RAPORT

Pogarda

Marcin Dorociński zagra u boku Toma Cruise'a w „Mission Impossible”

Marcin Dorociński (fot. arch. PAP/Marcin Kmieciński)
Marcin Dorociński (fot. arch. PAP/Marcin Kmieciński)

Najnowsze

Popularne

Marcin Dorociński wystąpi w dwóch filmach z serii „Mission Impossible”. „Nadszedł dzień, w którym po miesiącach spekulacji, mogę z radością i niemałym wzruszeniem potwierdzić swój udział w tej legendarnej serii” – poinformował aktor za pomocą mediów społecznościowych.

Film „Magdalena”, koprodukcja TVP, nagrodzony na festiwalu w USA [WIDEO]

Film „Magdalena” został doceniony przez jurorów SOHO International Film Festival w Nowym Jorku. Obraz, którego koproducentem jest Telewizja Polska,...

zobacz więcej

„Kiedy w 1996 roku pojawiła się pierwsza część serii »Mission Impossible«, byłem jeszcze studentem Akademii Teatralnej. Toma Cruise'a widziałem w »Top Gunie« i na plakatach u koleżanek, a plan filmowy zza okna przejeżdżając autobusem 119 przy Chełmskiej. I gdyby ktoś powiedział mi wtedy, że 26 lat później będę grał w ostatnich dwóch częściach sagi o Ethanie Huncie, u reżysera, który napisał scenariusz filmu »Podejrzani« i »Top Gun: Maverick« to powiedziałabym – »nie, to niemożliwe«, popukałbym się po głowie i czym prędzej się oddalił” – wspomina aktor we wpisie na Facebooku. 

 

Sukcesy nie przychodzą same”


„A jednak. Sukcesy nie przychodzą same, mają to do siebie, że długa droga do nich najczęściej okupiona jest wyrzeczeniami, porażkami, upadkami, rozczarowaniami” – dodał. 

 

Dorociński zaznaczył, że jego role w zagranicznych produkcjach to efekt wieloletniej pracy. „Pierwszym castingiem, który otrzymałem od mojej londyńskiej agencji był MI – Ghost Protocol. Przegrałem. Od tego czasu nagrałem ponad 1200 self tape’ów. I przegrałem je wszystkie. Pierwszy self tape wygrałem w zeszłym roku – po ponad dziesięciu latach żmudnych nagrań, wielkich nadziei i starań. Po 1200 wcześniejszych bolesnych i dotkliwych porażkach. I te dwa wygrane to była »Wikingowie: Walhalla« i »MI: Dead Reckoning«. I teraz mogę dzielić się moją radością z Wami – stwierdził. „Mission: Impossible – Dead Reckoning” podzielono na dwie części. Premierę pierwszej zaplanowano w czerwcu przyszłego roku, a drugiej – rok później. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej