RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

38. rocznica śmierci bł. ks. Popiełuszki. IPN przedstawił program wydarzeń

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko został zamordowany przez agentów komunistycznego aparatu represji 19 października (fot. PAP/Grzegorz Rogiński)
Bł. ks. Jerzy Popiełuszko został zamordowany przez agentów komunistycznego aparatu represji 19 października (fot. PAP/Grzegorz Rogiński)

Najnowsze

Popularne

19 października przypada 38. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego zamordowali agenci komunistycznego aparatu represji. Instytut Pamięci Narodowej organizuje w Warszawie obchody rocznicowe między 16 a 30 października, aby upamiętnić tę wybitną postać – informuje IPN.

Adam Woronowicz: Przychodzi w naszej ojczyźnie czas dawania świadectwa

Przychodzi w naszej Ojczyźnie czas nie tyle świadectwa, ile naszej ofiary z samych siebie. To jest dość szokujące, ale prawdziwe – powiedział na...

zobacz więcej

Białostocki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej przygotowuje w stolicy szereg wydarzeń upamiętniających bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Na platformę Twoje Info otrzymaliśmy program obchodów 38. rocznicy męczeńskiej śmierci kapłana.


Na 16 października zaplanowano spektakl pt. „Pokonać piekło”, który odbędzie się o godz. 19:00 w Domu Amicus przy ul. Kardynała Stanisława Hozjusza 2 w Warszawie. Na scenie wystąpią aktorzy teatru Nie teraz; bohaterami spektaklu są bł. ks. Popiełuszko i św. Andrzej Bobola. Premiera przedstawienia miała miejsce miesiąc temu w Suchowoli podczas 75. rocznicy urodzin kapłana.

  

W rocznicę śmierci ks. Popiełuszki, tj. 19 października w kościele św. Stanisława Kostki zostanie odprawiona uroczysta msza święta z litanią do błogosławionego, przy jego relikwiach. Wcześniej, o g. 11:00 w tym samym kościele zostanie otwarta kaplica, w której przechowywana jest sutanna męczennika.

 

Czytaj także: Premier złożył wieniec na grobie ks. Popiełuszki


Następnie, na 30 października w ramach programu w kościele przy ul. Kard. St. Hozjusza 2 zaplanowano wydarzenie pt. „Pieśni wiary i wolności”, które rozpocznie się po mszy św. za ojczyznę.

 

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Wspólne śpiewanie pieśni wykonywanych również podczas mszy św. za ojczyznę, którą odprawiał też ks. Jerzy Popiełuszko, rozpocznie się o godz. 19:00. W trakcie tego spotkania uczestnicy mszy celebrowanych wówczas przez błogosławionego męczennika podzielą się swoimi wspomnieniami.

 

Zobacz także: Relikwie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki powitane w Budapeszcie


Program wydarzeń został objęty patronatem honorowym prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej