RAPORT

Pogarda

Tilda Swinton ma nietypowe hobby. Aktorka kolekcjonuje... sztuczne zęby

Swinton przez lata uzbierała sporą kolekcję zębów  (fot. Shutterstock/wernimages)
Swinton przez lata uzbierała sporą kolekcję zębów (fot. Shutterstock/wernimages)

Najnowsze

Popularne

Gwiazda „Suspirii” w najnowszym wywiadzie ujawniła, że lubi zabierać do domu osobliwe pamiątki z planów zdjęciowych. Chodzi o sztuczne zęby przygotowywane dla niej na potrzeby charakteryzacji w różnych produkcjach. Swinton pochwaliła się, że przez lata uzbierała sporą kolekcję tych rekwizytów i zażartowała, że chętnie przekaże je Muzeum Amerykańskiej Akademii Filmowej. „Mogliby stworzyć oddzielną salę pełną zębów” – zasugerowała.

Tom Cruise ma odbyć spacer po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Znany z perfekcjonizmu i zamiłowania do kaskaderskich popisów Tom Cruise szykuje się do kolejnego wyzwania. O tym, że nakręci film w kosmosie,...

zobacz więcej

Tilda Swinton w minioną sobotę wzięła udział w tegorocznej edycji Academy Museum Gala, gdzie odebrała nagrodę za całokształt twórczości oraz „wielkie zaangażowanie we współpracę z najbardziej śmiałymi innowatorami kina”.  

 

Rozmawiając przy tej okazji z magazynem „People” aktorka zdradziła, że szczególnie ceni sobie współpracę z pewnym utalentowanym Brytyjczykiem, który przyczynił się do powstania jej imponujących filmowych charakteryzacji.  

 

„Jest taki wspaniały technik dentystyczny, Chris Lyons, z którym mam przyjemność pracować od wielu lat. Prowadzi w Londynie cudowną firmę Fangs FX. Mam wiele niesamowitych zestawów zębów, które dla mnie przygotował” – wyjawiła aktorka. I zażartowała, że swoje nietypowe zbiory chętnie przekaże Muzeum Amerykańskiej Akademii Filmowej. „Mogliby stworzyć oddzielną salę pełną zębów. Mam naprawdę sporą kolekcję. To istna dento–sfera” – zdradziła laureatka Oscara. 

Gwiazda „Gry o tron” wzięła ślub z gwiazdorem serialu „Ozark”

Lena Headey, znana widzom głównie z roli demonicznej Cersei Lannister w serialu „Gra o tron”, po raz trzeci wyszła za mąż. Wybrankiem aktorki jest...

zobacz więcej

Na stronie internetowej rzeczonej firmy można przeczytać, że zajmuje się ona tworzeniem specjalistycznego sztucznego uzębienia dla postaci z produkcji filmowych, telewizyjnych, teatralnych i multimedialnych. Prace Lyonsa wykorzystano m.in. w „Strażnikach Galaktyki”, „Harrym Potterze” oraz w dramacie science fiction „Snowpiercer: Arka przyszłości”, w którym jedną z kluczowych postaci sportretowała Swinton. 

 

W tym samym wywiadzie Swinton podkreśliła, że otrzymana na gali Academy Museum nagroda jest wspaniałym ukoronowaniem jej długiej i owocnej współpracy z najbardziej kreatywnymi ludźmi branży filmowej. To dzięki nim, jak powiada, mogła poddać się wizualnym metamorfozom, którymi zachwycają się dziś widzowie i krytycy. 

 

 „Jestem niesamowicie dumna z tego zaszczytu. Uwielbiam pracować z komunikatywnymi, przyjaznymi i zdolnymi osobami, które są zafascynowane kinem tak jak ja” – zaznaczyła gwiazda. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej