RAPORT

Pogarda

Brutalna interwencja niemieckiej policji. „Przecież nie robimy tego dla zabawy” [WIDEO]

Interwencja niemieckiej policji przed meczem St. Pauli – HSV Hamburg (fot. TT/@D_Tarczynski)
Interwencja niemieckiej policji przed meczem St. Pauli – HSV Hamburg (fot. TT/@D_Tarczynski)

Najnowsze

Popularne

W Niemczech wielka fala oburzenia po brutalnej interwencji policji przed derbowym meczem 2. Bundesligi St. Pauli – HSV Hamburg. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak funkcjonariusz bije po głowie obezwładnionego kibica. – Film nie wygląda ładnie, ale żaden policjant nie robi tego dla zabawy – powiedziała rzeczniczka hamburskiej policji Sandra Levgruen.

Co za mecz na Camp Nou! "Lewy" uratował Barcelonę

To był niezwykły wieczór z piłkarską Ligą Mistrzów. W Barcelonie o "być albo nie być" wśród najlepszych klubów Europy walczył zespół Roberta...

zobacz więcej

Policjanci usprawiedliwiają się faktem, że ich zdecydowana interwencja zapobiegła bezpośredniej konfrontacji kibiców obu drużyn.


Przed meczem grupa ok. 150 fanów St. Pauli próbowała zaatakować zmierzających na stadion kibiców HSV. – Nasza skuteczna akcja zapobiegła eskalacji – dodała rzeczniczka policji. 


Z kolei przedstawiciele St. Pauli już złożyli oficjalny protest i wzywają policję do złożenia wyjaśnień. „To była masowa operacja policji mająca na celu zatrzymanie jak największej liczby kibiców” – twierdzi klub.

 

Przed derbami Hamburga zatrzymanych zostało 47. osób. 


W meczu 12. kolejki 2. Bundesligi St. Pauli wygrało z lokalnym rywalem 3:0.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej