RAPORT

Pogarda

Donald Tusk promuje teorię spiskową „Newsweeka”. PO padła ofiarą „poważnego szatana”

Donald Tusk (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Donald Tusk (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Czy PO padło ofiarą „poważnego szatana”? Tak można wywnioskować ze słów Donalda Tuska. Były premier zwołał dziś konferencję prasową w związku z publikacjami „Newsweeka” na temat afery podsłuchowej.

Komisja śledcza ws. afery podsłuchowej. Donald Tusk jest „za”, a jak głosowała PO?

Tylko komisja śledcza niezależna od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego mogłaby wyjaśnić, na czym polega...

zobacz więcej

Tzw. afera podsłuchowa była jedną z głośniejszych spraw w ostatnich latach. Ujawnione w mediach nagrania wywołały w 2014 r. kryzys w rządzie Donalda Tuska; po wyborach w następnym roku do władzy doszło PiS.


Do nagrywania osób z kręgów polityki, biznesu i funkcjonariuszy publicznych w dwóch restauracjach dochodziło w latach 2013-2014. Nagrano m.in. ówczesnych szefów: MSW – Bartłomieja Sienkiewicza, MSZ - Radosława Sikorskiego, resortu infrastruktury – Elżbietę Bieńkowską, prezesa NBP Marka Belkę, szefa CBA Pawła Wojtunika. Podczas 66 nielegalnie nagranych spotkań utrwalono rozmowy ponad stu osób; prokuraturze udało się ustalić tożsamość 97. 


Prawomocny wyrok 2,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności usłyszał w związku z tą aferą biznesmen Marek Falenta.


W poniedziałek ukazał się w „Newsweeku” tekst, sugerujący że za aferą podsłuchową stoją rosyjskie służby. Donald Tusk stwierdził, iż „rosyjskich śladów było aż nadto, żeby nie mieć wątpliwości, że tutaj poważny szatan kieruje albo przynajmniej jest współsprawcą tego zamieszania”.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej