RAPORT

Pogarda

Pijany aktor potrącił motocyklistę. Jak się tłumaczył?

Najnowsze

Popularne

Policja bada okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek w Krakowie. 75-letniemu mężczyźnie, który pod wpływem alkoholu potrącił motocyklistę, zabrano prawo jazdy – poinformowała podkom. Barbara Szczerba z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej w Krakowie. Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że pijany kierowca, który spowodował wypadek, to znany aktor Jerzy S. Po zatrzymaniu miał tłumaczyć, że wypił wino.

Włamał się do sklepu po wódkę. Gdy zobaczył policjantów, zaczął pić

56-letni mieszkaniec Koła (woj. wielkopolskie) włamał się do jednego z supermarketów. Kiedy zdał sobie sprawę, że nie uniknie zatrzymania przez...

zobacz więcej

Portal tvp.info jako pierwszy poinformował, że w poniedziałek na ul. Mickiewicza w Krakowie Jerzy S. potrącił motocyklistę, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia. Informację ujawnił dziennikarz Cezary Gmyz. 

 

Czytaj więcej: Jerzy S. potrącił motocyklistę i próbował zbiec 

 

Podkomisarz Barbara Szczerba z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej w Krakowie potwierdziła, że „ok. godz. 17 w Krakowie na al. Mickiewicza doszło do zdarzenia drogowego, w którym brał udział kierujący samochodem marki lexus i kierujący motocyklem”. 

  

– Mężczyzna kierujący motocyklem z obrażeniami niezagrażającymi życiu został przetransportowany do szpitala. Jak się okazało kierujący lexusem miał ok. 0,7 promila alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Wszelkie okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w trakcie postępowania, które wyjaśni przebieg i przyczyny zdarzenia – powiedziała. 

  

Pytana, czy może potwierdzić, że kierującym miał być aktor Jerzy S., odpowiedziała, że nie może tego potwierdzić. – Mogę jedynie potwierdzić, że był to 75-letni mężczyzna – zaznaczyła. 

 

Jak podaje RMF FM, po zatrzymaniu aktor przekonywał, że nie widział kierowcy jednośladu. Przyznał, że pił wino. 

 

Zobacz także: Dziadek przejechał wnuczka przed kościołem. Nowe informacje 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej