RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Nie jestem cudotwórcą, ale…” Tusk znów mówi o KPO

Najnowsze

Popularne

W piątek Donald Tusk spotkał się z mieszkańcami Inowrocławia. Lider PO przekonywał, że nie jest cudotwórcą, ale „pieniądze europejskie będzie w stanie załatwić z dnia na dzień”. To nie pierwszy raz, kiedy były premier mami Polaków wizją odblokowania środków z KPO.

Jak Donald Tusk od września „walczył” o środki unijne [WIDEO]

Mimo miesięcy od złożenia przez Polskę wymaganych dokumentów, Komisja Europejska nadal wstrzymuje należne nam środki z Krajowego Planu Odbudowy....

zobacz więcej

– Nie chcę udawać cudotwórcy, nie jestem magikiem i nie lubię wciskać kitu ludziom – deklarował podczas spotkania były premier. Odblokowanie środków z KPO nazwał „najprostszą rzeczą”. 


– Mówię to z ręką na sercu. Jeśli dostałbym jakiś wpływ na władzę, jeśli zmienilibyśby władze, a ja miałbym na coś wpływ, to ja to jestem w stanie załatwić z dnia na dzień – to znaczy pieniądze europejskie. Choć ta nazwa jest fałszywa, chodzi o polskie pieniądze, które oni (Prawo i Sprawiedliwość – przyp. red.) zablokowali w Brukseli przez swój upór i walkę z praworządnością – przekonywał. 


Lider PO nie po raz pierwszy deklaruje, że może „załatwić” odblokowanie należnych Polsce środków z KPO. 


21 września przypomniał mu o tym jeden z mieszkańców Radomia. Mężczyzna próbował dojść do głosu pod koniec konferencji prasowej. 


– Obiecywał pan – pojadę do Brukseli, załatwię. No i co załatwił pan (pieniądze dla Polski z KPO – przyp. red.) – spytał.


– Załatwiłem je, trzeba tylko wziąć (pieniądze – przyp. red.), czekają – odpowiedział Tusk, odchodząc.


O tym, jak lider Platformy „walczy” o należne Polsce środki piszemy TUTAJ.


Dokładnie przed rokiem Donald Tusk gościł w Brukseli i zapowiadał, że będzie rozmawiał z liderami UE o funduszach dla Polski. Podczas konferencji prasowej z końca października 2021 r. odpowiadał na pytania dziennikarzy w tej sprawie. – Z kim konkretnie pan rozmawiał, jeśli chodzi gwarancje wypłat środków dla Polski? – spytał szefa PO dziennikarz TVP Info Miłosz Kłeczek.

– Nic nie mówiłem o gwarancjach – odparł polityk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej