RAPORT

Pogarda

Maworek, śluzek, czuprynka piękna. Nietypowa wystawa w Szczecinie [GALERIA]

„Tajemniczy świat śluzowców i porostów Lasku Arkońskiego i Puszczy Wkrzańskiej” (fot. Joanna Podlasińska)
„Tajemniczy świat śluzowców i porostów Lasku Arkońskiego i Puszczy Wkrzańskiej” (fot. Joanna Podlasińska)

Najnowsze

Popularne

„Tajemniczy świat śluzowców i porostów Lasku Arkońskiego i Puszczy Wkrzańskiej”. To tytuł wystawy, którą można zwiedzać w Galerii Rektorskiej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego – poinformował portal tvp.info rzecznik prasowy ZUT. Autorką prac jest prof. Joanna Podlasińska.

Sam sprawdź, jakim powietrzem oddychasz. Instrukcja Lasów Państwowych

To, jakim powietrzem oddychamy, można sprawdzić w prosty sposób podczas spaceru w lesie. Jak? Obserwując i rozpoznając gatunek mchu (porostu)...

zobacz więcej

W budynku przy ul. Pułaskiego 10 w Szczecinie do końca grudnia można oglądać wystawę „Tajemniczy świat śluzowców i porostów Lasku Arkońskiego i Puszczy Wkrzańskiej”. Przedstawiono na niej unikatowe fotografie prof. Joanny Podlasińskiej.

 

„Zafascynował mnie świat śluzowców i porostów, który poznałam 2,5 rok temu na Instagramie. Pierwsze nazwy, jakie znałam, to te w języku angielskim, później uczyłam się ich po łacinie, a następnie odkryłam sympatyczne polskie nazwy, takie jak maworek, śluzek, czuprynka piękna. Śluzowce są fascynujące, zmieniają się całkowicie w przeciągu 12 godzin. Zdjęcia śluzowców i porostów z naszego lasu wykonywałam podczas weekendowych spacerów” – powiedziała prof. Podlasińska, cytowana w komunikacie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

 

Czytaj także: Smętosza czarnego można spotkać w Polsce

 


Prof. Joanna Podlasińska urodziła się w Łodzi. Od 35 lat mieszka w Szczecinie, gdzie pracuje jako wykładowca na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej