RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nowe wiadukty na stacji Warszawa Zachodnia. Będą nowe połączenia

Stacja Warszawa Zachodnia (fot. PAP/Marcin Obara)
Stacja Warszawa Zachodnia (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Trzy nowe wiadukty kolejowe na stacji Warszawa Zachodnia zapewnią dodatkowe połączenia. Powstanie bezpośrednie połączenie z Radomia m.in. do Warszawy Koło i Młynowa na linii obwodowej – poinformowały w piątek Polskie Koleje Państwowe.

To już ponad 5 tysięcy pociągów. Nowe zasady przejazdów dla Ukraińców

Ministerstwo Infrastruktury kontynuuje realizację działań pomocowych dla Ukraińców, którzy uciekli z kraju z powodu rosyjskiej inwazji. Jak...

zobacz więcej

Konstrukcje liczą łącznie 1,5 km i budowane są obok linii z Warszawy do Łodzi. „Będzie bezpośrednie połączenie między Piasecznem i Służewcem a Wolą i Warszawą Gdańską (od strony Radomia na linię obwodową)” – zapowiada PKP.

 

Nowe wiadukty w Warszawie

 

Podczas prac nad jednym z wiaduktów, na skrajnych podporach mostu zainstalowano stalową 120-metrową kratownicową konstrukcję. Na niej zaś mają się znaleźć dwa tory od strony linii radomskiej. Jak poinformowano w komunikacie, obiekt ten „znajduje się w punkcie, gdzie górą skrzyżują się tory z przystanku Warszawa Al. Jerozolimskie, a na dole – Warszawa Włochy”. Pod wiaduktem ma się znaleźć pięć torów.

 

Czytaj także: Dwa historyczne dworce ponownie otwarte dla podróżnych

Obwodnica Wrocławia w stronę Warszawy stoi. Korek ma już kilkanaście kilometrów

Tragiczny wypadek na obwodnicy Wrocławia. Jedna osoba zginęła w skutek zderzenia dwóch aut osobowych i ciężarówki.

zobacz więcej

Jak informują Polskie Linie Kolejowe, „powstają kolejne segmenty dwóch wiaduktów koło stacji Warszawa Zachodnia. Ich betonowa konstrukcja pozwoli na bezkolizyjny przejazd pociągów górą i dołem”.


Prace przy stacji Warszawa Zachodnia

 

Na środkowym obiekcie jest już gotowych 20 z 21 segmentów. Na sąsiednim 400-metrowym wiadukcie wybudowano 33 segmenty z 36, a pozostałe będą realizowane w następnych fazach. Trwają też prace przy podziemnych kondygnacjach stacji: tunelu tramwajowym i przejściu dla pieszych.

 

Najważniejsze prace mają się zakończyć 24 października. Ma zostać wykonano rozbiórka starych betonowych obiektów przy wjeździe na stację Warszawa Zachodnia od strony Pruszkowa i Łodzi.

 


Jak wskazano w komunikacie, „pomimo znaczącego obszaru przebudowy stacji i ograniczenia czynnych torów” utrzymano kursy pociągów. PKP zwróciły się z prośbą do podróżujących o wcześniejsze sprawdzenie rozkładu jazdy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej