o których nie ma się pojęcia, ale jeszcze większą głupotą jest słuchać i potwierdzać. A tak uczynili uczestnicy spotkania z Kidawą-Błońską.


Politycy związani z PO mówią i robią rzeczy, które pokazują, że ich samoocena jest jednak bardzo wysoka, proporcjonalna do pogardy dla swoich wyborców. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz powiedziała wprost, że nie może oczekiwać, żeby przeciętny mieszkaniec jej miasta mógł zrozumieć, jak działa władza samorządowa. – Szczerze: nawet nie oczekuję, że przeciętny mieszkaniec Gdańska będzie rozumiał, jaka jest rola rady miasta, jaka – sejmiku, a jaka – parlamentu, a co tam, urząd taki czy inny; ale ludzie naprawdę nie rozumieją, skąd się biorą podatki – powiedziała Aleksandra Dulkiewicz. „Gdańszczanie, to o was myśli prezydent tego miasta” – skomentowała ten wpis Natalia Nitek-Płażyńska…

Grubiański wpis Radosława Sikorskiego. „Knurze”

W mediach odżył temat tzw. afery taśmowej. Donald Tusk, podobnie jak 8 lat temu, gdy afera wybuchła, zapowiedział, że odniesie się do rewelacji...

zobacz więcej

Poniedziałek. „Kultura” Sikorskiego


Prezes PiS Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu Radiu Łódź. – Reforma sądów jest absolutnie konieczna, to co dzieje się dzisiaj w sądach, to jeden gigantyczny skandal; działa systemowa nierówność wobec prawa; trzeba to zmienić, ale w obecnych warunkach politycznych jest to trudne – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z Radiem Łódź.


Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w odprawie z kierownictwem MSWiA i wojewodami. – Od wielu miesięcy ściągamy węgiel z całego świata; ilość węgla zgromadzonego w portach sięga około 4 mln ton – poinformował po odprawie premier Mateusz Morawiecki. – Rządowa Tarcza Solidarnościowa działa. Oprócz gwarancji cen prądu rząd Prawa i Sprawiedliwość i samorządy pracują nad zabezpieczeniem źródeł ciepła i węgla dla polskich rodzin. Nikt nie będzie marzł tej zimy! – zapewniał premier Mateusz Morawiecki w swoim wpisie w mediach społecznościowych.


Media obiegła informacja, że Komisja Europejska zablokowała Polsce wypłatę pieniędzy z polityki spójności i funduszy rolnych. Za tymi informacjami stał urzędnik KE Marc Lemaitre. Rzecznik rządu Piotr Müller zwrócił uwagę na fakt, że Lemaitre w przeszłości pracował m.in. dla polityków związanych z Platformą Obywatelską. – Z jednej wyciętej z kontekstu wypowiedzi tworzy się wrażenie zablokowania całych środków unijnych dla Polski – powiedział rzecznik rządu.


Tymczasem w mediach odżył temat tzw. afery taśmowej w związku z publikacjami „Newsweeka”, który powołując się na zeznania Marcina W. stwierdził, że za wszystkim stały rosyjskie służby. Donald Tusk, podobnie jak 8 lat temu, gdy afera wybuchła, zapowiedział, że odniesie się do rewelacji „Newsweeka” na konferencji prasowej. Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA zasugerował, żeby przed kamery zaprosił Radosława Sikorskiego. Wywołany były minister spraw zagranicznych w rządzie Tuska w twitterowym wpisie nazwał wiceministra „knurem” i zażądał, żeby się „zamknął”. A to miał być dopiero początek wielkich emocji wokół „afery taśmowej” …

Ziobro reaguje na publikację „Newsweeka”. Prokuratura ma odtajnić zeznania

W środę prokurator generalny ma upublicznić relacje Marcina W., wspólnika Marka Falenty, bohatera afery taśmowej. Minister Zbigniew Ziobro...

zobacz więcej

Wtorek. Tusk uwiarygadnia Marcina W.


Waloryzacje rent i emerytur w 2023 roku wyniesie 13,8 proc. – poinformował na konferencji premier Mateusz Morawiecki. Oznacza to, że w przyszłym roku najniższa emerytura wyniesie 1588,44 zł. Szef rządu wskazywał, że od 2015 r., gdy władzę przejęła Zjednoczona Prawica, środki przeznaczane na wsparcie seniorów wzrosły 10-krotnie: z 3,6 mld do 35 mld zł. – Wzrost emerytury co najmniej o 250 zł to nasze zobowiązanie – przekazał premier. Jak dodał, waloryzacja wyniesie 13,8 proc.


– W ubiegłym roku dodatkowe wsparcie skierowane do osób starszych to było 35 mld zł. I uwaga: to około 10 razy więcej niż w ostatnich latach naszych poprzedników (...) W tym roku, w kolejnym, będzie to ok. 43-44 mld zł – podkreślił.


Donald Tusk na konferencji prasowej wskazał na zeznania Marcina W. ujawnione przez „Newsweek” jako kluczowe, a samego Marcina W. jako wiarygodnego świadka koronnego. –  Tylko komisja śledcza niezależna od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego mogłaby wyjaśnić, na czym polega wpływ rosyjskich służb na energetyczną politykę PiS-u – powiedział przewodniczący PO Donald Tusk odnosząc się do sprawy tzw. afery podsłuchowej. Według Tuska najbardziej prorosyjski polski rząd po 1989 r. – czyli rząd PO miałby stracić władzę w wyniku operacji służb rosyjskich. W sprawie komisji Tusk również zmienił zdanie, bo kiedy w 2015 roku, po ujawnieniu zapisu nagrań z restauracji „Sowa i Przyjaciele” Sejm głosował ws. powołania komisji, Platforma była przeciw. Nie będzie to zresztą ostatnia zmiana Tuska w tym tygodniu.


W odpowiedzi minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że w interesie publicznym w środę prokurator generalny upubliczni zeznania Marcina W., wspólnika Marka Falenty, bohatera afery taśmowej.


Do pomysłu Donalda Tuska odniósł się także rzecznik rządu: Wysuwanie przez szefa PO pomysłu powołania komisji śledczej ws. tzw. afery podsłuchowej po tylu latach, gdy są już wyroki w tej sprawie, jest zupełnie nieuzasadnione. Ale dobrze by było zbadać, jeśli Donald Tusk jest chętny na to, rosyjskie związki rządu Donalda Tuska – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Szef MON zatwierdził umowę na zakup 288 zestawów K239 Chunmoo

Wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak zatwierdził umowę ramową na zakup 288 zestawów systemu artylerii rakietowej K239 Chunmoo z Korei...

zobacz więcej

Środa. Reklamówka z łapówką


Prezydent Andrzej Duda napisał list z okazji Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych. „Dzisiaj mija 38 lat od męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Rocznicę mordu na charyzmatycznym kapelanie Solidarności, dokonanego przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, już po raz piąty obchodzimy jako Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych” – przypomniał w liście prezydent Andrzej Duda.


Prezydent odwiedził budowę tunelu na drodze ekspresowej z Krakowa do Zakopanego. – Ten tunel, można powiedzieć, praktycznie jest już gotowy. Dosłownie za kilkanaście dni zostanie otworzony, uruchomiony, otwarty dla wszystkich kierowców. To jest niezwykle ważny moment, epokowa zmiana (...) ze wzruszeniem przeszedłem te 2 km 58 metrów tunelu między Naprawą a Skomielną Białą – powiedział prezydent podczas wizyty na budowie tunelu na Zakopiance.

 

Tego dnia prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z prezydentem Iranu Ebrahimem Ra'isim, którego przekazał „bardzo jasne stanowisko” na temat doniesień o sprzedaży dronów Rosji. Irańskie drony-kamikadze są wykorzystywane przez rosyjską armię do ataków na terytorium Ukrainy. Rozmowę w mediach społecznościowych skomentował Radosław Sikorski, były szef MSZ i europoseł PO.  Sikorski nagrał film, w którym „żądał wyjaśnień” a na Twitterze pytał „Czy Prezydent nam zwariował". Tymczasem Ukraińcy publicznie podziękowali polskiemu prezydentowi za „pomoc w komunikacji ze stroną irańską”. Jak widać w Niemczech to się nie spodobało…


I to też się na pewno w RFN nie spodoba. Wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak zatwierdził umowę ramową na zakup 288 zestawów systemu artylerii rakietowej K239 Chunmoo z Korei Południowej wraz zapasem amunicji. Pierwsze trafią do Polski w przyszłym roku. To kolejne ogromne zamówienie obronne złożone w Korei Południowej po czołgach K2, armatohaubicach K9 i samolotach FA-50.


Wieczorem, zgodnie z zapowiedzią ministra Ziobry, Prokuratura Krajowa udostępniła zeznania wspólnika Marka Falenty Marcin W. I okazało się, że wywołanie tematu afery taśmowej przez Donalda Tuska było z jego strony strzałem we własne kolano. A właściwie w obydwa kolana na raz. Uwiarygodniony przez Donalda Tuska i „Newsweek” Marcin W. mówił bowiem o przekazaniu 600 tys. euro łapówki „dla Tuska”, żeby otrzymać zielone światło na zawarcie intratnego kontraktu miał przekazać wspólnik Marka Falenty. Według W. „reklamówkę z Biedronki” wypchaną pieniędzmi osobiście odbierał syn byłego premiera Michał Tusk. W jego zeznaniach pojawiają się też nazwiska Sławomira Nowaka i Grzegorza Napieralskiego, historie o „karmieniu polityków” i przyjaźniach z nimi „do ostatniej złotówki”. – Nigdy nie poznałem Marka Falenty, nie znam Marcina W. – zapewnił od razu Michał Tusk, syn lidera PO, wcześniej zamieszany w aferę Amber Gold.

„600 tys. na PO” w siatce z Biedronki. Nowe zeznania Marcina W., na którego powołuje się Tusk

600 tysięcy euro łapówki „dla Tuska”, żeby otrzymać zielone światło na zawarcie intratnego kontraktu miał rzekomo przekazać wspólnik Falenty, który...

zobacz więcej

Czwartek. Ligia K. skazana


Prezydent Andrzej Duda otworzył Kongres Krynica Forum'22. Szef państwa mówił, że na forach międzynarodowych i spotkaniach, w których uczestniczył ostatnio, „wszędzie są główne dwa tematy: kryzys energetyczny, kryzys inflacyjny, kontekst wojna na Ukrainie, kryzys żywnościowy”. – Czy my się w tych problemach będziemy musieli odnaleźć? Jestem optymistą. My, Polacy, jesteśmy przyzwyczajeni do trudnej sytuacji. Zawsze trzeba było policzyć w portfelu, by można było sobie poradzić. Teraz też trzeba policzyć – powiedział prezydent Duda.


I właśnie w ramach dobrego liczenia Sejm uchwalił w czwartek ustawę o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe. Na mocy tych przepisów gminy, spółki gminne i związki gminne będą mogły kupować węgiel od importerów po 1,5 tys. zł za tonę, by następnie sprzedawać go mieszkańcom po nie więcej niż 2 tys. zł za tonę. To zabezpieczy podstawowe potrzeby energetyczne osób używających węgla jako opału.


Dzień wcześniej MON poinformował o zakupie 288 zestawów systemu artylerii rakietowej K239 Chunmoo, a już w czwartek kolejne dobre wiadomości o zabezpieczeniu zdolności obronnych Polski.  „Kolejna inwestycja w bezpieczeństwo Polski. Podpisaliśmy umowę na leasing dla Wojska Polskiego bezzałogowego systemu rozpoznawczego MQ-9A REAPER. To rozwiązanie pomostowe. Będziemy z niego korzystać do czasu pozyskania własnego bezzałogowego systemu rozpoznawczego” – napisał szef MON, wicepremier Mariusz Błaszczak. Wartość umowy na renomowany amerykański system to 70,6 mln dol. netto.


Polska żyje sprawą reklamówki z 600 tys. euro, która miał rzekomo otrzymać syn Donalda Tuska. Internet zalała fala memów i żartów. – To lider PO Donald Tusk uwiarygodnił Marcina W., to on w oparciu o jego zeznania formułował oskarżenia, w związku z tym należy pytać Tuska, czy zeznania Marcina W. są wiarygodne - skomentował rzecznik PiS Radosław Fogiel.


– Mamy taką sytuację: Donald Tusk legenduje tego pana, a ten pan obarcza poważnymi zarzutami korupcyjnymi jego syna. Donald Tusk wszedł w to w ciemno, by wybielać się z tej prorosyjskości, którą jego rząd prezentował. Ale stanął na grabie – powiedział wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.


Przedstawiciele stowarzyszenia Dla Polski urządzili happening pod siedzibą Platformy Obywatelskiej. Młodzi próbowali namówić polityków PO do przekazania Donaldowi Tuskowi słynnej już reklamówki z Biedronki. – Puknijcie się w głowę – odparł wyraźnie wzburzony Marcin Kierwiński.


Tymczasem sam Donald Tusk pytany o komentarz stwierdził, że „nie jest w nastroju do żartów”, ale takiej kwoty nawet nie widział. Dziennikarze Telewizji Polskiej próbowali w czwartek zapytać Donalda Tuska o komentarz do ujawnionych zeznań Marcina W. Tuskowi postanowiła pomóc reporterka Polsatu, która weszła w rolę jego rzecznika prasowego.  – Nie, nie, nie. Proszę odejść i nie nagrywać – przeszkodziła TVP reporterka Dorota Bawołek, broniąc lidera PO przed trudnymi pytaniami. Jak widać, sztab wyborczy Donalda Tuska to nie tylko partia, ale i media mainstreamowe…


Kłopoty ma także inny polityk Koalicji Obywatelskiej. W zeznaniach odtajnionych przez prokuraturę Marcin W. opowiadał także o swojej zażyłej relacji z Grzegorzem Napieralskim. „On wielokrotnie pożyczał ode mnie pieniądze. Nie oddawał ich” – zeznał W. – Nie mam sobie nic do zarzucenia – powiedział Napieralski w radiowej Trójce.


Tego samego dnia Ligia K., była posłanka Platformy Obywatelskiej została w czwartek skazana na karę roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata. Sąd uznał, że przywłaszczyła sobie 250 tys. złotych. To zdecydowanie mniej niż zawartości reklamówki, o której mówił w zeznaniach Marcin W., ale nadal to potężna kwota…

Szczyt w Brukseli. Morawiecki: Coraz więcej państw popiera limit cenowy na gaz

Premier Mateusz Morawiecki przybył w czwartek do Brukseli na dwudniowy szczyt UE, który będzie poświęcony m.in. bieżącej sytuacji na rynku...

zobacz więcej

Piątek. Sukces Polski na szczycie UE


Ukazał się wywiad, którego premier Mateusz Morawiecki udzielił „Dziennikowi Gazecie Prawnej”. – Jeśli ktoś chce mnie namawiać na duszenie inflacji poprzez bardzo wysokie bezrobocie, to mu się to nie uda; rząd PiS poradził sobie z tym problemem i nie chcemy dopuścić do tego, aby on znów zajrzał do polskich domów (…) Jestem przekonany, że idziemy po trzecie zwycięstwo; w sondażach mamy z reguły ponad 36 proc. poparcia, a według niektórych nawet trochę więcej – powiedział w rozmowie z „DGP” premier Mateusz Morawiecki.


Szef rządu już drugi dzień przebywał w Brukseli na szczycie Rady Europejskiej. – Cały zespół zagadnień związany z polityką energetyczną: z cenami, osłabianiem ich negatywnego wpływu na rynki krajowe, gospodarkę i bezrobocie - to wszystko zostało ujęte w konkluzjach szczytu UE i jest to duży sukces Polski – podkreślał premier Mateusz Morawiecki wchodząc na obrady drugiego dnia szczytu.


A w Polsce nie cichnie sprawa łapówki w reklamówce przekazanej przez Marcina W. synowi obecnego lidera opozycji. – Donald Tusk chciał zastawić sidła na kogoś innego, a sam i to w sposób spektakularny w te sidła wpadł na własne życzenie. Cynizm w polityce nie popłaca, panie Donaldzie. W odróżnieniu od Tuska, prokuratura w tej sprawie do tych bardzo ciężkich oskarżeń nie podeszła bezkrytycznie, ale rozpoczęła bardzo trudny proces rzetelnego ich weryfikowania i oceny – powiedział na konferencji prasowej minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.


Prawo i Sprawiedliwość reaguje na problemy swojego posła. –  Prezes PiS Jarosław Kaczyński podjął decyzję o zawieszeniu w prawach członka partii posła Przemysława Czarneckiego i kieruje wniosek o wszczęcie postępowania do rzecznika dyscyplinarnego PiS – poinformował PAP rzecznik PiS Radosław Fogiel. Czarnecki – jak donoszą media – miał trafić na izbę wytrzeźwień.

Krzysztof Szczerski w ONZ: Strategia Rosji prowadzi do katastrofy humanitarnej

Zamierzona strategia Rosji ma na celu doprowadzenie do katastrofy humanitarnej na Ukrainie poprzez kontynuowanie brutalnej wojny. Aby nastał pokój,...

zobacz więcej

Sobota. Jest węgiel i jest dystrybucja


Krzysztof Szczerski Ambasador RP przy ONZ wystąpił podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. –  Zamierzona strategia Rosji ma na celu doprowadzenie do katastrofy humanitarnej na Ukrainie poprzez kontynuowanie brutalnej wojny. Aby nastał pokój, musimy pozbyć się rosyjskich wojsk z Ukrainy – oświadczył ambasador Krzysztof Szczerski.


W Polsce „partia niemiecka” stara się zadbać, najlepiej jak potrafi o interesy Berlina. Paweł Poncyljusz, członek sejmowej Komisji Obrony Narodowej, skrytykował najnowsze zakupy zbrojeniowe dla polskiej armii. – Nie bardzo rozumiem, dlaczego trzeba kupować 1,5 tysiąca czołgów – stwierdził na antenie RMF FM. Poseł PO argumentuje, że w posiadaniu armii są przecież... niemieckie Leopardy. Poseł PO obwinia rząd PiS o problemy z węglem. –  W przypadku węgla mamy wojnę, ale tę wojnę wywołał sam rząd – mówił w RMF FM Paweł Poncyljusz. Według Poncyliusza Polska powinna nadal kupować węgiel od Rosjan, bo embargo na węgiel z Rosji to była to przedwczesna i indywidualna decyzja premier Morawieckiego. – Jeśli opozycja bierze się za rozgrzeszanie rosyjskiego zbrodniarza, żeby tylko zaatakować rząd, to nie jest to odpowiedzialne działanie – skomentował rzecznik PiS Radosław Fogiel. Polityk odniósł się także do ostatniego żądania Donalda Tuska by powołać komisję śledczą w sprawie afery podsłuchowej. – Chcemy zbadać całość procesów i decyzji, które miały wpływ na polskie bezpieczeństwo energetyczne od 2007 r. do dzisiaj, ale nie będziemy brali udział w kabaretowych występach PO i badać afery podsłuchowej, która jest wyjaśniona w sądzie – mówił rzecznik PiS.


O problemach energetycznych mówił w Porcie Gdańsk premier Mateusz Morawiecki, zapewniając, że jego jakość, według meldunków importerów, jest sprawdzana trzykrotnie. To reakcja materiał TVN w którym reporterzy próbowali udowodnić, że sprowadzony węgiel się nie pali, chociaż rozpalany metodami TVN żaden węgiel zapalić by się nie dał rady. Premier przekazał, że już ponad 1000 gmin zadeklarowało odbiór węgla i cały ciąg logistyczny jest już przygotowany. – Cieszę się, że cała logistyka sprzedaży zaczyna działać we właściwy sposób i węgiel trafia do odbiorców – powiedział Mateusz Morawiecki.


Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Jedliczek i Przemyśla. – Jeżeli coś działa źle, albo fatalnie, jak w tej chwili działają sądy w Polsce, to musimy mieć prawo do tego, aby to zmienić. Sądy w Polsce to jest relikt tamtego ustroju, który istniał z małymi przerwami przez dobrych 20 lat – mówił prezes Jarosław Kaczyński w Jedliczkach. – My robimy wszystko i skutecznie, żeby te pieniądze, które otrzymujemy z Unii Europejskiej były wydawane zgodnie z europejskim i polskim prawem; żeby nie było żadnych nadużyć – oznajmił Jarosław Kaczyński w Przemyślu. Lider Zjednoczonej Prawicy stwierdził też, że „przeciwnicy polityczni nie mają żadnych oporów”. – Mamy u nas „partię polską” i „partię niemiecką” i wygrać musi „partia polska” – podkreślił Kaczyński.


– Jesteśmy zdeterminowani, ja jestem zdeterminowany, żeby wygrać te wybory – powiedział Donald Tusk podczas spotkania ze swoimi sympatykami. Na klamkach drzwi biur Platformy Obywatelskiej w całej Polsce zawisły torby papierowe z logiem sklepów Biedronka. Akcję przeprowadziło Forum Młodych PiS w celu przypomnienia o sprawie łapówki, którą miał przyjąć syn Donalda Tuska.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej